Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

Mislim da je skuplje za proizvesti ga samim tim što se rasađuje na foliju, nešto poput jagoda. Na primer, u Mađarskoj mu je cena tri puta veća od krompira. Kod nas se slabo proizvodi jer se i ne troši. Ja sam ga probao i nisam bio oduševljen. Ne volim slatke stvari za ručak npr.

Link to comment

Kakva bi bila krompiruša* od toga?

 

(osim što bi bila skupa)

 

 

 

*batatuša

odlicna, pogotovo s dosta bibera. provereno. 

 

batat je apsolutni car za restovanje, brze se izdinsta od obicnog krompira i vrlo je socan. 

 

ukus - nesto izmedju duleka i krompira. odlican i u raznim paprikasima i karijima, osobito kad se fino zaljuti, ta slatkost uz kari zacine cini cuda. jedino je bitno da se stavi petnaestak, maksimalno dvadeset minuta pre kraja kuvanja - brzo se skuva tako da bi se dezintegrisao ako se stavi ranije. dosta ljudi voli i samo pecen u rerni, jal sam jal s drugim povrcem, lepo se slaze sa crvenim mesistima. 

Link to comment

O-kej, to je to. Još je jedino preostalo da se stvori strip o alternativnoj istoriji po kojoj je batat ukinuo glad u Evropi, a zatucani ljudi konformističkog ukusa otkrivaju krompir u drugoj deceniji dvadeset prvog veka i čitamo rečenice tipa: Pomfrit od krompira je zakon, a još ako se umoči u majonez...

 

edit: i, naravno, obzirom da krompir nije sladak kao batat on je mnogo zdraviji...

Edited by Ajant23
Link to comment

pa to. bundevica 35 dinara kilo.

 

ja bundevu ne volim, a slatki krompir volim. isto ko host najvise na pomfrit, a adam me podsetio da sam u vijetnamskom restoranu jela neki kari, il sta vec, vijetnamski gulas s skampima i najlepse u tom corbuljaku su bili zalogaji slatkog krompira. 

jedino sto ja ne umem da ga kombinujem ni sa cim, ni uz sta mi se ne slaze, pa jedam taj pomfrit iz rerne, so i biber, to je to. lepo mi da ga jedem bez icega. 

Link to comment

U tom slučaju pommes frites odnosno french fries sada više ne znači pod 1 već pod 2...

 

fry

verb

3rd person present: fries

 

1.
cook (food) in hot fat or oil, typically in a shallow pan.
"she fried a rasher of bacon, a sausage and a slice of bread"

 

2.
informal
destroy.
"drugs fry the brain"

Edited by Ajant23
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...