Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

steta. ja bi taj zakon primenio i na ostale vidove tzv umetnosti. pa da vise slike tipa pejzaza koje svako moze da vidi, vaza, golih zena etc ne potpadaju pod autorska prava. i muzika isto, svi koriste iste glupave note, nek izmisle svoje. i knjige, to su ionako skupovi reci koje je sve izmislio vuk karadzic, pa ako nekom treba davati pare to je onda on. film da ne spominjem, to ionako ima na torrentima.

Edited by Miralem
Link to comment

Noup, bila su dva teksta, čitao sam oba pre par sati, ovaj je objavljen juče, a ovaj nestali je bio pušten jutros, u 7:20 čini mi se...

 

Evo ga u kešarcu :lolol:

 

 

 

26.01.2016 - 07:26
Velika pobeda e-novina: Srušena umetnost rutine i naplate
Kraj foto-mafije
Proslavljaju: e-Novine

Link to comment

Е супер.

Моћи ћемо да уживамо у још пуно наставака Периног кукања, надам се све док скоро не умру.

Иначе је смарач после плаћених 10 хиљада евра могао барем мало да се распита о ауторским правима, а не да предлаже отворену пиратерију као закон.

Link to comment

očekuje se da će u narednom periodu uslediti lavina kontratužbi za povraćaj novca koji je pogrešnom primenom zakona u sprezi sa korumpiranim sudijama foto-mafija otela od srbijanskih medija.

 

:lol:

Link to comment

očekuje se da će u narednom periodu uslediti lavina kontratužbi za povraćaj novca koji je pogrešnom primenom zakona u sprezi sa korumpiranim sudijama foto-mafija otela od srbijanskih medija.

 

:lol:

Тотални дебил.

Све и да су донели нов закон, не би могли да траже повраћај пара јер су пресуде донесене по важећем закону.

Link to comment

Тотални дебил.

Све и да су донели нов закон, не би могли да траже повраћај пара јер су пресуде донесене по важећем закону.

 

Nisam siguran da ovde vazi zabrana retroaktivne primene posto je u pitanju tumacenje vec postojeceg zakona, a ne njegova izmena.

Link to comment

Ne, stoko draga, to je autorska fotografija.

A da li je autorska fotografija i ona koju svako može da napravi u neograničenim količinama i to jednim dodirom na fotoaparat ili mobilni s kamerom?

Edited by stoka
Link to comment

A da li je autorska fotografija i ona koju svako može da napravi u neograničenim količinama i to jednim dodirom na fotoaparat ili mobilni s kamerom?

 

Naravno. Samo fotke nastale automatskim putem (kamere na autoputevima i slicno) nisu autorska dela.

Link to comment

Nisam siguran da ovde vazi zabrana retroaktivne primene posto je u pitanju tumacenje vec postojeceg zakona, a ne njegova izmena.

 

Хух, то је већ питање за правнике, али мислим да би то тешко могло да тако функционише.

Тужиш некога јер је по важећем закону (тумачењу) крив, а онда коју годину касније те натерају да вратиш паре и судске трошкове.

Ајд за паре и некако да вратиш, него да платиш судске трошкове...

Link to comment

Noup, bila su dva teksta, čitao sam oba pre par sati, ovaj je objavljen juče, a ovaj nestali je bio pušten jutros, u 7:20 čini mi se...

 

Evo ga u kešarcu :lolol:

 

Lepo je kad ti ovako potpuno neočekivana stvarčica ulepša dan ovoliko. Pogotovo je šlag kad pogledaš novi tekst gde doživljavaju nervne slomove.

 

Samo mi nije jasno što se nerviraju toliko, kad je Vučić bio cicija. Sad će izbori, tras pare tras baner. Možda i Dveri ponude koju paru gajbu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...