Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Nešto u vezi Velkora pri kraju

 

 

Dobra fora sa detaljom odsjaja sa bare kad je shvatio da ima odašiljač ili bombu. Kad se sagnuo shvatio da je odašiljač/tragač u pitanju, mada taj tragač radi i bez da neka sijalica mora obavezno da blinka. Ima logike što se zaputio u šumu, razmišljao jedno vreme na ulici šta ga je snašlo i zašto je tragač a ne bomba postavljena ili zašto ga još neko vreme žele živog (da bi ih odveo do Bezeridesove). Ako ćeš im nekako umaći, trčanje niz planinu je dobra opcija s obzirom da su te locirali u gradu, pa su valjda i oni što ga progone odeveni onako za "grad", ono, izgledaju neupadljivo, nose cipele a ne čizme, nose pištolje a ne puške... itd ne bi li ga diskretno pratili kad je među ljudima.

 

zato mi teška naiva kad su krenuli po šumi da ga ganjaju: odjednom mu za petama ranjeni Buris i četiri lovca odevena za borbu u prirodi, "kombat" pantalone sa džepovima na butinama, čizme, pancirni prsluci (to ima logike), dvoje imalo jakne i sva četvorica naoružani automatskim puškama sa snajperom. Pa čekaj, šta da vam je Velkoro izabrao neko javno mesto sa mnogo ljudi odakle je hteo da napusti kola sa tragačem i peške u gužvi negde umakne, da li bi ga tada sve sa onim puškama proganjali sa rajom okolo gde bi ih neki pandur primetio i zapitao nešto. Ispada kao da su se u kolima presvukli za rad u prirodi i krenuli nepogrešivo nizbrdo u poteru.

 

Kruna svega: ranjeni Buris sa povezanom rukom brže trči od Velkoroa koji je na većem adrenalinu.

 

mogli su režiseri tu poteru malo bolje da izvedu

 

 

 

Nešto u vezi Frenka na kraju

 

Frenka izgleda prodali Jermeni (mada ne mora da bude neophodno). Meksovi ga čekali i zaskočili na pravom mestu. Onaj glavni Meks kad je izlazio iz kola mu dobacio nešto, parafraziram: "a šta misliš od koga Jermeni nabavljaju robu?"

Naiva da takvi tipovi ostave nekog takvog kalibra ko im se zamerio živog, pa još i onaj besmisleni zahtev jednog od niže rangiranih: "Hoću njegovu žaketu! Zašto? pa eto sviđa mi se".

 

 

Link to comment

 

Uuu ta bara je posebna prica. Sve suvo okolo, oce da izumru od suse, ali bas ispod njegovih kola, u pravom trenutku, bara. Isprva sam pomislio da mu je iscurelo gorivo iz probusenog rezervoara.

 

A i ti odasiljaci, zar nisu manji i zar se ne skrivaju ispod blatobrana ili tako nesto?

 

Link to comment

žandare, kad spomenu to mesto za frenka, jel to možda isto ono mesto gde su on, sten i ekipa zaskočili onog,pa zaboravih i ja ko je već bio u drugoj, trećoj epizodi?

Link to comment

Je l neko skapirao šta je ta Vinča? Negde se pominje da ima tipa 95 stanovnika, a slike koje vidimo i lokacije koje se vrte deluju mnogo veće.

ali dnevno kroz nju prodje 70000 ljudi, kaze eni :D

meni je carski sto se tih 95 stalnih ne poznaje medjusobno

Link to comment

Je l neko skapirao šta je ta Vinča? Negde se pominje da ima tipa 95 stanovnika, a slike koje vidimo i lokacije koje se vrte deluju mnogo veće.

Vinci fiktivni grad za seriju. Što kaže Cane to je zapravo industrijska oblast Vernon.

 

žandare, kad spomenu to mesto za frenka, jel to možda isto ono mesto gde su on, sten i ekipa zaskočili onog,pa zaboravih i ja ko je već bio u drugoj, trećoj epizodi?

Može biti. Vrlo slično mesto. Negde ispod onih saobraćajnih denivelisanih rampi.

 

Moguće je da su režiseri snimali različite scene iz epizoda na istoj lokaciji, ispod krakova saobraćajnica, pa urade sve planirane scene za celu seriju.

Link to comment

И ја сам помислио да су му испустили уље или гориво

i ja, pa kad je upalio cigaretu, mislio sam da će da je baČi na taj benzin

Link to comment
Nešto u vezi Frenka na kraju

 

Frenka izgleda prodali Jermeni (mada ne mora da bude neophodno). Meksovi ga čekali i zaskočili na pravom mestu. Onaj glavni Meks kad je izlazio iz kola mu dobacio nešto, parafraziram: "a šta misliš od koga Jermeni nabavljaju robu?"

Naiva da takvi tipovi ostave nekog takvog kalibra ko im se zamerio živog, pa još i onaj besmisleni zahtev jednog od niže rangiranih: "Hoću njegovu žaketu! Zašto? pa eto sviđa mi se".

 

 

 

 

pa izgledalo je kao da će ga ubiti na kraju, verovatno bi ga neko izrešetao sa daljine... nakon što mu ovaj uzme žaket. mislim, iskopali su mu rupu. mada su i to mogli srećnije da izvedu, iako je atmosfera iščekivanja bila dosta jaka.

 

 

et morgana

loše sam se izrazio, nisam mislio da je nejasna, već potpuno suvišna. ok, frenk je pukao, ubio pogrešnog čoveka, ali koji smisao u razradi radnje ili promeni frenkovog lika ima ta poseta? jedino da nas do kraja drži u neizvesnosti da li je debeljanov ćale, pa da završetak, sa scenama sa značkom i telefonom, bude snažno emocionalno obojen

Link to comment

kaliboje, sta ti je to nejasno u glavnom toku price?

 

na stranu kvalitet serije.

 

Pa ne znam koji ti je kriterijum za nejasnocu price ali kada mi se u realnost umetnu jednorog, troglava azdaja i ET vanzemaljac onda se put iz tacke A u tacku B cini malo nategnut, ma koliko A i B bili realni.

 

Ne postoji takvo nesto kao blagoglagoljivi mafijas/hladnokrvni ubica mekog srca koji u dzepu nosi krvave zlatne zube samo da bi ih bacio u licnu kuhinjsku kantu za djubre da bi posle toga vodio nezan razgovor sa zenom o usvajanju deteta. Ne postoji biznismen, cak ni americki, koji obecava milione deonica zeleznice nekome u zamenu za neki tamo neodredjeni hard disk jer u realnosti zna da postoji opcija copy/paste. Ne postoji komandos koji nenaoruzan pobije cetvoricu naoruzanih da bi zaginuo od metka s ledja u zgradi koja ima minimum deset ulaza/izlaza a koje cuva jedan covek sa parkiranim vozilom ispred. Da ne pisem dalje, ovo je sam siljak ledenog brega nelogicnosti i uvodjenja fantastike u krimi zanr.

 

edit: u seriji Breaking Bad ima slicnih nelogicnosti na tone, ali su scenaristi/reditelj nekako uspeli da ih zamaskiraju i ucine poluprovidnim jer sama prica ima snagu koja te natera da progutas te detalje. Ovde sve vrvi od nemotivisanih akcija i nemogucih likova.

Edited by Caligula
Link to comment

 

pa izgledalo je kao da će ga ubiti na kraju, verovatno bi ga neko izrešetao sa daljine... nakon što mu ovaj uzme žaket. mislim, iskopali su mu rupu. mada su i to mogli srećnije da izvedu, iako je atmosfera iščekivanja bila dosta jaka.

 

 

Ostavili su ga u sred pustinje, ranjen-neranjen teško da bi on živ izašao odatle.

 

Skapirao ovo za Vernona  :thumbsup: u suštini bunili su me prikazi grada, puno industrije i mnogo stambenih objekata, a samo 95 stanovnika. Pretpostavljam da ti radnici žive tu poluilegalno, da su prijavljeni da žive ko zna gde ili nisu legalni uopšte.

 

Znače Ćezani je odabran tako što je našao 50 likova koji će da glasaju za njega, i ako ajmo, ja sam bog i batina. Dobar štos.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...