Jump to content
IGNORED

The Wolf of Wall Street


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

evo , odgledo i ja. mrzi me da čitam šta ste pisali, ali meni ostade razočarenje. tri sata na lika za koga me baš zabole šta mu se dešava i šta će mu se desiti. snimljeno do perfekcije precizno i kontorolisano razulareno, ali daleko od mene. nešto kao kad je mann uradio public enemy, prosto me nije zanimao lik, ostao daleko od publike, i pored svih onih sex and drugs zajebancija. kad smo već kod manna, ima scena u vrelini kad paćino nešto pita henka azariu za nekoga, a ovaj odgovara "who?", a paćino mu kaže "who? what are you, fuckin' owl?"... apsolutno ista scena se ponavlja i ovde kad di kaprija žena pita za neku ribu venis. ništa strašno, ali mi zasmetalo malo. da, i glumci. ne znam otkud ove nominacije za di kaprija i j.hilla, mene su totalno sjebali. di kaprio ne može sam da nosi ovoliki film, a hill još nije dovoljno jak sidekick. mekonahi već je ok.zanatski dobro, u prepoznatljivom vratolomnom (ali kontrolisanom) maniru, ali ne znam, nešto fali. režija bolja od filma, kolko god to apsurdno zvučalo.
:thumbsup:
Link to comment
kad di kaprija žena pita za neku ribu venis. ništa strašno, ali mi zasmetalo malo.
To ti je sve direktno preuzeto iz "autobiografije" Jordana Belforta, on sam je jeftino referencirao tonu filmova, pogotovo Scorsesea i Pajkića (EDIT: Mislim, poznate među filmovima iz Svetla u tami, ili kako se već zvala ona knjiga)... Edited by Ajant23
Link to comment

ovo sto moca pise, meni nekako bio razlog da preskocim film o fezbuku. bezobzira sto su svi koje znam i kojima verujem vikali da je dojaja film.jebote, bole me bas dupe da gledam film o nekom ko je napravio fezbuk, pa nek ga je snimio kopola a ne predizajnirani fincer.

Link to comment
To ti je sve direktno preuzeto iz "autobiografije" Jordana Belforta, on sam je jeftino referencirao tonu filmova, pogotovo Scorsesea i Pajkića (EDIT: Mislim, poznate među filmovima iz Svetla u tami, ili kako se već zvala ona knjiga)...
svetlost u tami. meni je to dobra knjiga, čuvam je još, pa čak je i pročiitam s vremena na vreme. ali taj dijalog iz vreline mi je bio vrhunska fora, who? what are you, fuckin' owl?. baš me izbacio iz iluzije kad sam je ponovo čuo, i to ne u nekom B sranju. a to je uvek loša stvar, to ispadanje iz iluzije.ima i ovde dobrih par fazona, prepoznatljive naracije glavnog junaka koji priča u kameru dok svi ostali glume svoje uloge, ima i slow motiona, taman malo kao i uvek kod njega, i nekako mnogo izgleda kao neka pervertirana verzija goodfellasa, čak i ovaj završi iz onog luksuza u nekoj nevadi. ali, ovde je malo izostala ona njegova opsednutost detaljima, sitnicama koje nas teraju da brinemo za likove. kao da je prosto izduvao svu paru marty, mada ne može da se kaže da nije vrhunski urađen, sa te strane sigurno oskar materijal. nadam se samo ne za glumu.kažu da svaki dobar reditelj pravi celu karijeru isti film, e pa ovaj mu je one too many.edit - sad kad sam probio led (ima sigurno godinu dana kako nisam gledao ništa iz nove produkcije, a i uopšte sam prošle godine odgledao samo desetak filmova, ono kad mi baš nije loše, i to su bili sve fiftys and sixtys), mogao bi da probam da skinem još nešto. šta kažete, american huslta, a? ili blue jasmine, ova nebraska me nešto kao privlači, a čuo sam i za taj dallas buyers club. aj recite nešto od ovoga. Edited by MocaVukotic
Link to comment
american huslta or dbc, mada kažu da je dobar i blue jasminepogledaj sva tri idealno je vreme za gledanje filmova
ma znam da je vreme idelano, al ja sam u kurcu, ne mogu da gledam sad bilo šta. videću, najverovatnije woody, zbog blanchettove.
Link to comment
ovo sto moca pise, meni nekako bio razlog da preskocim film o fezbuku. bezobzira sto su svi koje znam i kojima verujem vikali da je dojaja film.jebote, bole me bas dupe da gledam film o nekom ko je napravio fezbuk, pa nek ga je snimio kopola a ne predizajnirani fincer.
Ja to posmatram kao film o nekome čiji život se vrtoglavo promenio u jako kratkom roku doguravši od stotina dolara do milijardi za jako kratko vreme i uticaju svega toga na njega samo, na karakter, na odnose sa ljudima i sl. Odgledao bi da se radi o bilo kome, svaka takva priča je posebna na neki način jer je nešto o čemu milioni maštaju svaki dan. Hoću sve, i hoću odmah. Onda nekog usere (jer je doduše smart ass, genije, srećković, nebitno)...
Link to comment
naravno, da su izmislili kompaniju i sve ostalo, mozda bih pogledao. ovako mi deluje kao malo duza narucena reklama.mada bih svakako radje ponovo pogledo terminator2 :fantom:
Zašto bi izmišljali i pravili lažnu kompaniju kad postoji prava?Da su umesto Džordana Belfora stavili Džo Smit, kako bi to promenilo stvari?
Link to comment
ovo sto moca pise, meni nekako bio razlog da preskocim film o fezbuku. bezobzira sto su svi koje znam i kojima verujem vikali da je dojaja film.jebote, bole me bas dupe da gledam film o nekom ko je napravio fezbuk, pa nek ga je snimio kopola a ne predizajnirani fincer.
meni to jedini fincer koji mi se svidja, sve ostalo ne volim :(a ovo se jos ne usudjujem da gledam. mnogo me strasi di kaprio, ni u departed mu nisam verovala nikako. a jos mi ni tema nije zanimljiva uopste. volim cika martija, al mi se ne da.
Link to comment
Štonobi se reklo, your loss.
pa ako je gledala sve od njega što je trebalo, a verujem da jeste, onda i nije neki loss
Ja to posmatram kao film o nekome čiji život se vrtoglavo promenio u jako kratkom roku doguravši od stotina dolara do milijardi za jako kratko vreme i uticaju svega toga na njega samo, na karakter, na odnose sa ljudima i sl. Odgledao bi da se radi o bilo kome, svaka takva priča je posebna na neki način jer je nešto o čemu milioni maštaju svaki dan. Hoću sve, i hoću odmah. Onda nekog usere (jer je doduše smart ass, genije, srećković, nebitno)...
sve je to u redu ako glavni glumac može da iznese ulogu u ovakvoj tročasovnoj sagi. ali... Edited by MocaVukotic
Link to comment

Posle Good Fellas i Kazina, Skorceze je napravio film koji niko drugi, ni u snu, ne bi uspeo.. Di Kaprio je, na žalost, jako potcenjen. Odličan je to glumac. Oko filma o Fejsbuku: Finčer je Social Networkom, "jezikom" fejsbuka objasnio sve.

Link to comment
Di Kaprio je, na žalost, jako potcenjen. Odličan je to glumac.
+ milionMa od Arnija Grejpa do Dzordana Belforta, lik vec 20-ak godina surovo dominira na velikom platnu...po meni su on i Bale najbolji glumci u toj generaciji, nadam se da ce napokon dobiti Oskara... Edited by keksi krem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...