Jump to content
IGNORED

Tesla u raljama politike


Takeshi

Recommended Posts

  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    51

  • Indy

    45

  • Аврам Гојић

    37

  • Caligula

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

dobro de slow ajde ispravi onda kako treba a nemoj da mi vako "suptilno" pokazuješ koliko ne znam :lolol:

 

Kako ameri kažu, amerikan of taj i taj disent. E taj disent. To ja čitam kao poreklo. Onda je amerikanac austrougarskog porekla. Koji se moj mi i kačimo za njega.

 

Ту формулацију "Американац српског порекла" користе за потомке српских имиграната у САД.

Edited by cirus
Link to comment

zapravo, koriste je za svakoga ko ima pasoš US of A. jednostavan je to svet. ako živiš u Americi i imaš pasoš, ili čak i ako nemaš pasoš ali si se uklopio u zakonski sistem, ti si Amerikanac. sa time se obično slažu i oni koji su predmet takvog tituliranja.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

pa nije to baš isto....Amerika je ideja, ne samo zemlja. i ta ideja je jača od naših etničkih askripcija, ma koliko se neki ovde gicali.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Podrazumeva se da svaka boca u seriji bude istog sastava i kvaliteta.

Pa se, prema tome, podrazumeva da je svako Српче potencijalni Tesla, al mu dusmani ne dadu?

Link to comment

pa nije to baš isto....Amerika je ideja, ne samo zemlja. i ta ideja je jača od naših etničkih askripcija, ma koliko se neki ovde gicali.

 

 

Etnička askripcija zvana imigrant.

Link to comment

Pa se, prema tome, podrazumeva da je svako Српче potencijalni Tesla, al mu dusmani ne dadu?

 

To već zavisi gde je srpče začeto i na kakav način. I kakva je bila obrada zemljišta, ko okopava, ko kreše, ko vezuje...Nisu ni sve berbe i godine iste za isto vino. Ima tu raznih finesa.

Edited by slow
Link to comment

To već zavisi gde je srpče začeto i na kakav način. I kakva je bila obrada zemljišta, ko okopava, ko kreše, ko vezuje...Nisu ni sve berbe i godine iste za isto vino. Ima tu raznih finesa.

Jedna entomologija takoreci?

Dobro je, sada je sve jasno.

Link to comment

Sledeći podatak koji se nalazi na prednjoj etiketi je njegova kvalitativna kategorija. Vina se po kvalitetu dele na stona vina, stona vina sa geografskim poreklom, kvalitetna vina sa geografskim poreklom i vrhunska vina sa geografskim poreklom. Prvi uslov, da bi vino moglo biti kategorisano, jeste da mora imati geografsko poreklo, jer ono garantuje da je grožđe, od koga je to vino napravljeno, ubrano sa određenog područja i da je samim tim i proizvodnja kontrolisana. Tek se tada pristupa njegovom ocenjivanju, koji vrši državna komisija, sastavljena od najstručnijih enologa u zemlji. Vina koja dobiju do 17,5 poena (od mogućih 20) su stona vina, od 17,5 do 18,5 su kvalitetna, a preko 18,5 vrhunska. Ukoliko na etiketi piše da je vino vrhunsko, to je rezultat ocene nezavisnih stručnjaka, a ne volja samog proizvođača.

U obavezne podatke na glavnoj etiketi spadaju i naziv proizvođača, procenat alkohola i sadržaj, izražen u litrama.

Iako ste pogledom na prednju etiketu dobili osnovnu informaciju o vinu koje se nalazi u boci, sve ostalo ćete pronaći na leđnoj etiketi. Prema istraživanjima, potrošači su se u najvećem broju slučajeva izjasnili da bi na zadnjoj etiketi voleli da vide odakle to vino dolazi (da ima mapu). Međutim, mapa se na etiketi može naći samo ako vino ima zaštićeno geografsko poreklo. Za stona vina se navodi naziv rejona u kome je grožđe uzgajano, za kvalitetna naziv podrejona, a za vrhunska vinogorje. Ukoliko vino ima geografsko poreklo, na etiketi mora pisati broj rešenja, koji dodeljuje resorno ministarstvo. Pored broja rešenja obavezan je i serijski broj boce, jer se rešenje dodeljuje za određenu količinu vina i ne sme biti napunjena nijedna boca više od ukupne količine vina koju je proizvođač dao na zaštitu. Podrazumeva se da svaka boca u seriji bude istog sastava i kvaliteta.

 

Najbolje onda da ga flasiramo i zalepimo garanciju geografskog porekla. Valjda nece da ponestane pepela.

Link to comment

Najbolje onda da ga flasiramo i zalepimo garanciju geografskog porekla. Valjda nece da ponestane pepela.

I da nestane, napravicemo bolji, noviji.

Pa kad ga jos osvestaju.

Link to comment

one su se faktichki sad vantelesno potukle, sa nepoznatim ishodom. jer sto su dalje, to su im energije jache. kul :lala:

 Vidi ti to Bubo i razmotri kao naučnik,  to je zrelo za jedan ozbiljan naučni rad sa sve merenjima i analizama , da napišemo i objavimo, ako imaš nešto i za jednu tabelicu u ekselu  i bog da nas vidi, idemo po svetu i  držimo predavanja ko onaj moj piramidolog. Mene možeš potpisati ko petog koautora , diplomirala sam takoreći u Teslinom muzeju i stavljala njegove rukavice što me čini sasvim kompetentnom -_-

Link to comment

Najbolje onda da ga flasiramo i zalepimo garanciju geografskog porekla. Valjda nece da ponestane pepela.

 

Može da se razblaži, sipa se u neku cisternu nečega, flašira, osvešta i valja se po dobroj ceni.Business as usual  :D

Edited by slow
Link to comment

To već zavisi gde je srpče začeto i na kakav način. I kakva je bila obrada zemljišta, ko okopava, ko kreše, ko vezuje...Nisu ni sve berbe i godine iste za isto vino. Ima tu raznih finesa.

Pridružujem se Tolkinu u pljuvanju alegorija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...