Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

1 hour ago, Lancia said:

Nemam ja pojma kako je u Kini, Bane, vest je bila na engleskom jeziku sa sve videom gde se vidi rusenje vise dzamija i sa propratnim tekstom:''Islam je mentalna bolest''. Mogao sam da se kladim u 100 pezeta da ce ces se javiti povodom mog posta, ali sam ocekivao da ces i reci da li je istinito ovo boldovano, meni bar nije interesantno da se bavim ''nasim'' ili ''vasim'' objektivnim izvestacima, nigde nisam pomenuo ni separatizam ni terorizam, vest mi je vise zanimljiva fenomenoloski sa strane muslimanskog (ne)reagovanja.

Ja zivim u selu od nekih 5-6.000 stanovnika bez katolicke crkve ali sa improvizovanom dzamijom i znam sta bi se desilo, kad bi se taj objekat zatvorio ili ne daj boze srusio. 

 

nemam nista protiv tvog posta i postovanja takvih vesti. postoji masa losih stvari u kini i rusiji. iskreno, u kini ne talasam i uglavnom gledam svoja posla zbog njihove osetljivosti na kritiku drustva, pogotovo ako dolazi od stranaca. rusima kritikujem sistem prilizno otvoreno i direktno. 

 

imam problem sa tim da su kina i rusija u 99% vesti na zapadu pokazane u losem i cesto laznom svetlu. imam problem sa forumskim i ostalim aktivistima koji se utrkuju u nalazenju i postovanju iskljucivo takvih vesti s ciljem da se dokaze nesto ili dokaze kako taker jede govna iz moskve jer eto u ruskoj provinciji nema dovoljno tualeta...

 

ne znam vezano za tekst da je islam mentalna bolest. ne pricam kineski, trenutno nisam tamo. 

 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
22 hours ago, vememah said:

 

GGUMaeGW8AIaB3H?format=png&name=900x900

Ovo jeste optimisticno kako se krece moderno drustvo (promovisanje individualizma i realna ekonomska teskoca podizanje dece). No verujem da ce planeta da prodise malo kad nas za 3-4 generacije bude bilo 10 puta manje. Depopulacija ce biti zanimljiv fenomen, tipujem da ce se desiti nesto kao u Asimovoj Zaduzbini, da ce komplikovane tehnologije ala nuklearna ili istrazivanje svemira poceti da se zaboravljaju jer nece biti dovoljno ljudi da se bave time. Ili cemo imati nesto kao u Dini, gde ce AI preuzeti dizgine civilizacije a mi upasti u dekadenciju. 

 

Zanimljiva vremena pred nama, steta sto necemo ziveti duze da ih vidimo do kraja :)  

  • +1 2
Link to comment

Jašta, “gledam svoja posla, ne znam da li je tačno, ali je sve to zapadna propaganda”.

 

Preporučujem ti film “Zone of interest”. Taman se uklapaš u narativ.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

 

Preporučujem ti film “Zone of interest”. Taman se uklapaš u narativ.

 

moram prvo cable guy da pogledam, ti mi se tamo idealno uklapas u narativ

  • Haha 5
Link to comment
32 minutes ago, dragance said:

Naspram tebe, svakako. Verovatno većina populacije takodje.

 

to ti kazem. slobodno nastavi sa blamiranjem

  • Wub 1
Link to comment
4 hours ago, brusli said:

@banecare1 , jel u Kini mozes da setas bilo kojim delom bilo kog grada, bez bojazni za sigurnost ?

 

u xinjiangu su stroziji sa proverama dokumenata zbog ujgura. verujem da je opasno u kashgaru i delovina blizu granice sa  *stanima na zapadu kine, kao i granica sa kazahstanom (alashankou). pogranicni delovi sa rusijom na severoistoku isto - manjouli, suifenhe. 

 

to su ekstremi. po velikim gradovima je veoma bezbedno svuda. mozda malo pripaziti na dzeparose u guangzhou i to je sve. 

  • +1 1
Link to comment

ne znam za kinu, ja sam u moskvi, ali nemam veliki uzorak. vecini je zao i pitaju se koji mu je trebalo da se vrati iz nemacke. 

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...