Jump to content
IGNORED

Ne možeš ugaziti u isti film dvaput...


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    36

  • Прслин

    19

  • ToniAdams

    18

  • hoffnung

    12

E, aj da ne pretvaram ovaj topik u režiserometriju. Ako ne grešim već ima topik pro et contra Kjubrika, pa se tamo šibajte.

 

Ovo je lična tema o tome kako se menjao naš doživljaj nekih filmova.

Link to comment

Да ли би више волео да вечераш са Жижеком или да имаш браду као Маркс?

 

 

 

:P

Је л' океј расправа к'о ова за Матрикс или смемо само да набрајамо за које смо се филмове предомислили?

 

 

Link to comment

Taj post o Matriksu je pun pogodak. Mada bih voleo i detaljnije, i to o nekim filmovima koji su vam još uvek dragi, samo ih drugačije vidite. Znači ne mora da ste promenili mišljenje iz pozitivnog u negativno, ili obratno (mislim, može i to), samo da ste uhvatili neki aspekt koji vam je ranije promicao.

 

Samo nemojte ovo Kjubrik je kreten, e baš nije, e baš jeste, itd. ima ceo topik o tome. Ajde da to ne radimo i ovde.

Edited by Syme
Link to comment

aman, nije kjubrik, već kubrik, i pretpostavljam da niko priseban nije rekao da je on bio loš autor (mrzi me da čitam)...

 

ot: gledao donerov goonie's pre par dana, i koliko god mi bi smoran onomad, shvativ finu duhovitost danas

Link to comment

užasan film

 

problem je što je k(j)ubrik zamislio da može da šara po žanrovima, pa se usro u motku - pretencioznost, lišena klarkove sadržine, na kub

 

Кларк је заједно са њим писао ту Одисеју, мада је после соло потписао књигу. Ал' то можда данас звучи претенциозно јер је филмски СФ отишао у нешто десето - графика, пуцачина, експлозије и шгјз, међутим тада (а гледао сам га 1971.) је било друго време, СФ је имао разлога да се издигне из блата у које је уваљен четрдесетих и педесетих, и да се упусти у дубокомисленије воде. Таквог сам га и гледао тада, и бемлига, сконтао да нисам баш укапирао шта је песник хтео да каже. После нађем (ваљда подужи чланак у НИНу) где К(ј)убрик вели да би сматрао да је промашио кад би публика из прве укапирала шта су хтели.

 

Мислим, све је то јасно било још тад, монолит који се појављује у кључним тренуцима и пали еволуцију на гурање, али она трансформација Боумена у астроембрион је била онако, јебига, шаепесникхтеодакаже. И све то што је филм урађен супер, и што онда до Лукаса нико није смео да загризе да направи нешто иоле велико јер би га поредили са Одисејом, и што има и финих тренутака (наводно су неки ишли по 20 пута да прибележе упутство за бестежинску клоњу), потрајало ми је подуго док га нисам погледао поново.

 

У међувремену су изашли и наставци и, хм, мистерија је била пућ у чабру, све се то некако издувало, остала је елеганција. Фина монтажа, лепо и логично низање кадрова без фрке и јурњаве, као да онај валцер никако није ни престајао, само што то више није изгледало онако велико као први пут. И ево, имам га можда негде на диску, и за последњих десетак година ако сам га погледао једном. Ваљда би ми било досадно, мислим да га знам напамет.

Link to comment

Pre nekih godinu-dve skidoh sa nekih torenata dve serije kojih sam se rado sećao, a zaboravio sam zašto.

 

E onda ih pogledah i ispsovah sebe delimično, mogao sam lepo da ostavim sećanja takva kakva su bila, možda maglovita, ali bar maglovito lepa.

 

Space 1999 i Blake's 7

 

Pregazilo ih vreme. Doduše, B7 je bar imala još kojekude ponešto..

 

Inače volim da ponovim gledanja, postoje takvi filmovi, ili bar neki njihovi aspekti, pa makar to bio semafor iz Twin Peaks-a, mada je to sasvim drugačije od ovih nekad i sad drastičnih.

 

Mene je davnih dana oduvala fotografija Rubljova i tu se ništa ne menja. Neki su filmovi napravljeni da traju. Prevelike su ovo teme za moju mrzovolju.

Link to comment

kada ste vec pomenuli matrix. detalji kao sto su mob telefoni, monitori su za kratko vreme postali istorija, mozda svega par godina. to mi prvo upada u oci kada sada gledam matrix. dobra ideja kod 'her' je upravo u toj nekoj retro-tech detaljima, kao sto su npr monitori. sto se mene tice, te neke detalje treba prilagoditi vremenu, tj. da ga vreme ne pregazi, a smatram da moze. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...