Jump to content
IGNORED

zakon o radu, posledice, kritike i (retke) pohvale


Ravanelli

Recommended Posts

kakav bre zakon o radu?!?

kakve bre 'posledice, kritike I (retke) pohvale' :)

nezaposlenost biblijskih razmera!

od onih zaposlenih vecina ili lupa pecate ili prevrce burgere ili samoupravlja

cast izuzetcima

I onima koji dobijaju kintu iz inostranstva

Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Budja

    166

  • Dagmar

    115

  • Аврам Гојић

    71

  • Indy

    71

Top Posters In This Topic

Posted Images

Link to comment

Pa kako da iko analizira kada tu više niko ne zna šta je Vučićevo a šta tuđe, vidiš da oni barataju sa 7-8 verzija tog zakona, jedna verzija je na vladi, druga na odboru, treća na raspravi, četvrta na sastanku sa sindikatima, peta za novine i tako redom.

Link to comment

Ja preko FIC-a, AmCham-a i DSW-a pokušavam već par dana da dobijem poslednji nacrt Zakona, i ne uspevam. Ne znam da li me samo kuliraju, ili ga ni oni nemaju. Čini mi se da je ovo drugo, izgleda da niko ne zna koja je trenutna verzija nacrta.

Link to comment

Саша™ ће да пресече са тим верзијама, одабраће најгору и ефектно објаснити у "Тешкој речи". Зар сте сумњали да ће 1 Вулин или 1 Орбовић рећи супротно?

Link to comment

imam malu sumlju™ koliko se vulinov tekst razlikuje od radulovićevog, a jako mi je teško da analiziram jer je radulovićev novi zakon, a vulinovo je zapravo samo menjanje starog ZOR.

 

ima li neka dobra duša?

 

Zar nije i ,,Radulovićev" bio formalno predlog o izmenana i dopunama? Sećam se da je bio pun fraza tipa ,,u članu X menja se" u o tom i tom delu ,,dodaje se" itd.

Link to comment

veliki vodja će se obratiti pučanstvu povodom zakona u 17:30

 

 

kakav bre zakon o radu?!?

kakve bre 'posledice, kritike I (retke) pohvale' :)

nezaposlenost biblijskih razmera!

od onih zaposlenih vecina ili lupa pecate ili prevrce burgere ili samoupravlja

cast izuzetcima

I onima koji dobijaju kintu iz inostranstva

Ovako ce nesto reci ...

Link to comment

Zar nije i ,,Radulovićev" bio formalno predlog o izmenana i dopunama? Sećam se da je bio pun fraza tipa ,,u članu X menja se" u o tom i tom delu ,,dodaje se" itd.

 

Svi ti novi Zakoni, osim Privatizacije, su izmene i dopune postojećih zakona. Međutim, promene koje oni unose su tolikog obima da bi i pravno-tehnički bilo bolje raditi potpuno novi zakon - ranije verzije ZID-a Zakona o stečaju su imale članova skoro koliko i sam Zakon o stečaju, preko 100. Najnovija verzija ima znatno manje.

 

Još uvek ne mogu da nađem izmene Zakona o radu. Jbt, dobiću sledeće nedelje na poslu pola dana da analiziram ceo Zakon  :cry:

Link to comment

Gledaj na to sa vedrije strane, poslanici će imati još manje, a javnost ni minuta, već će joj isti biti isporučen putem službenog glasnika.

Link to comment

 

Još uvek ne mogu da nađem izmene Zakona o radu. Jbt, dobiću sledeće nedelje na poslu pola dana da analiziram ceo Zakon  :cry:

 

http://www.minrzs.gov.rs/cir/dokumenti/rad/propisi-u-pripremi

 

Ovo je jedino što sam našla, a da je na zvaničnom sajtu. Kolega i ja smo ga analizirali u petak, ali mislim da će mi za sveobuhvatnu analizu tzrebati više vremena. A volela bih da dobijem  i tumačenje. I smernice od nadležnog ministarstva( za mene min.zdravlja )  a i RFZO-a, šta da radimo i kako da postupamo. Plašim se da će direktor, poželeti da se ističe, pa ćemo nešto radi kako on želi (tj. kako on zamišlja da je i pravnik i doktor i ekonomista), a onda ćemo to ponovo raditi kako naredi RFZO. Tako je kod nas u zdravstvu.

Link to comment

http://dostajebilo.rs/novi-zakon-o-radu/

 

ako se ne varam/?/ 87% radnika u privatnom sektoru nije u sindikatima dok 61% u drzavnom jeste - ako je tako 24k /:)/ sindikata stiti™ one kojima zaista nije potrebna zastita - ljude na drzavnim jaslama koji ionako muzu™ drzavu pa im sindikati u tome pomazu?

izgleda kao 1 tipicna mafijaska organizacija - skupa + nepotrebna; rezultati su im mizerni a mogucnost da koce promene velike

Link to comment

eh da su commie - principijelni protivnici&tough negotiators tipa ti meni ovo, ja tebi ono; ali

Ovo je najobicnija fukara koja se kolje oko toplog obroka&tzv.minulog rada, isplacivanja tzv.plata onima koji ne rade godinama I sl.

pazi - drzava treba da im obezbedi posao&plate jer rade u propaloj drzavnoj kompaniji, a drzava im godinama salje signale da je kompanija propala&vreme je da sami nadju posao?!?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...