Jump to content
IGNORED

Snimci saobraćajnih situacija


Tale

Recommended Posts

Ne sporim ja njeno pravo, samo kažem da je u uslovima snega i leda na putu pešacima bolje da sačekaju da auto prođe pa onda stupe na put. Groblje je puno onih koji su u saobraćaju bili u pravu.

Link to comment
10 hours ago, čekmeže said:

Ne sporim ja njeno pravo, samo kažem da je u uslovima snega i leda na putu pešacima bolje da sačekaju da auto prođe pa onda stupe na put. Groblje je puno onih koji su u saobraćaju bili u pravu.

Ti si beše i pisao da si izletao više puta kad je poledica? Red je da metneš na šoferku neki warning znak, upozorenje, kao opasnost na putu, tako nešto. 

Link to comment
10 hours ago, čekmeže said:

Ne sporim ja njeno pravo, samo kažem da je u uslovima snega i leda na putu pešacima bolje da sačekaju da auto prođe pa onda stupe na put. Groblje je puno onih koji su u saobraćaju bili u pravu.

60% Srbije vozi zimi na letnjim ili matorim zimskim gumama, bolje da ne pesacimo od 1.11. do 1.4.   

 

Ako ne mozes da stanes na pesackom gde se mahom vozi 30-50km/h onda ne treba ni da ucestvujes u saobracaju. 

Link to comment
21 minutes ago, Valkyrie said:

Ti si beše i pisao da si izletao više puta kad je poledica? Red je da metneš na šoferku neki warning znak, upozorenje, kao opasnost na putu, tako nešto. 

Iz koje pozicije mi daješ ovaj savet, voziš po Beogradu a kada su loši uslovi koristiš prevoz/taxi, ispravi me ako grešim?

Ja vozim 75 kilometara dnevno, preko planine, 5*nedeljno poslednjih 10 godina. To znači da vozim kada je napolju sunce, led, sneg, magla, kiša, bilo šta. 

isto važi i za @ToniAdams

 

Link to comment

Iz pozicije nekoga ko je pročitao ovo prethodno što si napisao da ti se dogodilo.

Žao mi je što si na ovaj način to skapirao, ali prosto mislim da si treba svako ko vozi da se odgovorno ponaša i da bude svestan da ne zavisi sve od njega.

Link to comment

opusti se čekmeže, ovde nekad mora da se crta

 

:fantom:


 

e

jasno je ko dan na šta si aludirao kroz epizodu iz tvoje vozačke karijere

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

@čekmeže

Vozim po BG* i gde još treba, taksi ne koristim, idem svojim autom bez obzira na uslove i pred pešačkim usporim i milim i to ne samo pred pešačkim jer po ovom vajnom Beogradu pešaci iskaču odasvuda potpuno nepredvidivo. 

Inače, zbog pešaka sam pala vožnju te davne 2003, i to babe™ koja je stajala pored pešačkog leđima okrenuta ulici i blenula nekud ali je meni pandur rekao da sam "morala da pretpostavim da će pešak na pešačkom da krene da prelazi". 

Eto, te i takve (ne)logične situacije se dešavaju u saobraćaju pa je zaista bezveze da maltene napišeš da se uzdaš da "neće valjda" da krene pa da moraš da kočiš po ledu i naskačeš na bankine.

 

 

 

* - to je skill za sebe, posebno u sadašnjim uslovima postapokalipse

Link to comment

Po pravilima, ako se pesak nalazi pored pesackog moras da stanes, dok se ne smisli sta ce. 

 

U Frankfurtu sam to video kako izgleda u praksi. Setam obodom grada i odjednom primecujem nesto cudno... svi automobili stali. Posle par sekundi nastavljaju. I tako svaki put kad dodjes blizu pesackog, staju ko po komandi dok ne prodjes/predjes i onda nastavljaju.

 

Meni je suludo da kada vidis da pesak zeli da predje pesacki da ne stajes a vecina vozaca u BGu ne staje. Cak sam kao pesak imao par situacija po idealnom vremenu gde sam zakoracio i onda morao da ustuknem jer majmun je nagazio gas a ne kocnicu. Ljudi ne kapiraju koliko je to opasno, pa su im krive babe od 90 godina sto nemaju 20/20 vid i ne radi im mozak ko singerica da mogu da procene tacan razmak i vreme kad mogu da uskoce u saobracaj izmedju automobila koji se utrkuju. A jos i sporo idu, jebene babe, sto ne crknu vise. 

 

Cemu ta jurnjava i uletanje nije mi jasno. Valjda jos nije izginulo dovoljno ljudi da bi se nesto promenilo. 

 

Link to comment

Cekmeze, brate, mogao si da potegnes pricu o ceni celika na svetskom trzistu, jednako bi fulao, koliko fula ovo sto si napisao. Kada je pesacki prelaz, pesak ima prednost i tacka. Nikoga nije briga za bilo ciji saug.

 

Link to comment

kako u sofiji po komandi svi staju iza tramvaja kad dodje do stanice, bez diskusuje, mozesh zmureci da izadjesh :blink:

ovde bi babe letele ko kegle svaki dan.

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...