Jump to content
IGNORED

Ne možeš ugaziti u isti film dvaput...


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    36

  • Прслин

    19

  • ToniAdams

    18

  • hoffnung

    12

OK, још један покушај и нећу више да се трудим; Матрикс.

 

Први пут сам га гледао током бомбардовања и оставио ме апсолутно равнодушним, дотакао ме није. Таштина празнине, потпуни фејк.

 

Онда сам га гледао у биоскопу годину дана касније и изашао сам из сале апсолутно растурен његовом генијалношћу: те ово је најбољи филм нашег времена, те ремек дело, те чудесно... 

 

Онда сам га гледао поново после једно два месеца и закључио да је млак и фолирантски колаж Блејда и неких спотова са ем-ти-вија и дан данас сам тог става.

 

едит: имам и пријатеља који га је гледао у исто време као и ја и он се прва два пута налазио на супротним позицијама, а сада делимо ову трећу.

Edited by Праслин
Link to comment

OK, још један покушај и нећу више да се трудим; Матрикс.

 

Први пут сам га гледао током бомбардовања и оставио ме апсолутно равнодушним, дотакао ме није. Таштина празнине, потпуни фејк.

 

Онда сам га гледао у биоскопу годину дана касније и изашао сам из сале апсолутно растурен његовом генијалношћу: те ово је најбољи филм нашег времена, те ремек дело, те чудесно... 

 

Онда сам га гледао поново после једно два месеца и закључио да је млак и фолирантски колаж Блејда и неких спотова са ем-ти-вија и дан данас сам тог става.

 

едит: имам и пријатеља који га је гледао у исто време као и ја и он се прва два пута налазио на супротним позицијама, а сада делимо ову трећу.

A jebote, de nadje Blade-a. Matrix nema veze sa Blade-om, osim kožnih mantila.

Link to comment

OK, још један покушај и нећу више да се трудим; Матрикс.

 

Први пут сам га гледао током бомбардовања и оставио ме апсолутно равнодушним, дотакао ме није. Таштина празнине, потпуни фејк.

 

Онда сам га гледао у биоскопу годину дана касније и изашао сам из сале апсолутно растурен његовом генијалношћу: те ово је најбољи филм нашег времена, те ремек дело, те чудесно... 

 

Онда сам га гледао поново после једно два месеца и закључио да је млак и фолирантски колаж Блејда и неких спотова са ем-ти-вија и дан данас сам тог става.

 

едит: имам и пријатеља који га је гледао у исто време као и ја и он се прва два пута налазио на супротним позицијама, а сада делимо ову трећу.

 

 

Taj prijatelj si ti, zar ne?

Link to comment

Далеко је ФМЏ од савршеног, али га готивим без обзира на мане од којих је прва да су у питању два филма. Има и боље од тога, на пример Килинг.

 

Да сам за остало у праву имам три доказа. Доказ А је Одисеја, доказ Б је Бари Линдон, а доказ В је Паклена поморанџа. 

kolko daleko je od savrsenog i sta ti zapravo smeta u tome da su dva filma? meni je stvatno pose apokalipse to najbolji antiratni film. ili dva filma.

 

za odiseju garant kenjas da bi bio sad kao nek baja medju svima nama, beri lindon jeste dosadnjikav ali nazvati ga fejlom je bas nako pausalno, pomoranja, hm. mene ostavila ravnodusnim.

 

kjubrik ima mnogo vise sjajnih nego nesjajnih filmova.

njegov najgori je onaj sa kruzom i kidmen.

Link to comment

njegov najgori je onaj sa kruzom i kidmen.

Širom zatvorenih očiju? A da ti pogledaš to još jednom?

 

Meni je prvi put bio živo sranje, posle mi se dopao. Ko će ga znati.

Link to comment

Симе, је л' сада ред на мене да не разумем и за сваки случај се увредим? Шта значи "а тај пријатељ си ти"?

 

A jebote, de nadje Blade-a. Matrix nema veze sa Blade-om, osim kožnih mantila.

 

И света у коме су обични људи само статисти док њиховим судбинама управљају вампири/ботови.

 

И јунака који је једном ногом обичан човек а другом најснажнији вампир/бот.

 

И очинску фигуру супротне расе која верује да је јунак чозен ван и за то даје свој живот.

 

И жену савезника исте расе која је задужена за техничко/медицинску помоћ.

 

И прастарог врха противничке пирамиде која покушава да корумпира Изабраног.

 

И младог вука који је за разлику од старих мудраца човек од акције који покушава да убије Изабраног.

 

И булет тајма.

 

И скокова на друге зграде док се полицајци чуде.

 

И вајр-фуа.

 

И спашавања света.

 

И наочара.

 

Блејд је настао много пре Матрикса - у питању је адаптација стрипа. А стрип је изгледао овако:

 

3594991-blade-marvel-comics-14636978-500

 

За адаптацију тог стрипа је изабран сценариста Дејвид С. Гојер зато што је његов визуелни стил врло одговарао Блејду, што је видљиво на овом низу инсерата из његовог филма Дарк Сити, снимљеног пре Блејда а и пре Матрикса:

 

 

Упс, изгледа да је у инсерт улетео и Матрикс. Ништа, затворите лево око док гледате.

 

Онда, после свега тога он сними Блејд, на снимање долазе Лара и брат јој, па се врате да снимају Матрикс (не успевам ово да изгуглујем, а прилично сам сигуран да сам о томе читао својевремено у Empire магазину; занемарите) и сада се чудимо када неко каже да имају везе. ;)

Edited by Праслин
Link to comment

Širom zatvorenih očiju? A da ti pogledaš to još jednom?

 

Meni je prvi put bio živo sranje, posle mi se dopao. Ko će ga znati.

pa ne znam, prvi put mi delovo tolko fejk da sam maltene zazalio sto matori nije umro pre nego ga je zavrsio.

moguca da tome doprinosi moja mrznja prema tomu kruzu.

Link to comment

to pobrojano imas skoro u svakom filmu :fantom:

 

:lolol: Да, ено га исто у Фул метал џекету.

 

Не вреди, не може у време Јутјуба да се изађе са новом и оригиналном тезом, неко је то већ аплодовао:

 

 

Link to comment

kolko daleko je od savrsenog i sta ti zapravo smeta u tome da su dva filma? meni je stvatno pose apokalipse to najbolji antiratni film. ili dva filma.

 

za odiseju garant kenjas da bi bio sad kao nek baja medju svima nama, beri lindon jeste dosadnjikav ali nazvati ga fejlom je bas nako pausalno, pomoranja, hm. mene ostavila ravnodusnim.

 

kjubrik ima mnogo vise sjajnih nego nesjajnih filmova.

njegov najgori je onaj sa kruzom i kidmen.

 

Oдисеја је негледљива и лупао бих по њеним ролнама к'о они мајмуни по оним коскама.  :fantom:

Што се издвајања да бих испао баја тиче, мени се чини да су љубитељи Одисеје ти који се бајишу пошто је већини то један сморан и досадан филм у коме се ништа не разуме. "Царевои новао оделии" му био дистрибутерски назив у Молдавији.

 

Бари Линдон је технички експеримент са камерама који је резултирао да све буде статично да не може бити статичније (значи, отприлике 0.00000000001 Бешка): сваки, па и најмањи покрет је доводио до испадања из фокуса па је резултат блебетање воштаних фигура. То може да се гледа када се наџиџиш, али на есиду хоће мозак да истече кроз уши од погрешности. Могу да га воле и љубитељи сликарства и архитектуре, њих заболе за покрет, зато Васа и спомиње барок. Али мувинг пикчрс ит ејнт.

 

Слажем се ФМЏ може да се воли ако волиш Апокалипсу.  :ss1:

Edited by Праслин
Link to comment

Da, da, stoji, posebno ovo za sikstinsku kapelu. A opet, nekako ne mislim da je religijska parabola, radije da koristi religijsku simboliku u neke druge svrhe. Ali možda si u pravu. Možda bih i ja mogao ponovo da pogledam film sa tim na pameti.

 

Шпилберг ће увек да убаци довољно елемената који помажу продаји, макар у облику мрвица којима ће гледалац да оправда свој гилти плезир. А Амери су у школи учили да је било какво просеравање много боље ако садржи библијске елементе, и сами су видели како им је у сваком књижевном делу које су учили скренута пажња на то.

 

Нема сврхе да се сад размишљамо да ли је он уопште имао неке стражње намере са том симболиком, или ју је убацио да попуни кадар.

 

OK, још један покушај и нећу више да се трудим; Матрикс.

Онда сам га гледао поново после једно два месеца и закључио да је млак и фолирантски колаж Блејда и неких спотова са ем-ти-вија и дан данас сам тог става.

 

Матрица... слично само на неком другом нивоу. Гледао кад је стигао на ВХС траку, и већ у првих пола сата нашао бар три извора одакле су помажњавали идеје - пре свега од Станислава Лема и Филипа К Дика а после ме већ мрзело да копам по сећању. С те стране ми је било онако мњах, ал' визуелно ми се свидело, добра кореографија, сценографија и донекле дијалог. Е онда сам погледао (овог пута у биоскопу, са све опколига звуком) па згађен (трећи део покрао Вељка Булајића, јеботе) нисам хтео да чујем за Матрицу бар три године. Онда погледао опет први део, и оно пази добро урађено, чак се не види толико селотејп где су спајали мазнуте идеје. Онда наиђе нека књига за уметничке школе, о стрипу из којег је развијен филм, и онда почнем да се дивим како су из полуживог цртежа извели сву ону кореографију. И закључим да је тај део оригиналан и супер урађен..

Link to comment

Širom zatvorenih očiju? A da ti pogledaš to još jednom?

 

Meni je prvi put bio živo sranje, posle mi se dopao. Ko će ga znati.

shirom zatvorenih ochiju, prvi put sjajan i apsolutno strashan. svaki sledeci put, kako imam vremena i gledachkog iskustva da obratim paznju na josh vishe detalja, sve strashniji i strashniji.

 

posebno kad prochitash i pretpostavljeni predlozak, tzv original, artura shniclera (novela o snu), malu majushnu pripovechicu i kakvo je to chudo proisteklo iz nje...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...