Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

Pre par dana sam otišao na Zeleni venac oko pola šest posle podne. Totalna rasprodaja - tikvice 10 dinara za kg, paradajz 60 dinara (redom™), paprike 40 dinara, takođe redom. Sve je bilo dosta dobro. 

Link to comment

ja sam tamo skoro svaki dan u to doba (zgodno mi sa šljake, bajloni je prazan tada), užasno mi ide na kurac taj redom™, nisam ga izvalio na drugim pjacama.

Link to comment

Fer je isto kao što bi bila fer opcija da u supermarketu ili mesari ne možeš da biraš parče mesa, nego dobiješ prvo koje majstor dohvati. Šta ako mi treba dve kile sitnijeg luka, a ovaj mi zahvati tri glavudže?

Link to comment

u mesari ne pipaš krmenadlu po krmenadlu po krmenadlu po krmenadlu po krmenadlu po krmenadlu, tako da to poređenje nećemo koristiti. 

 

ali slažem se da princip ima mana  :D

Link to comment

Nikad nisam u životu uzeo ništa na pijaci od tih redom™, niti imam nameru. Ako dođe vreme da ne može da se bira, neću ništa kupovati na pijaci.

 

Ukratko, nek mi se napasu redom™.

Link to comment

Nikad nisam u životu uzeo ništa na pijaci od tih redom™, niti imam nameru. Ako dođe vreme da ne može da se bira, neću ništa kupovati na pijaci.

 

Ukratko, nek mi se napasu redom™.

 

Podržavam.

 

Na kraju krajeva, nemamo u životu baš mnogo prilika gde možemo bezbedno da se bahatimo.

Link to comment

u mesari ne pipaš krmenadlu po krmenadlu po krmenadlu po krmenadlu po krmenadlu po krmenadlu, tako da to poređenje nećemo koristiti. 

 

ali slažem se da princip ima mana  :D

 

Zašto bih morao da pipam? Vidim koja mi se svidi i uzmem, tj kažem majstoru da mi je da, isto tako ne bih imao problem sa tim da prodavcu na pijaci pokazujem koji paradajz da ubaci. Preblem je u tome što on odlučuje koji ću paradajz ili luk ja dobiti, a za moje pare.

Link to comment

Ma uopšte nije tu reč o pipanju, nego da je neki kriminalac zakupio veliki broj tezgi na zelenom vencu i angažovao veliki broj roma (nema veze što su romi, nego se iz toga vidi da je u pitanju akcija koja se vodi s jednog mesta) da na njima rade i pokušao da uvede to.

To se sve odnosi samo na zvenac, na ovim pijacama na koje redovno idem (stari merkator i zemun) uopšte ni nema toga.

Edited by kobni zelaya
Link to comment
  • 4 weeks later...

Sečene lubenice na krišku su za izbegavanje u širokom luku, ali večeras nisam mogla da nosim kući džinovsku lubenicu, a u Aroma marketu crvene zrele, ne mogu biti bolje. Kriška 2 kg 60 dinara. Za sad nemam simptome trovanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...