Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

mislio sam na danas

:fantom:

 

 

iz ličnog iskustva sam dao tu komparaciju, lg ni u ludilu. ne oled ili kako mi se već zove ta tehnologija, nego na one vulgaris modele

Link to comment

Lično sam koristio 3 lg-a u poslednjih tipa 6, 7 godina, eno jedan prvi od ta tri i dalje us pavaćoj šljaka, oled 3 godine da kucnem u drvo, jedan radio u lokalu 5 godina, prodan, kevi kupio pre 5 godina - i dalje šljaka..

 

Na benchu sam čitao X slučajeva gde ljudi pizde na philips, u nekoliko navrata..  Pamtim lika sa novim OLED-om koga je 2 puta vraćao. Sad, ni to ne mora da znaič da je merodavno, ali stvarno retko nailazim na LG ljude koji imaju probleme. Za philips sam ih toliko pročitao da sam bio u fazonu nikad philips.

 

Istina je tamo negde. 

Link to comment

philips vs lg sam poredio isključivo na osnovu od po dva primerka od oba proizvodjača koja sam bio u prilici da ispratim, i kod oba je philips i bukvalno sahranio lg, tako da štos mene tiče kada budem menjao ovaj postojeći(sony) biće isključivo za isti, a ako ne budem u situacijitm philips će biti prva opcija za razmatranje

 

to su sve lični utisci, kada sam uzimao ovaj postojeći, i ovde sam se savetovao, al sam vrlo brzo odustao zbog "gluposti" kojih sam se načitao, pa sam morao da se oslonim na svoje poznavananie tv tehnike

:fantom:

 

 

 

jako slično kao i za white tehniku, al to je već druga priča

 

Link to comment

Meni je LG super radio i nakon nekih 8 godina, ali mu je pukao ekran prilikom transporta :sad:. Nisam ja zahtevna osoba po pitanju tv-a. 

Pogledala sam ovaj LG što je Velocipede postavio... cenim da je to samo noviji model u odnosu na ove moje, vidim oni brojevi su veći. I šta je to DLED tehnologija ekrana :huh:? Bukvalno prvi put vidim. Ananas je pouzdan za kupovinu? Oni su samo posrednici?

Link to comment

Nije noviji model, ista serije UQ je u pitanju (serija za 2022. godinu)... Mala je razlika između 7000 i 8000 serije, lepše izgleda 8100 of 7x00 zbog lepšeg postolja i lepšeg okvira...

Edited by Velocipede
Link to comment
On 9. 5. 2023. at 21:30, zmanic said:

a masa ljudi se opekla imenom brenda

 

Ja sam ubeđen bio da su ljudi svesni da je od Philipsa samo to i ostalo:

 

  • +1 2
Link to comment

Meni 50'' LG Plasma slavi desetogodisnjicu krajem godine, radi ko sat. Jedini problem (a to je do tehnologije) je burn in, pa tako sad i dalje pod nekim uglom mogu da vidim da sam u martu neke godine dugo gledao n1 i da je bilo 3 stepena. Drugi LG OLED radi poslednje 3 godine, bez problema.

 

Cini mi se da je vecina proizvodjaca koje mi pamtimo kao dobre, ili napustila, ili planira da napusti potrosacku elektroniku, te da to znanje koje imamo, mozemo macku o rep da okacimo

  • +1 1
Link to comment

Ja sam LG 3D kupio 2014. i izrabljivao ga maksimalno do NG otprilike. Pre godinu i kusur se pokvario, mislim da je to bilo pozadinsko osvetljenje ili tako nešto, za 10k dinara sam mu kupio još jedno pet godina života prema rečima pouzdanog majstora.

Link to comment

Ja sam imao Panasonik, sada mu je 12 god, flat, nije smart, pre 2god dao kevi koja gleda otprilike 16h tv i dalje radi kao prvi dan. Kupio bih ponovo da ima sa Android Tv ali posto nema uzeo sam Sony. I dalje mislim da je taj Panasonik najbolji tv koji cu da imam u zivotu.

Link to comment

Ja vozim neki LG isto 2014., šljaka kao leptir.

 

U međuvremenu pazario još par nekih jeftinijih za spavaće sobe, isto sve radi.

Pre mesec dana kupio sam TCL 43p735, ima te neke sitnice koje su meni važne - HDMI 2.1,, solidan audio izlaz pošto ga kačim na centralni sistem, sa Google TV ne znam šta da radim, niti me preterano zanima, wifi 5g mu klizi lepo, panel je DLED, što mi odgovara jer kad ga podešavaš, koristiš iskustva sa klasičnih monitora, tako da sam ga setovao prema sebi, navikao sam na malo jače osvetljenje. Sve u svemu, za 38k sasvim fina zabava.

Link to comment
5 hours ago, djeneralche said:

Ja sam imao Panasonik, sada mu je 12 god, flat, nije smart, pre 2god dao kevi koja gleda otprilike 16h tv i dalje radi kao prvi dan. Kupio bih ponovo da ima sa Android Tv ali posto nema uzeo sam Sony. I dalje mislim da je taj Panasonik najbolji tv koji cu da imam u zivotu.

Panasonic plasma, 14 god & counting. I to ne ni neka premium fensi, srednja klasa, 37 inča, 720p, nix smart. Zakačio xiaomi android box i to je to. Deluje da će trajati zauvek.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...