Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

Znam ja,  baš sam kod njih kupovala još pre 15 godina. Imali su kamene prese u podrumu. 

Pravi topik da još jednom kažem da je ulcinjska pijaca meni najlepša u celoj CG, sve sa ženama u narodnoj nošnji i minđušama od dukata koje dolaze iz obližnjih sela i prodaju sir i proizvode od mleka. Najveće breskve sam tamo kupovala.

Ulqini :wub:

ja iz lokalpatriotskih razloga uvek velicam barsku pijacu, ali ko bas bas zasluzi, vodim ga na ulcinjsku

Link to comment

danas sam imao zanimljivo otkrice u onoj drzavnoj ribarnici na kalenicu sto je u bloku prekoputa mesare ljube, pa malo ka njegosevoj (znaci nije kiosk).

 

neka firma iz indjije, recimo tuna lux - ima pakovanu hladno dimljenu tunjevinu (slicno kao losos), obicna prsuta je 280din za 100 grama

 

ali ono sto je zanimljivije je sto imaju isto tamo samo od stomaka tune - najbolje meso - otoro cini mi se u 2 varijacije, oko 500kinti za 100 grama

 

isto imaju smrznutu normalnu tunu za na grill koja ooodlicni izgleda barem sto se boje tice, isto u varijantama maguro, toro i nesto trece, vrlo razumne cene, od 900 do 1800 din kilo

 

isto dimljeni losos po dobroj ceni 560 din 200 grama

 

napred na pakovanju je dvojezicno, sprsko makedonsko (prvo sam mislio da je ruski), tuna je iz spanije. 

 

nisam jos probao nista za jelo, ne znam kako je

Edited by yolo
Link to comment

На Ђерму се у оном сокаку где су месаре продају јагњеће сармице. Мислим да су 700 дин. Јел пробао неко?

Пихтије су 400 дин/кг. Нису лоше.

 

Link to comment

i?

evo sad sam priklao jednog mangoaoa i tamanim ga u slast pobede nad mrskim gradskim košarkaškim rivalom.

 

dovoljno je zažuteo i usladio se. nije svenuo, niti se osušio-zbuđao. 

 

jeo sam i bolje, ali sasvim može da prođe. 

 

ovaj drugi ću sutra ili najkasnije u sredu da blendiram pa da ga zgotovim sa kari pastom, piletinom i kokosovim mlekom.

Link to comment
  • 2 weeks later...

da li neko zna kako se formiraju cene mesa u ovim malim mesarama?

 

kakva je logika da kilo pilecih zeludaca kosta kao i kilo bataka, a sve opet samo 50 dinara/kg jeftinije od belog mesa npr.? 

Link to comment

Uzeo danas da probam malo od ovih prasecih bajadera sto je rene pominjao. 1500 dinara kilo a obicna prasetina kod njih 1000. Dobre bajadere. Imaju i pihtije ali nisam pitao posto, mada vidim da ljudi uzimaju.

Edited by zola89
Link to comment

Na Limanskoj pijaci u NS-u redovno ima džigernjače-pirindžare na dve slovačke tezge (Fačara-bucka koja ima tezgu blizu Vozara, i 2 sestre iz Selenče-tezga na izlazu kod pošte). 

Ja ih izvadim iz creva i bacim na tiganj 5 min da se otopi, bude kao vrhunska pašteta. 

Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...