Jump to content
IGNORED

Atletika


Krampa

Recommended Posts

Mislim da nisam ovde komentarisao Amelu na EP. Kakva ocajna taktika u poslednjih 300m finala. Ocigledno je imala snage za bolji rezultat, a ona 4 ili 5 puta krece jako i odmah pravi razliku i cim dodje do prve, ona uspori... Nije organizam spreman na takva cimanja svakih 15tak sekundi. Sta se u njenoj glavi desavalo, tesko je pretpostaviti. Dal se uplasila da nagazi pun tempo do kraja ili sta. Ali meni se cinilo da ce se boriti mozda i za zlato. 

 

To je do taktike, ovo nije prva takva njena trke, skoro sve na velikim takmičenjima su preslikane. A evo i prva jača trka na 1500 Elzana se završava istim scenariom.

Link to comment

U polufinalu EP je trcala maksimalno i bila ubedljivo prva. Cini mi se da ima kapacitet za odlicne rezultate, samo da se napravi bolja taktika i da se ona opusti i pocne verovati u sebe.

Link to comment

100m s preponama Jordanke Donkove iz Stare Zagore™  '88

 

Mada su ga nešto čudno izmerili, sa 12,58, spustili na12,20

Edited by levi
Link to comment

Što se Amele Terzić tiče, posle finala u Amsterdamu je izjavila da nije bila svesna koliko još ima da se trči do kraja i da li se ušlo u poslednji krug.  :mellow:

Prethodno se u polufinalu zbunila jer trener nije sedeo tamo gde je ona navikla. Nije ona više baš toliko mlada i neisukusna da bi joj se takve stvari događale.

Link to comment

Ruku na srce, naši atletičari imaju najjače izgovore, mislim da i fudbalere šiju u tom pogledu :D

Kao da je pionirka jbt, ne verujem :)

Link to comment

Bibic danas osmi na 5000m. Najbolji Evropljanin u trci i najbolji rezultat do 20 godina ove sezone. Takodje oborio rekord Srbije star 43 godine za U20, kao i rekord U18, star 13 godina. Taj rekorid je oborio za neverovatnih 56 sekundi :O A to mu je prva zvanicna trka u zivotu na 5km. I podsetnik da ima 17 godina :)

Link to comment

Bibic (17 god) najbolji evropljanin na svetkom prvenstvu do 20 god, ukupno je bio osmi. 3000m mu jeste najbolja disciplina, ali to mu ne vredi jer se na najvecim takmicenjima ona ne trci. Pretpostavljam da ce ici na 5 i 10 km.

 

A sto se tice trenera, bilo bi dobro da se otarasi Zilkica, upropastice i njega kao sto je sve ostale. Trcace kroseve svaki dan...

Edited by werbatim
Link to comment

Završeno SP za juniore. Pored Bibića, plasman u finale je imala još Milica Gardašević u skoku u dalj, ali uz rezultat daleko od konkurentnog.

Na neki način je ovo napredak u odnosu na prošlo na SP na koje smo poslali čitavog jednog takmičara :isuse:, ali s druge strane, u periodu 2008-2012 smo na svakom SP osvajali po neku medalju. Pre 8 godina, baš u Bidgošču, osvojili smo tri - Španović, Jelača, Dudaš. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...