Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

 

da ne ulazim u "filozofske" aspekte ovakvog razvoja, te poruka i ovoga onoga.. mnogo je bre nelogicnosti i patetike spakovano. mali u skolu nosi dedinu znacku bas na taj dan bas na tom stolu i bas ispred sebe, velkoro koji situaciju sa trackerom nikako drugacije nije mogao da resi sem da ode van civilazacije u sumetinu, upad vona i velkoroa u onu kuci i citav okrsaj je smehotres, razmena na aerodromu/stanici jos jedna rupetina u logici, matori crnja pandur prevejani zajebani igrac koji lagano i bez ikakve potrebe sve zivo objasnjava i razjasnjava, polomljena maska telefona je ekvivalent spaljivanju u mikrotalasnoj, itd. itd. jbg, lose.

 

Link to comment

Druga polovina sezone se dosta popravila u odnosu na prvu, nije mi zao sto sam potrosio 8,5 sati na nju. Sa dramske strane, ovi bitniji dogadjaji u poslednje 2 epizode su uglavnom pogadjali potrebne note, tako da mi je jedini problem bio sto i dalje nisam imao pojma sta se tu zapravo izdesavalo i zbog cega. Mogao bi neko da se zrtvuje za forum i odgleda celu sezonu odjednom, pa da prijavi da li mozda tako prolazi <_<

 

Inace, oni koji misle da su dijalozi u prvoj sezoni bili nesto znacajno (ili cak uopste) bolji u odnosu na drugu bi mogli da je odgledaju opet, razlika je samo u kvalitetu glume. Nije problem ni sto niko ne govori tako u stvarnom zivotu, svi vidjeniji scenaristi imaju taj svoj neki stil, problem je sto je Pizzi stvarno trebao neki editor da mu objasni da to treba malo ugladiti™ da bi radnja imala smisla   -_-

Edited by Calavera
Link to comment

Ima kraj smisla, slažem se, nisam srećan kako je ispao, ali to sad nije bitno. Poenta je u prvom delu posta, treba ti pet epizoda da pohvataš šta znači kad neko kaže ćezaniburispitlorbetidiskon. Pri tome - šta Von radi u ovoj seriji (iako opet kažem, super mu je uloga), umesto striktnog pogleda iz ugla pandura, sad imamo malo pandurski malo gangsterski uvid, ko da pokušavaju da imitiraju Wire. Ne bih rekao baš da su se proslavili.

pa kako sta radi von u seriji kad je dobro/zlo u ljudima jedna od tema a on je fini mafijas koji je skrenuo s pravog puta jer ga je tata drzso u podrumu? nije njegov lik suvisan, niti je true detective samo pandurska serija nego u bitnoj mjeri i kvazifilozofski preserans (nije slucajno sto nismo imali obrt u finalu i sto smo rano saznali ko je koknuo kaspera pa onda pratili likove). isto kao u prvoj sezoni.

Link to comment

da li bismo, da je isla prvo druga pa onda prva sezona, na pojavu rastija reagovali sa sta bre kenja ova seljacina?

na 'mogu da namirisem psihosferu' bilo bi 'zatvaraj topik!'

 

mada, naravno, druga sezona bi bila drugacije gledana da je prva, pa bi i predrasude bile razlicite

Edited by morgana
Link to comment

Meni posle drugog gledanja i dalje nije jasno ono kad priča o krugovima dok od limenki pravi one čovečuljke.

 

... a meni je sada jasnije zasto ti se dopada druga sezona :fantom:

 

Ne znam ljudi, citam komentare i sve nesto mislim da smo gledali razlicitu stvar, mozda neki paralelni TD juniverz gde se jednima pusta do jaja serija a drugima parodija na tu seriju.

Link to comment

pa kako sta radi von u seriji kad je dobro/zlo u ljudima jedna od tema a on je fini mafijas koji je skrenuo s pravog puta jer ga je tata drzso u podrumu? nije njegov lik suvisan, niti je true detective samo pandurska serija nego u bitnoj mjeri i kvazifilozofski preserans (nije slucajno sto nismo imali obrt u finalu i sto smo rano saznali ko je koknuo kaspera pa onda pratili likove). isto kao u prvoj sezoni.

 

Da, ali hoću da kažem - u prvoj sezoni smo imali dva sjebana pandura i celokupan fokus je bio na njima, u ovoj imamo na isti način prikazana četiri lika, a broj epizoda je isti. Zbog toga imaš osećaj da te prva sezona vozi, a tokom druge te boli glava.

Link to comment

na 'mogu da namirisem psihosferu' bilo bi 'zatvaraj topik!'

 

 

+1

 

s tim sto su dijalozi/monolozi logicniji , smisleniji, utemeljeniji. Likovi su bolje razradjeni, motivi (u prvoj epizodi vidimo zasto nije cudno kada lik namirise psihosferu i izbacuje sopenhaureovstine - pa izgubio je devojcicu na ruzan nacin)

 

U TD2 je sve toliko usiljeno, i bolestine aktera i motivi, ma sve se jebeno klima od prve epizode da bi se u paramparcad srusilo u poslednjoj pred zbunjenim gledaocem koji ne zna sta bi rekao jer je od svega ostala samo srcha i prasina. Serija se dezintegrisala jednom recju, smisao je u finalu evaporisao u gornju lajsnu televizora.

 

Lose napisano, jos losije rezirano (sto babica) i da se ponovo poserem na direktora fotografije koji me je naterao da ovo govno od serije odgledam do kraja.

Link to comment

nista se nije srusilo u finalu, naprotiv, motivi likova i price su postali skroz vidljivi ako ne u naraciji onda u referenci i jasnoj aluziji.

problemi sa ovom serijom su drugdje.

Link to comment

nista se nije srusilo u finalu, naprotiv, motivi likova i price su postali skroz vidljivi ako ne u naraciji onda u referenci i jasnoj aluziji.

problemi sa ovom serijom su drugdje.

 

Zavisi od dozivljaja :D meni citava stvar deluje kao rusevina iz koje ne mogu da izvucem ni jedan jedini logican i jasan predmet. Aluzije su previse bukvalne (i to ne samo u finalu), motivi su prenaglaseni i neuverljivi.

 

Mnogo hteo mnogo zapoceo.

 

Inace, problemi™ sa ovom serijom su sistemski i protezu se od loseg scenarija preko producentskih zahteva (vise reditelja) do problematicnog kastinga (jedan od hintova: orgije za koje su iznajmili statiste sa gerijatrije, socijalni slucajevi koji treba da izgledaju kao kongresmeni i biznismeni), sve zacinjeno opterecujucim uspehom prve sezone i nesposobnoscu scenariste da za potrebe produkcije (zarade, prodaje) isporuci nesto makar priblizno kvalitetno. Otrovana zemlja, mafija, dvoje dece-osvetnika, plavi dijamanti, kurve iz evrope, tri poprilicno bolesna detektiva i jos gomila sporednih likova koji namiguju i kazu "a mozda je bastovan ubica". Ne znas gde da gledas, ne znas gde je fokus.

 

Buckuris.

Edited by Caligula
Link to comment

Ali scena kad Von ubedjuje zenu da ode, suncetijebem! On joj kaze da ide, ona nece, ono joj kaze da ide, ona bre nece, on baci prsten, kaze joj da ga je prevarila, zbog cega je sve bilo uzaludno, ona baca prsten i ostaje bre uz njega ko ga bre sta pita uopste, on je pomiluje i kaze joj da ipak ide, nacice se za dve nedelje ili manje, ona bre nece da ide, voli ga, on joj kaze idi, nacicemo se za dve nedelje ili manje na trgu, budi u beloj haljini, ocu ljubavi, a ti budi u belom odelu sa ruzom na reveru, vazi sa ruzom. I ona ipak ode. 

 

:isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...