Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Ček moš samo ovo :lol:

...

Glavni urednik e-novina obavezan je da se u četvrtak uveče u 19,00 sati javi u policijsku stanicu Vračar, u ulici Radoslava Grujića (nekad partizana i narodnog heroja Božidara Adžije), povodom prijave advokata Andreja Z. Čivtelića, zastupnika kriminalne photo-grupe, da mu je u telefonskom razgovoru Luković pretio i verbalno nasrnuo na njegov pravni selfie. U prilično veselkastom raspoloženju, Luković je pristao da upozna inspektora Slavka i da kaže o čemu se radi. Za svaki slučaj, u pratnji glavnog urednika biće novinar Bojan Tončić, lutajući reporter masovnih grobnica, čovek koji će se slučajno naći ispred policijske stanice da prvi snimi Lukovićevu ekskluzivnu izjavu, pod uslovom da Lukovića ikad oslobode

 

Da sam Veran Matić, a ne Petar Luković; da sam, makar, Vukašin Hic Obradović – poziv da dođem u policiju bio bi razlog da se javi Dunja Mijatović u OEBS kostimu, NUNSIĆ i UNSIĆ bi kriknuli do neba, Ugrica Smajlović bi to nazvala „napadom na slobodne medije“, možda bi i DS „Cenzolovka“ moju golgotu uporedila sa golgotom fotoreportera kojima se oduzima legitimno pravo da od Lukovića uzimaju nekoliko tisuća evra mesečno.

 

...

 

Ovo je zapravo jako neprijatno i on bi trebao da potraži profesionalnu pomoć.

Link to comment

Informer i Vucicevic ne mogu bez omiljene teme

 

(VIDEO) DŽUKAC BI DA KRESNE! Pas se napalio na gazdaricu!

 

Edited by katamaran
Link to comment

Sad na N1 advokatica Gorica Lazić objašnjava da je 'autorska fotografija' samo neka koja ima 'autorski pečat', i ima neke sudske fascikle sa sobom da to potkrepi... pominje i izdvajanje novinara i novinskih članaka iz 'autorskih prava' pa tako treba i sa 'ilustracijom'.

 

Neće ovde biti nikakvog 'dijaloga', poenta je da se dozvoli drpanje ličnih fotografija ljudi zarad tabolidnih izdanja. Ima tu i pomalo čišćenja terena za portale bazirane na kliktanju po lepim i/ili zanimljivih fotkama, aka "pogledajte 20 neverovanih fotografija sa mora"

Link to comment

Inače vidim da se sada fotoreporteri bore da visine infringement presuda ostanu iste, šejmuju svakoga ko dovodi u pitanje današnje odštete.

 

To je već "oću pare" strukovna solidarnost, tako da - srećno, ovde nam se stavovi razilaze

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

To je već "oću pare" strukovna solidarnost, tako da - srećno, ovde nam se stavovi razilaze

 

a šta tačno ima loše u oću nazad pare i pride odštetu od lopova objasni malo :fantom:

Link to comment

a šta tačno ima loše u oću nazad pare i pride odštetu od lopova objasni malo :fantom:

 

Nista samo po sebi, samo smatram da odstete jesu neumerene i da visestruko prevazilaze i trzisnu vrednost i nanetu stetu. Neka se bore za svoja stecena prava, neka ih, samo ja mislim da siri drustveni benefit lezi negde drugde.

Link to comment

Ne znam da li je to apokrifno, ali je, čini mi se, Tačerka rekla da ne postoji društvo nego samo skup pojedinaca i njihovi interesi lični, a društveni interes tzv je smao prost zbir vektora tih interesa :nobles:

Link to comment

To bi bilo tačno samo u društvu koje je u potpunosti lišeno koruptivnih uticaja interesnih grupa i drugih fenomena u kojima združeni interesi jedne male, a finansijski moćne grupe pojedinaca mogu da pretegnu nad interesima onih sa manje poluga moći. Dakle, u vakuumu.

Link to comment

Nista samo po sebi, samo smatram da odstete jesu neumerene i da visestruko prevazilaze i trzisnu vrednost i nanetu stetu. Neka se bore za svoja stecena prava, neka ih, samo ja mislim da siri drustveni benefit lezi negde drugde.

pa i treba da visestruko prevazilaze trzisnu vrednost, jedino tako se lopov moze odvratiti od kradje. inace ce opet da krade i da racuna da ce ga svaki deseti tuziti, pa je opet dobar. e sad, koliko tacno treba da bude to visestruko, da se raspravljati...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...