Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Ako se slika jedva nazire onda je otišlo pozadinsko led osvetljenje. Možeš da probaš i u mraku da osvetliš tv lampom i vidiš dal se nešto nazire. To je čest kvar i jednostavan za popravku. Samo zamene tu led diodu koja je izgorela. Ja sam to radio pre x godina i koštalo je 2-3hiljade. Ne sećam se više gde. 

Edit. Možda je bilo i više al svakako je bilo isplativije od novog tva

Edited by yabadaba
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Meni su za 32"" tražili 5-6.000 (tim rečima) za zamenu LED pozadinskog osvetljenja.

 

Umesto popravke uzeo sam novi HD Ready za 9.990, sa 3 godine garancije.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Meni se to desilo na jednom televizori ali valjda na tom kinezu morala da se menja cela ploča plus imao još neke probleme 

pa me nije ni zanimala popravka

A u međuvremenu dok nisam kupio drugi koristio sam hdmi-vga adapter 

  • +1 1
Link to comment
Kod taste na malom LG tv-u odjednom otisla slika, ima samo zvuk, ekran crn. Tacnije, pri jednom od paljenja se tako upalio, bez slike, i to je to. Van garancije je. Vredi li to davati na popravku? Ako da, imate li neki predlog kome? Hvala
P.S. Tasta je za primer, moram da je cuvam [emoji4]
Ako je samo led osvetljenje, kad ga zamene ukljuci na YouTube white screen da vidis da li su dobro nsmestili.

Meni kad je to crklo, zamenili, ali imam fleku u gornjem desnom uglu.
Kazu da led sijalica pravi senku, zaboravih koji je izgovor zasto.

U pitanju je LG SmartTV.
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jedna totalna antipreporuka za LG Nano76 seriju u 43" veličini

 

Menjao sam UK6500 i bilo Samsung Q60B ili UQ8100 i neko reče Nano su bolji, klasa iznad...

jer U je ultra, pa onda koja godina (Q je ova) pa serija, više je bolje, 6 < 8 < Nano < Oledi...

 

Za LG je odlučilo to što sam WebOS stvarno cenio a Tizen ne znam i ne sviđa mi se mnogo govornih komandi, i daljinski na samsungu je krš, i VA panel ima lošije uglove a kod nas se TV često gleda odasvuda.

 

Kvalitet izrade je lošiji, miri[e jeftino, stalak je lošiji, tj ružniji, opet onaj polumesec, to samo rotiraju iz godine u godinu.

Konektiviti je mnogo lošiji, kada pogledaš stari brate ima šta da vidiš, ovo neka beda,  3 nasuprot 4 HDMI-a ali najveći užas je USB koji ne može da tera eksterni hard koji je stari TV mogao, tako da sam kupovao kabal sa dva kraja i zauzeo oba da poteram hdd.

 

Slika isto lošija, moraš ići da poisključuješ sve štednje energije da to počne da svetli malo ali i dalje je stari bolji.

WebOS 22 je krš pun reklama, male ikonice aplikacija naspram 4.5, nisam uspeo da izbegnem registraciju i nisam uspeo da instaliram jednu aplikaciju.Takođe je mnogo tromiji, da ne kažem jadan, i izblajhan, nema lepe animacije čekanja, multikolor za setup. A zakuca svako malo, nešto se zbuni. Totalna beda.

 

Za izbegavati, za malo da ga poklonim onome kome sam dao stari TV i tražim onaj... ali istrpeću malo pa ćao LG Nano...

Link to comment
2 hours ago, borris_ said:

Ja imam LG Oled i slika je vrhunska kao i izrada samog TVa. Ali daljinski je krs (meni vec otislo dugme koje se vrti). I WebOs, pricao sam vec o tome. 

 

Da sam imao vremena istraživao bih i probao kako inače radim, jako sam težak kupac, mogu mesecima da istražujem, pipam, gledam... Ali ovo je bilo, imaš 3 dana, pa sam ovde samo zadnju stranu čitao :D

 

Ma, nema veze, navikao sam se već na sivilo i sve to, sledeći će biti OLED ;)

Link to comment
3 hours ago, borris_ said:

Ja imam LG Oled i slika je vrhunska kao i izrada samog TVa. Ali daljinski je krs (meni vec otislo dugme koje se vrti). I WebOs, pricao sam vec o tome. 

 

Meni daljinski posle tri godine šljaka savršeno, jedino se malo izlizali neki dugmići.

 

Oled je stvarno skup ali vredi svakog dinara. 

 

Nego, najveća misterija mi je koliko je OLED ekran tanak. Bukvalno mi je neverovatno, mislim da ekran nije debeo tipa 2 milimetra. Kada ga gledaš onako sa strane, jedva da se nešto vidi, bez preterivanja. Kako su upakovali sve tu da radi kako radi - skidam kapu.

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Treba da kupim tv od 42-43 inča, srednja klasa, nekih 35-40 hiljada. Mislim da Hisense i LG odgovaraju jer već izvesno vreme važe za najbolje kupovine u tom rangu (LG je možda hiljadu, dve, tri iznad 40). Koristio bi se za gledanje TV-a, puštanje filmova sa kompa, ništa komplikovano. Tehnomedija daje pet godina na Hisense, a tri na LG (bar bi trebalo da je na tri). Znam da je LG verovatno bolji (imala sam jedan 10-ak godina), ali je razlika u ceni i garanciji u korist Hisensea.

HISENSE 43A6BG - 35.000 (nema android, ne znam šta ima)
HISENSE 43A5730FA - 37.000 (ima android)

LG televizor 43UQ75003LF.AEU - 42.000
LG 43UQ70003LB.AEUQ - 43.000

 

Ne znam kakav je Grunding, on isto ima 5 godina garancije.
 

 

Link to comment

Imaš i na LG 5 godina garancije:

 

"Poštovani kupci,

Obaveštavamo vas o početku akcije “5 godina sigurnosti” za nove LG UHD, NANOCELL i OLED TV modele, koja će trajati od 1. 1. do 30. 6. 2023. godine".
 
 
Inače, na WebOs-u (LG) odlično rade aplikacije: Netflix, HBO Max, SkyShowtime...
 
Imaš na popustu sad i 43LGUQ8100 za malo više od 40k:
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...