Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

https://rs.n1info.com/vesti/nova-sezona-i-nove-emisije-na-n1/

 

Quote

Od ponedeljka 4. oktobra počinje nova sezona originalnih N1 emisija i nekoliko novih formata. Najviše novina pripremamo za udarni TV termin tzv. "prime time".

 

Danica Vučenić vodiće emisiju „IZA VESTI“ – polusatni intervju u kome će direktno i bez zadrške razgovarati sa aktuelnim sagovornicima. Njene intervjue gledaćete svake večeri, od ponedeljka do četvrtka, odmah posle Dnevnika N1.  

Svaki ponedeljak u terminu od 20 sati i 15 minuta rezervisan je za niz različitih emisija koje će se smenjivati na nedeljnom nivou.

Novinari N1 pripremaju i novi istraživačko-dokumentarni serijal „ISPOD POVRŠINE“. Tim koji će otkrivati ekskluzivne priče predvodi Maja Nikolić.

Žaklina Tatalović će u emisiji „(RE)KONSTRUKCIJA“ ponedeljkom posle osam, pokušati da reanimira istinu za koju poslednjih deset godina u Srbiji postoji posebna konstrukcija. Uz kompetentne sagovornike obradiće oblasti u koje niko ne ulazi, analize od kojih se ne može sakriti, sa pitanjima koja se ne smeju izbeći.

Kako na Srbiju utiču svetske teme i spoljna politika velikih zemalja, svakog četvrtog ponedeljka, odgovore će tražiti Aleksandra Godfroa u emisiji „GLOBAL“.

Osobe koje, sa ili najčešće bez razloga, prati epitet „PERSONA NON-GRATA“ ugostiće Nataša Miljković u istom terminu, a prvu emisiju u novoj sezoni gledaćete već narednog ponedeljka.

Za utorak u udarnom terminu posle 20 sati Emina Kovačević Vojislav Stevanović pripremaju emisiju “DA RAZUMEMO” koja će razjasniti sve detalje, i kada se neki trude da ne razumemo slučajeve i teme, koje pod poplavom svakodnevnih afera prete da budu zaboravljene.

Pogled od „360 STEPENI“ na događaje oko nas, kroz intervjue i političke duele, Branislav Šovljanski vraća od sledećeg četvrtka u 20 časova.

Nedeljom posle vesti u 14.00 čeka vas novi serijal „BEZ GRANICA“ sa Andrejem Maričićem, a odmah potom i putopisna emisija o istoriji i ljudima Srbije u „SLIKE ŽIVOTA“ autora Dejana Radulovića.

Emisija „DA SAM JA NEKO“ u kojoj sa zanimljivim ljudima razgovara Rada Đurić emituje se radnim danima, osim petkom od 22.30.

„NOVI DAN“„N1 STUDIO LIVE“„DAN UŽIVO“, „DNEVNIK“, „INFOBIZ“, „CRVENA LINIJA“, „SCENA“, „TRI TAČKE“, „N1 REPORTERI“ i „7 NA N1“ su i dalje u istim terminima.

Na televiziji N1 i dalje ćete prvi saznati proverene, tačne kao i vanredne vesti kroz specijalne emisije. 365 dana u godini. BEZ KOMPROMISA

 

  • +1 1
Link to comment

 

https://rs.n1info.com/vesti/cecen-cins-mali-previse-mocan-i-za-vucica-kad-bi-resio-da-ga-skloni/

Quote

Direktor Centra za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS) Branko Čečen izjavio je da ministar finansija Siniša Mali zna mnogo o “jako neprijatnim” aspektima poslovanja javnih funkcionera, i da neće biti sklonjen zbog otkrića do kojih su istraživački novinari došli u projektu “Pandorini papiri”.

“Mislim da je jedan od najočiglednijih primera ljudi koji su postali previše moćni čak i za (predsednika Srbije Aleksandra) Vučića. Čak i ako on hoće da ih skloni, to ne ide tako lako”, rekao je Čečen u emisiji Iza vesti na N1.

Rekao je da veruje u optužbe koje na račun Malog dolaze iz redova opozicije – da je “arhitekta” sistema po kom se skrivaju pare koje se izvlače iz Srbije.

Istraživački portal KRIK objavio je na osnovu papira koji su procureli iz ofšor zona da je Siniša Mali bio i vlasnik sva 24 stana na bugarskom primorju, a ne samo kupac u ime nekog drugog. Mali je na to kazao da “prava tema nisu 24 stana, već ‘zašto ne mogu da dođu do računa Aleksandra Vučića’“.

Upitan zašto Vučić dopušta da bude uvučen u priču koja nema veze sa njim, Čečen kaže da izjava Malog “nije potez nekoga ko hoće da zaštiti Vučića”.

“Zvuči mi kao izjava – ‘ja sam deo Vučićevog tima, ako napadate mene napadate i njega’. E sad, kako će to Vučić da razume to je njegova stvar, ali meni to zvuči kao podsećanje na sopstvenu važnost u celoj igri”, rekao je Čečen.

Smatra da uloga Siniše Malog ne može biti precenjena i podseća da je Predrag Mali, ministrov brat, koristio kola u vlasništvu komapnije Milenijum tim, koja dobija brojne poslove od države.

“Mislim da su pipci (Siniše Malog) duboko u svim najvećim poslovima u Srbiji”, kazao je on.

“Ljudi na visokim funkcijama su u šakama kriminala”

Čečen smatra da u Srbiji mafija ima nedopustivo veliku moć i političku zaštitu u najtežim krivičnim delima, te da ako je to ono što se naziva mafijaškom državom, onda je Srbija mafijaška država.

Kaže da je Nebojša Stefanović, u vreme kad je bio ministar policije, reagovao na ubistvo Aleksandra Stankovića zvanog Sale Mutavi “kao da su mu ubili najboljeg prijatelja”. Podseća da je optuženi vođa kriminalne bande Veljko Belivuk izjavio da je drugi kriminalac, Aleksandar Vidojević, poznatiji kao Aca Rošavi, bio veza između njega i Vučića.

“Nisam siguran ko koga kontroliše, ali sam siguran da postoje ljudi na vrlo visokim funkcijama koji su u šakama organizovanog kriminala”, rekao je on.

Govori i da je u unutrašnjosti moć lokalnih kriminalnih grupa, koje su filijale onih sa centralama u Crnoj Gori ili Beogradu – zapanjujuća.

“To koliko se ljudi plaše njih, koliko su povezani sa lokalnim vlastima i koliko im je zbog toga dopušteno da čine krivična dela bez posledica je stvarno strašno”, kaže Čečen.
Prema rečima direktora CINS, nije čak ni problem da li će kriminalci da se izvuku ili ne, nego to što su se normalizovali korupcija i organizovani kriminal, zbog čega “ogromna količina naših para nestaje”.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
18 minutes ago, Zabalujev said:

Da, sad videh Malagurskog, oukej.

Štobse Libekovaca tiče, ako dovoljno "utičete" na Tviteru, čeka vas gostovanje u jutarnjem n1.

 

meni je jasno da nemaš neograničen broj gostiju koje možeš da zoveš, ali recimo stekao sam utisak da je Vojislav Stevanović iskreni fan te ekipe, verovatno zato što je držao predavanja za njih

 

 

 

Link to comment
 
meni je jasno da nemaš neograničen broj gostiju koje možeš da zoveš, ali recimo stekao sam utisak da je Vojislav Stevanović iskreni fan te ekipe, verovatno zato što je držao predavanja za njih
 
 
 
Jeste, prilično je blizu on tom libertarianskom shvatanju države i ekonomije...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...