Jump to content
IGNORED

The Wolf of Wall Street


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ne znam kako cu da spavam nocas! Kao i posle gledanja Kapetana Filipsa 

 

Od svega na topiku, ovo mi je najfascinantnije, jedan od gorih filmova koje sam gledao poslednjih par godina. Možda je prava reč precenjenijih.

 

Odgledao sam film sinoc i pao mi je na pamet Edvard Norton koji bi za klasu bolje odradio lik koji igra Di Kaprio. Odlican je DK, ali nema tu harizmu da nosi ceo film.

 

A ko nosi film? Leo je bogovski odradio posao. Bogovski. Najbolje se vidi u poslednjoj deonici filma kada je posle 2 godine čist od svega, jbni drugi čovek, ogromna transformacija. Mislim, i u deonicama pre te ima scena u kojima nema posebne zadatke u glumi u smislu težine scene, ali jednostavno osetiš taj spid, osetiš kako mu iz pora izbija taj koktel droge libida i energije. Poslednjih pola sata je mrtav čovek. Respect za čoveka, šteta što je toliko lep, više bi se cenio da nije. Kao npr Michael Shanon, najveća njuška holivuda trenutno. :)

 

Inače, dok sam odgledao 3 sata a da mi nije bilo dosadno, znači da je dobro. Slab sam na Skorsezea, čovek je doktor i pošto sam juče gledao American Hustle, lepo se vidi koliko Rasel još ima da uči. Ovo je dosta skromniji film u pogledu dinamike i radnje, ali je za klasu kvalitetniji tj zanimljiviji. 

 

I pre bi Leu dao Oskara nego Mekonahiju i žao mi je što ga je opet mimoišao. Dobiće ga, pitanje je vremena.

Link to comment

I meni nisu jasne te zamerke na LDC glumu. Citam kako mu je "mana" sto previse pokusava da lici na neke old school face, kako toboze nema svoj pecat™. Kenja mi se od toga, covek ubija.

Link to comment

I meni nisu jasne te zamerke na LDC glumu. Citam kako mu je "mana" sto previse pokusava da lici na neke old school face, kako toboze nema svoj pecat™. Kenja mi se od toga, covek ubija.

.

Link to comment

 

A ko nosi film? Leo je bogovski odradio posao.

niko ga ne nosi, zato je i slab. pogledajte ko igra glavnu ulogu u najslabijem delu skorsezeove karijere (poslednjih 5-6 filmova)

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Film je takav kakav je, dugačak, a sudbina čoveka koji je glavni protagonista po meni nije materijal za vrhunski film (koji će postati clasic žanra i blabla, ponavljam, meni je dobar, ništa više, ništa manje...), a cenim da se uvek to očekuje od Skorsezea. Ne bi tu puno pomogao bilo ko da se napravi spektakl, ja sam mišljenja da je on svoje odradio sjajno, štujem da se nekome ne sviđa, neubedljivo je i sl, nismo svi isti. 

Link to comment

ne kažem ni ja da je samo do lea, već ima tu i drugih stvari, ali on svejedno mora da zarobi gledaoca i vozi ga do kraja. na to se odnosi "nosi film", a on po meni još nije sposoban za to, bar u velikim filmovima. najbolje je odradio shutter island, ato je taman ta "veličina" za njega.

Link to comment

niko ga ne nosi, zato je i slab. pogledajte ko igra glavnu ulogu u najslabijem delu skorsezeove karijere (poslednjih 5-6 filmova)

 

Koliko god puta ponavljao ove stvari, stvarnost te demantuje..

Link to comment

Pa mozda nije svesno, ali nameces. I na ovoj temi i na Oskaru, imas potrebu da ubedjujes ljude da Leo nije glumacki kalibar kakvim ga mnogi smatraju. Valjao dok je bio mlad, sad mu karijera ide nizbrdo. Valjda su svi ti reditelji koji ga uzimaju slepi, sta li?

Slicno i za Martyja. Mogu da razumem da ti iz nekog razloga ne leze njegovi filmovi koje radi u prosloj deceniji, ali reci da i njemu karijera otisla nizbrdo je bas glupo..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...