Jump to content
IGNORED

The Wolf of Wall Street


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

Nadam se da će to izostati, njegova uloga karijere je bila u Avijatičaru, a samo oni koji osećaju koliko je problematičan scenario filma Dallas Buyers Club, znaju koliko je Matthew McConaughey izvukao kao što je izvlačio iz tokova izbora uloga, koji su doveli do Oskara za Arga...

Link to comment
Nadam se da će to izostati, njegova uloga karijere je bila u Avijatičaru, a samo oni koji osećaju koliko je problematičan scenario filma Dallas Buyers Club, znaju koliko je Matthew McConaughey izvukao kao što je izvlačio iz tokova izbora uloga, koji su doveli do Oskara za Arga...
ldc je meni ostavio utisak kao glumac jedino u filmu: 'what's eating gilbert grape' kada mu je uloga bila da glumu autisticnog decaka. sve ostalo je precenjeno u njegovom slucaju, ali to je moje misljenje samo.btw.. zasto je problematican scenario dbc?
Link to comment

Uh, duga je priča i mogao bi se dosta problematizovati. Ipak, iako nije to jedan od većih problema, sada bih samo rekao da bi se ceo raspao bez temeljnog kamena realizacije glavnog lika i osobe koja ga tumači. Potrebno je da sam glumac sa sobom nosi prilično snažnu dozu predstve o sebi kod publike i da pritom odigra i vanredno nadahnuto kreira lik. McConaughey je sve to ostvario izvanredno tako da su se mnogi problemi slabašnog scenarija prikrili i sve se čini mnogo dinamičnijim i koherentnijim u datom ograničenom vremenu trajanja filma. Ipak, McConaughey nije element scenarija, pre je svojevrsna barokna svetlost koja je moralnim nabojem pribrala niz slabašnih intelektualnih intencija i okoštalih trasa političkog i javnog diskursa, koji bi se bez njega rasplinuli iz konceptualnog okvira 7 sekundi rodea u kompilaciju raznih uhodanih aforističkih konstrukata, poludosadno nanizanih redova onog što se želeo dodadi, onog moralo ponoviti i tek retkih teško domišljenih polunadahnatih nadogradnji.Kao što je Guillermo Arriaga dosadan bez Iñárritua da ga režira; kao što je Stephen Gaghan bezbojan bez recimo Soderberghove režije, tako bi i ovaj film bio bez McConaugheya, a on je glumac - nije reditelj...Eto, pomalo nabrzaka sam ti skarabudžio odgovor. Ali, kao što rekoh, duga je to priča...

Link to comment
McConaughey je sve to ostvario izvanredno tako da su se mnogi problemi slabašnog scenarija prikrili i sve se čini mnogo dinamičnijim i koherentnijim u datom ograničenom vremenu trajanja filma.
ne znam ni za jedan drugi film gde je odigrao ovako dobro. imam utisak kao da sam gledao ovakav film, sve mi je nekako poznato. mozda sam se samo istripovao. ona scena gde se pominje rock hudson, tj. novine i njegova smrt. sve me je to podsetilo na tu godinu kada je umro, i koliko je zapravo njegova smrt bila vazna u pogledu, tada nepoznate bolesti kakva je aids. ta jedna scena sa glavnim naslovom, i jacinu koju je to imalo je jednako u poredjenju sa celim filmom. Edited by bob mould hair style
Link to comment

Mene je LDC kupio sa Catch me if you can, sve pre toga mi je bila boza, pogotovu mi se gadio iz Titanika. Juce, gledajuci film, mi je opet potvrdio da je opasna njuska pogotovu obzirom da mu je tek 40 (ako i toliko ima?) i da ga ceka jos doooosta dobrih uloga.Skorseze standardno dobar sa glavnim glumcem kao naratorom i pricom koja te nosi 3 sata da ih ne osetis, jedino sto mu nije trebalo je ono LDCovo zaletanje da objasni berzansku malverzaciju i onda u pola reci stane sa argumentom "ma sta ja to pricam, vi nemato pojma o ovome" i tek tako nastavi dalje-da stvar bude gora to mu se ponavlja 2-3 puta :( . OST odlican, ali to nisam ni dovodio u pitanje.Takodje mi se svidjaju one scene sa po 50+ glumaca/statista u njegovoj "kompaniji" ili na nekoj ludoj zurci, odaje utisak da Skorseze i dalje vodi racuna o svim detaljima (odevanje takodje). Vece pre Wolf sam odgledao Paranoja u LV (bilo negde na TV) i evocirao svoje uspomene na experimentisanje sa svim i svacim i bio pod utiskom i pre nego cu pustiti film, a tek onda sam bio odusevljen njihovom zajebancijom sa "lekicima"-kod scene u kuhinji mi se vilica ukocila od smeha, vrhunac kad gledas kako se kabal od telefona zapetljao za nogu debelog ludaka i samo cekas momenat kad ce se odpetljati i opauciti LDC u glavu :rolf:Veliki :Hail: za Hilla, od prve scene (kad slozi onu "debilsku" facu) kada prilazi LDC u kaficu i raspituje se ko je i sta je se dalo naslutiti da ce rulati ceo film sa svim bestidnim potezima javnog onanisanja, pishanja, itd.Utisak su ostavili i "fleshbekovi" Lea kada iz spokojne i hvala-bogu-sve-se-dobro-zavrsilo scene zaokrene u povratak nekoliko sati u nazad i slike pred ocima od kojih ti je muka (ono u avionu ili sa autom).Vidim da ga ovde i hvale i kude, ima onih koji pljuju film a gledali su 10min, sve u svemu svidelo mi se sto na kraju nije izostala ni poenta ni kritika Vuk sa VS koji za 3godine izlazi iz "zatvora" kao da se nista nije desilo i kao da nije ostavio iza sebe hiljade i hiljade unesrecenih porodica, ukljucujuci i svoju.

Link to comment

sinoć/noćas sam gledao film. sada sam završio sa iščitavanjem svih postova i ovaj mi je blizak:

evo , odgledo i ja. mrzi me da čitam šta ste pisali, ali meni ostade razočarenje. tri sata na lika za koga me baš zabole šta mu se dešava i šta će mu se desiti. snimljeno do perfekcije precizno i kontorolisano razulareno, ali daleko od mene. nešto kao kad je mann uradio public enemy, prosto me nije zanimao lik, ostao daleko od publike, i pored svih onih sex and drugs zajebancija. kad smo već kod manna, ima scena u vrelini kad paćino nešto pita henka azariu za nekoga, a ovaj odgovara "who?", a paćino mu kaže "who? what are you, fuckin' owl?"... apsolutno ista scena se ponavlja i ovde kad di kaprija žena pita za neku ribu venis. ništa strašno, ali mi zasmetalo malo. da, i glumci. ne znam otkud ove nominacije za di kaprija i j.hilla, mene su totalno sjebali. di kaprio ne može sam da nosi ovoliki film, a hill još nije dovoljno jak sidekick. mekonahi već je ok.zanatski dobro, u prepoznatljivom vratolomnom (ali kontrolisanom) maniru, ali ne znam, nešto fali. režija bolja od filma, kolko god to apsurdno zvučalo.
film mi se uopšte nije dopao. od 30tog minuta sam počeo da bacam pogled na sat koji je pokazivao koliko je ostalo do kraja. mnogo. ceo film je mogao da se spakuje u sat i po, žali bože trake. recimo scena homoseksualne žurke sa sve uvodom o batleru pederu je čist višak, potpuno nebitan za film.baš to moca napisa, briga me za tamo nekog brokera i njegovo (zlo)delo. možda je interesantno/bitno onima tamo, meni nije. sama gluma? možete je smatrati genijalnom, ja je tako nisam doživeo. mogao je i bilo ko da luduje na taj način, eno vam onih koji su u paranoji u las vegasu. dikaprio mi je inače kao pojava iritantan, onako gickav, najbolje što je dao je mali grejp, posle toga sve je rutina svejedno da li je hjuz, huver ili belfor.žena je prestala da gleda posle pola sata. da je prihvatila žargon ovog filma rekla bi: jebo ti ovo. samo mi je rekla da prenesem laptop u drugu sobu. ne znam, da li je običaj da se mladi broker na prvom sastanku posavetuje da izdrka dvaput dnevno kako bi bio uspešan? ceo film je toliko vulgaran, nepotrebno, sa toliko scena seksa da sam imao utisak da je to tu da bi se namirila tri sata.jedna scena, kada dikaprio okuplja zaposlene i drži im govor jako me podsetila na onaj manipulatorski govor u završnoj sceni nemačkog "talasa". i ovde su zaposleni bili mahom u belom.sve u svemu, bez ovoga sam mogao, znatiželja me ponukala da odgledam film. zauzeće mesto negde pri dnu liste od petstotinak filmova na mom disku. jedno 6/10, ni pare više.@ ajant: onih 127' koje su dobili alfredson i oldman za priču o smajliju je malo. da su dobili koliko skorceze za ovaj ili kechiche za film o toploj plavoj boji kose napravio bi se bolji film. kod ova dva, ti minuti su višak.
Link to comment

koja dvojica? alfredson? kechiche? ne razumem? učemu je vic?samo kažem da su vuk i adela previše pričali, ludovali i seksali se a da je smajliju trebalo dati više vremena.u zdravlje.

Link to comment

Bilo mi zanimljivo, smejao sam se, povremeno sam se i zapitao štošta o vremenu u kom živim, ali sve u svemu, čini mi se da je Scorcese istrošio ovu epsku formu i da to više nema ni izbliza onakvu snagu, kao filmovi o mafijašima nekad. Jonah Hill je bog komedije i da nije njega nisam siguran kako bih preživeo čitav film.

Link to comment

Odgledao sam film sinoc i pao mi je na pamet Edvard Norton koji bi za klasu bolje odradio lik koji igra Di Kaprio. Odlican je DK, ali nema tu harizmu da nosi ceo film.

 

Cini mi se da je ideja filma malo uzeta i od Dobrih momaka, naracija, put od 0 do vrha i nazad...Sve u svemu nije los film, dobice oskara za adaptirani scenario ili reziju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...