Jump to content
IGNORED

Tesla u raljama politike


Takeshi

Recommended Posts

  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    51

  • Indy

    45

  • Аврам Гојић

    37

  • Caligula

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

ne kapiram koja je poenta imati kolumnu u novinama a ne izneti u njoj nikakvo misljenje? mislim, wtf, covek je preveo delove nekog opskurnog teslinog intervjua isto kao sto je amp (nakon sto se u prvih nekoliko pokusaja opekla tj. bila nasiroko isprozivana zbog kolosalnog lupetanja) u poslednjem tekstu za politiku bukvalno samo naredjala neke trivije sto je pokupila iz udzbenika poznavanje prirode i drustva. ono, sto je sigurno, sigurno.

a najjace mu je ovo "оставио бих читатељкама и читаоцима да пресуде", kao, genije je rekao svoje, pa vi vidite... bljuc.

Edited by Patty Lee
Link to comment
  • 3 weeks later...

Tesla nikad nije rekao da mu je Hrvatska domovina. To je slagao onaj udbaški agent Kosanović.  :s_c:

Edited by slow
Link to comment

A ako je ipak izrazio negdje takav sentiment, odreć ćeš se Tesle?

 

Uručbirano Tapatalkićem s Lumije Jeftinjare

 

Zbog Hrvatske se ne bih nikoga odrekao  :s_c:

Ne postoji šansa da je on tako nešto rekao:

1) rođen je u Austrougarskoj

2) to je ''navodno'' rekao udbaškom agentu, preispoljenom lažovu Kosanoviću koji je već falsifikovao njegovu poslednju volju o sahrani 

3) izjava je navodno data u vreme najveće klanice Srba u NDH, na početku rata, kada su informacije o zločinima već stigle u USA i konsternirale srpsku dijasporu

4) Tesla je bio u dosluhu sa kosmičkim silama, njegova domovina je vasiona, a ne tamo neka nebitna balkanska državica

Edited by slow
Link to comment

Izjava datira od pre WW2, a inace je (kurtoazni ili ne) odgovor na Macekovu rodjendansku cestitku gde Vlatko cestitka sinu srpskog roda i hrvatske domovine.

Link to comment

Hbg, naša je glavna misija da educiramo naš Stratfor. Možda će mu i predviđanja bit bolja.

 

Uručbirano Tapatalkićem s Lumije Jeftinjare

Link to comment

Izjava datira od pre WW2, a inace je (kurtoazni ili ne) odgovor na Macekovu rodjendansku cestitku gde Vlatko cestitka sinu srpskog roda i hrvatske domovine.

 

Ja sam čuo onu drugu priču, koja je istinita proveriću kod dobro obaveštenih patriota. Ako je ova tvoja varijanta istinita, to je onda čista zavera protiv srpstva. Prišunjali su se naivnom Tesli kada je najmanje očekivao   :sleep:

Edited by slow
Link to comment

Inace, preuzimam rizik da kazem da me malo nerviraju ovi dezulovicevski komentari (a daleko od toga da je on jedini koji fura tu pricu) koji se otprilike svode na to da je sramota da bilo Srbi (ili Hrvati ako im se hoce) na bilo koji nacin iskazu da Teslu smatraju svojim. Odvratno je kad se sva prica o Tesli svodi na to, ali su mi besmisleni i ovi moralni policajci koji samo gledaju koga da zaskoce pricom o tome kako njegov genij prevazilazi smisao postojanja etnickih torova ili kako svi moramo da imamo doktorat iz fizike da bismo bili kvalifikovani da zborimo o Nikoli. A ponekad mi, ne znam zasto, takvi nastupi odaju i utisak neiskrenosti.

Link to comment

Ali to ja nisam video u njegovom tekstu. Osim ako ne mislis na podsmevanje tome sto se mrtav covek brendira. Nije sramota da se smatra svojim, ali moze da se radi i na pristojan nacin. Doduse u slucaju Hrvatske, pristojan nacin ne postoji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...