Jump to content
IGNORED

The Wolf of Wall Street


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

kakvo razocarenje, a jos od djanga nisam bio ovako uzbudjen pre odlaska u bioskop. sedeo sam u istoj sali i na istom mestu kao kad sam gledao djanga. tada sam bio prilepljen za stolicu 10 minuta nakon filma, sad sam istrcao iz bioskopa. prosek.

Link to comment

Ja poslušao Vasudevu i skinuo tu knjigu, užas blagi, jedva probrljavio petinu, sada mi svejedno... Gledaj TAHustle, jako je O. Russell raščlanio to, sve sa "replikama" i stilom...

Link to comment

inace, situaciona komedija, tako se nisam smejao jos od srednje skole kada smo sa drugovima pustili neki film carlija caplina i shvatili da bez tone opijata to ne moze da bude smesno.

Link to comment

Ja sam Čaplina zavoleo kada ga je Man oponašao u onoj sceni Kastorpa u doktorovom kabinetu. Uopšte, bolje ga je Man skinuo od Hitlera, mislim brkovi su bili profano i očigledno skidanje. Man je to radio suptilnije, komplikovanije, i to rečima...

Edited by Ajant23
Link to comment
Scena kad se Leo i Jonah odvale od tableta, sa genijalnim ubacivanjem Popaja, pravo je malo remek-delo i zasluzuje da se samo zbog nje izmisli kategorija Oskar za najbolju scenu..
Mene je to uzasno podsecalo namonty-python-1020x1024.jpg
Link to comment

Meni se ovaj film dopao, al mi je malo pomesan utisak, prvih sat vremena, mozda i cela prva polovina filma mi je uradjena nekako da je cilj iskljucivo lozenje masa, kao ja i gomila propaliteta koje sam pokupio pravimo lovu, koju trosimo na kurve i kokain istovremeno, kada god LCD krene nesto ozbiljno da kaze, objasni prekine u nekom fazonu 'sigurno vas ne zanima da davim o tome, nego da se vratimo na kurve i drogu '. Ja sam to doziveo kao podcenjivanje gledaoca. Posle kako film zalazi u drugu polovinu samo se nizu genijalne scene...

Link to comment

evo , odgledo i ja. mrzi me da čitam šta ste pisali, ali meni ostade razočarenje. tri sata na lika za koga me baš zabole šta mu se dešava i šta će mu se desiti. snimljeno do perfekcije precizno i kontorolisano razulareno, ali daleko od mene. nešto kao kad je mann uradio public enemy, prosto me nije zanimao lik, ostao daleko od publike, i pored svih onih sex and drugs zajebancija. kad smo već kod manna, ima scena u vrelini kad paćino nešto pita henka azariu za nekoga, a ovaj odgovara "who?", a paćino mu kaže "who? what are you, fuckin' owl?"... apsolutno ista scena se ponavlja i ovde kad di kaprija žena pita za neku ribu venis. ništa strašno, ali mi zasmetalo malo. da, i glumci. ne znam otkud ove nominacije za di kaprija i j.hilla, mene su totalno sjebali. di kaprio ne može sam da nosi ovoliki film, a hill još nije dovoljno jak sidekick. mekonahi već je ok.zanatski dobro, u prepoznatljivom vratolomnom (ali kontrolisanom) maniru, ali ne znam, nešto fali. režija bolja od filma, kolko god to apsurdno zvučalo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...