Jump to content
IGNORED

Tesla u raljama politike


Takeshi

Recommended Posts

.Jeste Petar ovakav i onakav ali je u to vreme bio legitimni vladar.

 

Ako se dobro sećam Crnjanski u "Embahadama" za njega koristi teč degenerik.

Edited by beatakeshi
Link to comment
  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • fonTelefon

    51

  • Indy

    45

  • Аврам Гојић

    37

  • Caligula

    34

Top Posters In This Topic

Posted Images

Istine radi , treba znati da je Tesla do kraja života primao odredjenu sumu novca ,   nešto što se zvalo stipendija ili tako nekako ( moj dementni mozak je zaboravio a imala sam prilike da vidim u muzeju) od  kralja Aleksandra pa je to onda kanda prešlo u nadležnost ovog mladjanog tzv  kralja Petra. Bivalo je situacija da mu je to bio jedini stalni mesečni prihod. Tesla je inače para što se tiče bio  koloritna ličnost -_- . Vodio je uredne zabeleške o prihodima i rashodima i iz svega mu je trošak uvek bio veći od prihoda . :P Dugove,  pozajmice,  priznanice, sve na papiru... muzej ima svašta interesantno na tu temu al nije sve izloženo.

Link to comment

Pa kad kenjas brate, sta drugo da ti kazem :D

Ajde, ne ljuti se. Nisam mislio da ces se uvrediti. Samo htedoh da kazem da njaris, ovaj preterujes. "Besramno".. "odvratno".. bas ne razumem. Mis'im boli me patka da l je Tesla bio patrijota, da l je bio Srbin ili Jugosloven, ova slika ne govori ama bas nista od onoga sto ti ucitavas.

 

Evo npr. moj pokojni deda je doziveo slicnu duboku starost. Poslednju godinu ili vise je 99% vremena proveo u krevetu. Ali bi, o povodima koji ukljucuju ista van svakodnevice ili ikoga van blize familije, insistirao da mu pomognu da ustane, i takoreci bio spreman da utrosi poslednje atome snage da bi se osecao kao covek, i ne bi mu padalo na pamet da ikoga prima u krevetu. Jebena je starost ponosnog starca. A to je bio moj deda, a ne gospodar munja i mozda najveci zivi naucnik sveta.

 

Takodje, deda je zahtevao takve stvari bez obzira da li mu je povod ili gost drag ili ne. Tako da, kao sto ova slika ne dokazuje da je Tesla bio velikosrbin, tako nema ni mesta tim glupostima koje ti ucitavas.

Link to comment

Pa kad kenjas brate, sta drugo da ti kazem :D

Ajde, ne ljuti se. Nisam mislio da ces se uvrediti. Samo htedoh da kazem da njaris, ovaj preterujes. "Besramno".. "odvratno".. bas ne razumem. Mis'im boli me patka da l je Tesla bio patrijota, da l je bio Srbin ili Jugosloven, ova slika ne govori ama bas nista od onoga sto ti ucitavas.

 

Evo npr. moj pokojni deda je doziveo slicnu duboku starost. Poslednju godinu ili vise je 99% vremena proveo u krevetu. Ali bi, o povodima koji ukljucuju ista van svakodnevice ili ikoga van blize familije, insistirao da mu pomognu da ustane, i takoreci bio spreman da utrosi poslednje atome snage da bi se osecao kao covek, i ne bi mu padalo na pamet da ikoga prima u krevetu. Jebena je starost ponosnog starca. A to je bio moj deda, a ne gospodar munja i mozda najveci zivi naucnik sveta.

 

Takodje, deda je zahtevao takve stvari bez obzira da li mu je povod ili gost drag ili ne. Tako da, kao sto ova slika ne dokazuje da je Tesla bio velikosrbin, tako nema ni mesta tim glupostima koje ti ucitavas.

Znam, izvini  :)

Mislim za boldovano.

 

Al za ovo ostalo - ma ne ide, nikako ne ide.

Znam i znao sam drcne matorce, sa kojima bih se bojao da zakacim po bilo kom pitanju.

Opako to, na stranu sto znaju da budu i malo potezi, al' ajde, nasi su  :)

 

Ova fotografija je, po meni, ipak nesto drugo: radi se o utisku, naravno, radi se o ruci koja pridrzava Teslu, radi se o izrazu lica svih prisutnih.

Kralj - ne sporim titulu i priliku, mislim na susret s Teslom - prisutni koji se tope od miline (BTW, neke mislim da prepoznajem, voleo bih da ostali pripomognu), sladunjavi izrazi lica...

I starac, koji ne moze da stoji, kog pridrzavaju, koga su verovatno safatali....

 

Ne znam, meni i gadno i zao.

Link to comment

Tesla je inače para što se tiče bio  koloritna ličnost -_- . Vodio je uredne zabeleške o prihodima i rashodima i iz svega mu je trošak uvek bio veći od prihoda . 

Svi mi geniji smo takvi.

Link to comment

Slusaj bre, ovaj starac na fotografiji verovatno nosi pelene i piski u gace, tipujem da pojma nema gde je, sta se od njega hoce i s kim uopste razgovara.

 

Лоше типујеш.

 

Сава Н. Косановић "Последњи дани и смрт Николе Тесле"

 

"Није излазио месецима из собе. Инцидент са аутомобилом 1937. године, који га је срушио на улици и пребио три ребра, после чега је добио запаљење плућа, пореметио му је био здравље које је до тада било врло добро. Није хтео да му долази лекар, лечио се сам на свој начин - тврдећи стално да он најбоље познаје свој организан и да лекар који га не познаје, може само пореметити равнотежу у телу. Глас му се појачвао и видело се на њему како се узбуђује. Дух му је био врло жив и реаговао је брзо. Говорио је са болом о несрећи којој смо били изложени, а са силном вером у народ."

Link to comment

Лоше типујеш.

 

Сава Н. Косановић "Последњи дани и смрт Николе Тесле"

 

"Није излазио месецима из собе. Инцидент са аутомобилом 1937. године, који га је срушио на улици и пребио три ребра, после чега је добио запаљење плућа, пореметио му је био здравље које је до тада било врло добро. Није хтео да му долази лекар, лечио се сам на свој начин - тврдећи стално да он најбоље познаје свој организан и да лекар који га не познаје, може само пореметити равнотежу у телу. Глас му се појачвао и видело се на њему како се узбуђује. Дух му је био врло жив и реаговао је брзо. Говорио је са болом о несрећи којој смо били изложени, а са силном вером у народ."

Moze biti, al ne mora da znaci.

Nego, ajde se odlucite: ili je necak Sava komunjarska krtica podmetnuta da Teslu otrgne od onih kojima jedino pripada, dakle pravim Srbima (i Hrvatima, naravno, i po potrebi) i falsifikuje njegovu poslednju volju, ili je relevantan izvor.

Ili je ono sto vam i kada odgovara.

 

I, da: zasto nisi nastavio sa citiranjem, par recenica, pasusa?...

 

 

Over & out: da se vise ne bih smarao na temi vezanoj za igranje na grobu/posipanje pepelom jednog od velikih inzenjera 19. veka, Amerikanca Nikole Tesle, imigranta iz Austrougarske, rodjenog u Smiljanu, selu i Lici...

 

Obaska sto je izistinski gadno onako maltretirati starog coveka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...