Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

Gledam skoro, razlog tomu je dovrsena izgradnja brodovlja koji mogu u jednoj plovidbi da prevoze hiljade automobila, sto dasad isu imali. Ocekuje se da Evropu u 2024. preplave jeftiniji kineski elektricni automobili. Evropa, s druge strane, ostala bez ruskog trzista (samonametnute sankcije) pa se ocekuje blokiranje kineskih vozila, trgovinski rat...

Link to comment

kineska vozila su preplavila rusko trziste, sto je bilo ocekivano. 

 

vidim da zapad opasno pritisce kineze i mnoge banke su obustavile placanja sa rusijom, nema veze da li  je u dolarima, evro ili juanima. 

cak neka placanja iz srbije ne prolaze jer banke imaju indirektne veze sa rusijom. 

 

nova sranja taman kada pomislis da si preziveo kovid i mozes polako stati na noge...

Link to comment
11 minutes ago, banecare1 said:

kineska vozila su preplavila rusko trziste, sto je bilo ocekivano. 

 

vidim da zapad opasno pritisce kineze i mnoge banke su obustavile placanja sa rusijom, nema veze da li  je u dolarima, evro ili juanima. 

cak neka placanja iz srbije ne prolaze jer banke imaju indirektne veze sa rusijom. 

 

nova sranja taman kada pomislis da si preziveo kovid i mozes polako stati na noge...

 

Brat mi se frapirao pre neku nedelju kad sam mu rekla da ni Kinezi ne smeju slobodno da truju sa Rusijom vishe...

Na kom je on izvoru informacija nisam bash sigurna, ali potpuno je off.

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Brat mi se frapirao pre neku nedelju kad sam mu rekla da ni Kinezi ne smeju slobodno da truju sa Rusijom vishe...

Na kom je on izvoru informacija nisam bash sigurna, ali potpuno je off.

 

ne znam zasto ne pocnu sa sankcionisanjem velikog broja zapadnih firmi koje su nastavile da rade sa rusijom direktno ili indirektno. 

Link to comment
21 minutes ago, banecare1 said:

 

ne znam zasto ne pocnu sa sankcionisanjem velikog broja zapadnih firmi koje su nastavile da rade sa rusijom direktno ili indirektno. 

 

Da, kako shto vishe ugushiti Rusiju a shto manje sebe...

  • +1 1
Link to comment
On 17. 2. 2024. at 4:40, dragance said:

Šta javljaju o Navaljnom u Kini? De prozbori koju i na tu temu.

Mogao bi i da ođeš od sebe. Živiš u slobodnoj državi, a nikako da napišeš neku o svetu u kom živiš.  o Gazi, ili bar neku negativnu o Bajdenu.

SAD na sve načine podržava genocid, a većina "saveznika" daje podršku. No ni tebe,  ni drugara nema. Ponašate se.kao da će neko da vas uhapsi, ako na PPP napišete nešto. Šta biste vi radili da živite u Kini? 

Na kritiku Bajdena skačete ko SNS botovi na kritiku Vučića. Ako neko kaže da je sramota da se Bajden kandiduje za predsednika, taj je sigurno za Trampa.

Ali, uzimaš sebi za pravo da sereš nekom ko živi u zemlji koju definitivno ne odlikuje sloboda govora.

  • +1 1
Link to comment

video sam na telegram kanalu jednog rusa koji pise dobro vezano za rusko-kineske ekonomske odnose da je samo drzavna novinska agencija saopstila o smrti navaljnog. vodece medija kuce kao sto su china daily i global times nisu saopsatavale.  tamo sam procitao i da je ministarstvo vanjskih poslova saopstilo da je taj slucaj unutrasnje pitanje rusije

 

 

Link to comment

 

Lepa prezentacija i objašnjenje oko problema u državama koje se oslanjaju na izvoz kao glavni izvor rasta privrede. Stavio sam ovde zato što se odnosi i na Kinu koja se često pominje u klipu.

  • Hvala 2
Link to comment
On 19. 2. 2024. at 8:08, banecare1 said:

kineska vozila

offtopic:

 

Vozio sam po Italiji ribedžovanog kineza rentakar.

 

Najgori auto koji sam ikad vozio.

  • Haha 1
Link to comment
Just now, Roger Sanchez said:

offtopic:

 

Vozio sam po Italiji ribedžovanog kineza rentakar.

 

Najgori auto koji sam ikad vozio.

ne znam sta ti znaci ribedzovani, ali ako ti je taj najgori znam da nisi vozio ruski avtomobilj. volga i ziguli brale, to je prava avantura na cesti.

 

kinezi proizvode kvalitet za sva trzista. nisam ti ja kriv ako si sirotinja. skupi love pa probaj nesto sto se voza po pekingu i sangaju :D

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, banecare1 said:

ne znam sta ti znaci ribedzovani, ali ako ti je taj najgori znam da nisi vozio ruski avtomobilj. volga i ziguli brale, to je prava avantura na cesti.

 

kinezi proizvode kvalitet za sva trzista. nisam ti ja kriv ako si sirotinja. skupi love pa probaj nesto sto se voza po pekingu i sangaju :D

 

 

 

Sta ti predlazes od brendova, meni postaju interesantni? 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...