Jump to content
IGNORED

Mediji u Srbiji


bergasa19

Recommended Posts

Lol kako su Abošov vruć krompir ovde ilustrovali tipskom pokrivalicom. Zajebi milion je milion.

 

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=1087&yyyy=2016&mm=01&dd=25&nav_id=1089296

 

 

 

Glupaci.

 

1) Mogli su komotno da postave fotku, niko ih ne bi tuzio jer je u pitanju citat umetnickog dela. Preneli su i najopskurniji blogovi.

2) Na sajtu autora nalazi se prateci tekst naseg umetnika Zivka Grozdanica - Gere. Imaju domaci ugao iz snova.

Link to comment

Ako ti treba za komercijalnu primenu, kupi ili rizikujes tuzbu. Ili plati kartu za Rim, ponesi mobilni i fotkaj do mile volje

Važi i za nekomercijalnu upotrebu. Ako bi neka slika bila svuda, normalno bi joj pala cena.

 

Tu i jeste problem sa ogromnim zahtevima za odštetu. Nekome može sutra da dune da tuži ovaj forum, ili samog člana koji je postavio sliku, za odštetu, isto kao bilo koji medij. E sad meni nije nimalo žao e-novina, ali tako mogu da napadnu i ugase gomilu sitnjarije od medija koja je realno danas najveća opozicija, i da se sve predstavi ne samo vrlo legalno već i pravedno. E sad to još nikome nije palo na pamet da uradi, ali ako je Malagurskom pala još idiotskija ideja na pamet, ovo je samo pitanje dana.

Link to comment

Važi i za nekomercijalnu upotrebu. Ako bi neka slika bila svuda, normalno bi joj pala cena.

 

Tu i jeste problem sa ogromnim zahtevima za odštetu. Nekome može sutra da dune da tuži ovaj forum, ili samog člana koji je postavio sliku, za odštetu, isto kao bilo koji medij. E sad meni nije nimalo žao e-novina, ali tako mogu da napadnu i ugase gomilu sitnjarije od medija koja je realno danas najveća opozicija, i da se sve predstavi ne samo vrlo legalno već i pravedno. E sad to još nikome nije palo na pamet da uradi, ali ako je Malagurskom pala još idiotskija ideja na pamet, ovo je samo pitanje dana.

 

a ako im i nije pala na pamet ta ideja pasce im kada procitaju ovaj tvoj post :P

Link to comment

Važi i za nekomercijalnu upotrebu. Ako bi neka slika bila svuda, normalno bi joj pala cena.

 

Tu i jeste problem sa ogromnim zahtevima za odštetu. Nekome može sutra da dune da tuži ovaj forum, ili samog člana koji je postavio sliku, za odštetu, isto kao bilo koji medij. E sad meni nije nimalo žao e-novina, ali tako mogu da napadnu i ugase gomilu sitnjarije od medija koja je realno danas najveća opozicija, i da se sve predstavi ne samo vrlo legalno već i pravedno. E sad to još nikome nije palo na pamet da uradi, ali ako je Malagurskom pala još idiotskija ideja na pamet, ovo je samo pitanje dana.

Naravno da je problem. Kod nas ne postoji institut "fair use" i imamo realno drakonski zakon.

Bilo bi dobro da ovaj slucaj otvori pravu debatu o tome, posto je uklonjena ova budalastina.

Link to comment

"Fair use" je nesto drugo, recimo, ako polemises sa autorom nekog teksta ti mozes bez krsenja autorskih prava da citiras delove tog teksta. Za video i film mislim da u americkoj sudskoj praksi ima i minutaza koja se smatra "fair use". Malo je nejasno sta bi to bilo kod fotografije. Po analogiji bi bilo da ako pises (ili se na drugi nacin referises, o odredjenoj fotografiji) mozes da je prikazes u nekoj manjoj rezoluciji (recimo onako kako aukcijske kuce prikazuju fotografije Gurskog). 

Link to comment

bas sam pre neki dan naleteo na tekst o klincu u americi, koji daje svoje fotografije po creative commons licenci. i razlozima za i protiv.

Одличан текст. Хвала што си га линковао. :thumbsup:

Link to comment

bas sam pre neki dan naleteo na tekst o klincu u americi, koji daje svoje fotografije po creative commons licenci. i razlozima za i protiv.

Argtumenti protiv u tih par citata su užasno glupi. Kao, naravno da će mediji da uzimaju njegove high-quality fotografije za dž umesto da plate naše sram ga bilo... a odmah u sledećoj stavci, njegove fotografije su u stvari sranje i mediji ih uzimaju samo zato što su džabe :isuse: Ljudi za svoje profesionalne frustracije krive neko dete iz Kentakija, kao da ih ima ukupno 20 u branši pa im on jedan oduzima značajan deo kolača.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...