Jump to content
IGNORED

Nova.rs


renne

Recommended Posts

Ja se izvinjavam ako sam zapoceo ovo "ko ih jebe" polemisanje....Nije KUMS takav da bi nekome nepravedno to rekao, nije takav.A i on je pojasnio....

Link to comment
  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    42

  • Frank Pembleton

    30

  • renne

    26

  • beatakeshi

    15

Čekaj, matori, hoćeš da kažeš da Joca Štetin ne radi više na B92?!

Ovo je off topic ali:Jel gledas ti B92?Ko se javlja iz Vojvodine?

Link to comment

Sa druge strane, jedan Jugoslav Ćosić prelaskom na drugu televiziju nije prodao obraz i zato zaslužuje ful rispekt i neka ima platu i 10 hiljada evra, zaslužio je ...

 

 

Ma da, Jugoslav Ćosić, velika moralna gromada...

Link to comment

A i Jocić za Kurir poriče brojku od 200, otpušteno je samo 35 ...

Pre ce biti obrnuto...Toliko mu treba da tera video klub mode jedno vreme...

Link to comment

Kako će kao popišani razne Žeželj, Beleslini da mole svoje matične televizijske kuće da ih prime nazad. Sad će Beleslin da preklinje da mu daju da opet vodi onu splačinu na B92 zvanu Bulevar ...

 

Zinula im bulja za pare, računali, to je Vučićev čovek, biće to stabilan i unosan posao. Ali nisu računali na "sitnicu": Vučić već ima Pink i RTS, ne treba mu još jedna televizija ...

 

Sa druge strane, jedan Jugoslav Ćosić prelaskom na drugu televiziju nije prodao obraz i zato zaslužuje ful rispekt i neka ima platu i 10 hiljada evra, zaslužio je ...

Ala si ti pomesao babe i zabe...

Link to comment

nijemojastvar™ al cu da budem drveni advokat za simovica.

 

- svi ti ljudi su radili za daleko daleko vecu platu od 200e

 

 

Pa? Mislim odlicno, hvala Bogu da ima i ko radi za vise od toga.

 

- simovic je iz branse i veruje da je dobar deo tih ljudi preslo cisto iz "besa" tj vece plate i da su do tad imali sasvim OK i korektne uslove za rad

 

 

Pa? Treba da budemo verni poslu ko sto on to nama nikad nece biti? Posao je opravdano da se napusta samo kad plata ne stigne 11 meseci, dete maze pastetu a ja suv hleb, kad nas sef i kolege mobinguju, i kad propadnemo nacisto?

 

 

- nije isto kad imas platu 200 eur pa odes da radis za platu od 400 eur al nije bas ni isto kad imas platu 2000 eur pa odes da radis za 2200 eur

 

 

Nije, pa? 2200 je i dalje lepo vise od 2000, a Beograd je jedan skup grad.

 

ovo pisem samo zato sto mi je zesce bilo kad je maja zezelj otisla sa RTS-a (a mislim da je otisla na NOVU, ako nije nema veze) i da sam bas bio u fazonu [decije]"eeeeeeeeee ja-dni-ce eeeeeee"[/jadnice]

 

in dzenrl, ekipica™ sa medija zaradjuje veri good za srbijan standards.

 

 

A Maja Zezelj je duzna da sedi na RTSu jer ... ? :unsure:

 

Ubijte me ako ja razumem o cemu se ovde radi.

Link to comment

Prica o televiziji se pretvori u lamentiranje nad sudbinom radnika i njihovih porodica. Koliko firmi (od kojih mnoge nesto zaista i rade a ne da vrte neke emisije i igrani program bez plana i koncepcije) se na dnevnom nivou gasi ili prepolovljava broj radnika, pa se opet na ovom forumu ne diskutuje bas toliko pomno o tim pojedinacnim situacijama i budućnosti otpuštenih radnika. Licno sam prosao kroz slicnu pricu stihijskog downsizinga pre koju godinu pa nisam trazio da za mnom place pola foruma. Potpuno su zamenjene teze. Cela ova prica o TV Nova.rs je toliko pompezno i pretenciozno najavljivana i mnogi su sa sigurnih pozicija poleteli u neizvesnost zarad "šake dolara" i sad treba da se topik pretvori u paradu moralisanja i oplakivanja istih. Mislim svakom normalnom je zao bilo koga ko ostane bez prihoda i ko će biti u problemu da prehrani porodicu, tako nesto ne bi trebalo ni da bude predmet bilo kakve rasprave i moralnog pridikovanja drugima, zdrav razum je u pitanju. Kapiram da neki koji su pljuvali ceo projekat, pa i to pompezno svečano otvaranje, ovu temu posmatraju iskljucivo kroz prizmu medijskog projekta i tako i treba da bude. Bas da vidim reakcije ako bi sutra ista sudbina zadesila neke druge medijske kuce, u dobrom delu društva i ovog foruma veoma omražene. 

Link to comment

Ko oplakuje koga? Meni samo nisu jasne floskule ko hoce vece izgubi iz vrece, ko da postoji formula za zivot. Znam ljude koji su zagrizli, bili u riziku pa isplivali u neki stabilniji zivot, a i one koji su se tako drzali sigurice pa su spali na sigurnu crkavicu, a i obrnuto naravno... nema pravila.

Al ok, kapiram da je Haralampijev post ono o cemu se ustvari radi, a ne neki opsti principi.

Link to comment

Ko oplakuje koga? Meni samo nisu jasne floskule ko hoce vece izgubi iz vrece, ko da postoji formula za zivot. Znam ljude koji su zagrizli, bili u riziku pa isplivali u neki stabilniji zivot, a i one koji su se tako drzali sigurice pa su spali na sigurnu crkavicu, a i obrnuto naravno... nema pravila.

Al ok, kapiram da je Haralampijev post ono o cemu se ustvari radi, a ne neki opsti principi.

Nije haralampije u pravu...

Link to comment

sta nisam u pravu?da je pakosno prozivati ljude ako odu na bolje placen posao?ti radis za pare ili iz dosade?

Nisi u pravu o surevnjivosti i zavisti.

Link to comment

preterao sam sa "ko ih jebe".

 

mada, medju njima ima i ljudi kojima bih mogao to u lice da kažem i koji na to ne bi mogli ništa da odgovore sem da slegnu ramenima i kažu u pravu si.

ostalih mi je duboko žao, i nadam se da će uspeti da se iz trenutne situacije što pre izvuku, ima opcija.

 

edit

ovo mu dodje najbenignije pojašnjenje bez ulaska u rl sferu, koju sam uspeo da ispišem evo iz trećeg puta

 

Okej, drago mi je zbog toga. Ja ti se izvinjavam ako sam preoštro reagovao, jer jednostavno nisam znao RL pozadinu cele priče.

 

Ducco, što se mene tiče, ja uvek oplakujem gašenje svake medijske kuće kod nas, pa čak i zlog Pressa i zle Pravde. Znam da je u svakom zlom mediju zlih ljudi najmanje i da ljudi rade za pare i da bi preživeli. Srbija je tako grozna zemlja da ne možeš ljudima da zameraš na tome, uz izuzetak pojedinih "specijalaca", koji su stvarno zli.

Znam kako je to kada ostaneš bez primanja i znam kako je to kada bližnji ostanu i to je toliko grozno da ne mogu da nemam saosećanja sa tim.

Eto.

Link to comment

negde sam blizu da reagujem kao lurd, mada mi je jasno i sta simovic hoce da kaze. ne znam da li postoji covek koji je u medijima u bilo kom poslu ko ne radi makar jos jednu tezgu da bi mogao da zivi od svog rada. kada je freedom house pre tri godine radio anketu o ekonomskom polozaju novinara, doslo se do podatka da je prosecan honorar (ne plata, jer je znacajno manji broj novinara/snimatelja/fotografa/montazera zaposleno "za stalno") oko 300 evra i da kasni u proseku oko dva meseca.

 

to sto se u tabloidnoj javnosti barata enormnim honorarima nekih pricajucih glava koje se ove vode kao novinari samo jos vise obezvredjuje ionako skoro potpuno obesmisljenu profesiju i, naravno, otvara put svemu onom sto potpada pod kompromise, autocenzuru, poslovne brakove iz interesa i slicno.

 

sto se nove tice, par iskustava ljudi koji su pozvani da rade tamo bila su mi dovoljno otreznjavajuca da razumem zasto su odbili posao. pre svega mislim na novinare i urednike,, malobrojne koji jos uvek imaju granicu ispod koje ne mogu ili nece da predju. novinara, zvezda i pricajucih glava mi je zao na nekom generalnom nivou, i to ne zbog ko oce vece, izgubi iz vrece, nego zato sto su spremni da jos manje razmisljaju zasto im se nudi 200 evra veca plata. zao mi je najvise onih koji vukljaju kamere oko vrata i na ramenima, onih koji gube oci na montazama, tonaca i ostalih koji su iovako najlosije placeni u odnosu na ono koliko i sta rade.

 

 

 

iskrena da budem, najvise me u ovoj prici pogodilo trpanje nesnosnih tupavih blebetala poput gorice i dragana medju novinare.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...