Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

 

3 hours ago, 189- said:

jasno mi je da nisu sony ili nesto drugo, zato i pitam da li uopste vredi uzimati i cimati se ako su krs. ;D

Ako  ćeš fox, ond aobavezno sa WebOsom, nikako sa tim šrbavim androidom za telefone

pitaj @gospa buba buba kako je zadovoljna takvim modelom

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

uzo lg nanocell od 65 inca, navodno najbolja midrejndz opcija jer je skoro upola jeftiniji od oleda.

i sad, kad gledam tv u sobi sa upaljenim svetlom, slika je prilicno spektakularna, 4k izgleda neverovatno, makar meni koji sam doskora imao 40 inca tv.

medjutim, kada ugasim svetla u sobi i bude neka scena u kojoj je totalni mrak, vidim da je na par mesta panel vise osvetljen nego inace (efekat kao kad se pritisne deo ekrana pa postane svetliji), dakle jedno 3 blage "fleke", gore levo dve i dole desno jedna.

 

po forumima vele da je to ocekivano za ovu jeftiniju varijantu tv sa led panelom, ali mene i dalje nervira.

 

sta mislite, da li je ovo nesto sto bih mogao da reklamiram?

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, ToniAdams said:

uzo lg nanocell od 65 inca, navodno najbolja midrejndz opcija jer je skoro upola jeftiniji od oleda.

i sad, kad gledam tv u sobi sa upaljenim svetlom, slika je prilicno spektakularna, 4k izgleda neverovatno, makar meni koji sam doskora imao 40 inca tv.

medjutim, kada ugasim svetla u sobi i bude neka scena u kojoj je totalni mrak, vidim da je na par mesta panel vise osvetljen nego inace (efekat kao kad se pritisne deo ekrana pa postane svetliji), dakle jedno 3 blage "fleke", gore levo dve i dole desno jedna.

 

po forumima vele da je to ocekivano za ovu jeftiniju varijantu tv sa led panelom, ali mene i dalje nervira.

 

sta mislite, da li je ovo nesto sto bih mogao da reklamiram?

 

To je probijanje pozadinskog osvetljenja. Ja sam jedan takav PC monitor izreklamirao uspešno pre par godina, ali za tv nisam siguran. 

Ako te ometa u normalnom gledanju tj sliku, ako tamo gde je bilo crno bude sivo i probija svetlo, ja bih vratio. 

 

Ako ikako možeš, skrpi se do oleda nekog, probaj da uhvatiš neki popust, ortak je u GER uzeo 55 za tipa 800e, možda i 700 ne sećam se. Jeste skuplje, ali vredi svaki dinar, neuporedivo je iskustvo sa bilo kojim LED-om tj bilo kojom drugom tehnologijom.

  • +1 1
Link to comment

e hvala.

 

videcu da izreklamiram, jel znas mozda kako se kaze probijanje pozadinskog osvetljenja na engleskom?

 

ovaj sam platio 700 evra recimo za crni petak, neki led ekvivalenti nisu ispod 2,5k u ovom momentu, al jebemu, zvuci razumno.

navukli me "recenzijama" pa sam poverovao da kurcu vredi ova satro tehnologija.

Link to comment
11 minutes ago, ToniAdams said:

e hvala.

 

videcu da izreklamiram, jel znas mozda kako se kaze probijanje pozadinskog osvetljenja na engleskom?

 

ovaj sam platio 700 evra recimo za crni petak, neki led ekvivalenti nisu ispod 2,5k u ovom momentu, al jebemu, zvuci razumno.

navukli me "recenzijama" pa sam poverovao da kurcu vredi ova satro tehnologija.

 

Nije to nužno loš tv, ta nano tehnologija kod LG-a bi trebala da daje bolje boje i crne od običnog LED-a, ne bih da zvučim snobovski, da nisam bio u prilici da kupim OLED zadovoljio bih se nečim takvim, mada sam iskreno 3 meseca vagao jer su mi bile velike pare, ali nisam se pokajao ni sekund, naprotiv, najbolja stvar u koju sam ikad investirao (pored honde :D).

 

Mislim da je izraz backlikte bleeding.

 

Edit: dodao bih da to probijanje može da se smatra normalnim u nekim momentima prikaza slike tipa među scene, pri paljenju i slično, ali ako se vidi u toku normalnog prikaza sadržaja da te ometa i slično, ja ne bih razmišljao o povratu.

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

vidis da sam zena u sustini, em me nerviraju sitnice, em mi je velicina bitna :fantom:

 

hvala svakako!

 

Naravno da je veličina bitna, bez 65" nije tv, a ja pravim dugogodišnje planove da ovaj zamenim 77"om, razlika u ceni je, pa, hmmmm, ali jednog dana... :D

Link to comment

Kolega pre dve godine kupi taj 65 incha ,doteraju mu i taj backlight bleeding.On zove da se zali,kazu mu no frks doteraj ga i uvazicemo reklamaciju.Kad TV nece da stane u kola.Isao po poslu ko ima karavana da pozajmi,sprdnja.

Link to comment
  • 1 month later...

Kod taste na malom LG tv-u odjednom otisla slika, ima samo zvuk, ekran crn. Tacnije, pri jednom od paljenja se tako upalio, bez slike, i to je to. Van garancije je. Vredi li to davati na popravku? Ako da, imate li neki predlog kome? Hvala

P.S. Tasta je za primer, moram da je cuvam :)

Link to comment
5 minutes ago, Greek Freak said:

Kod taste na malom LG tv-u odjednom otisla slika, ima samo zvuk, ekran crn. Tacnije, pri jednom od paljenja se tako upalio, bez slike, i to je to. Van garancije je. Vredi li to davati na popravku? Ako da, imate li neki predlog kome? Hvala

P.S. Tasta je za primer, moram da je cuvam :)

 

Moguće da je riknuo led, to se menja lagano i košta - ubi me sad davno bilo - ali recimo 7, 8k dinara gore dole. 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...