Jump to content
IGNORED

Nova.rs


renne

Recommended Posts

ispali ljudi naivci. razumem one koji nisu imali posao, a ove sa šljakom koji su se polakomili za 200€ ko jebe

 

evo ja ću

 

ko hoće veće, izgubi iz vreće

 

Uopšte ne razumem ovu količinu besmislene surovosti, ali to je izgleda Srbija danas. Mislim, ko jebe ljude što su hteli 200 evra veću platu. Ne znam gde živiš, ali 200 evra veća plata u Srbiji je ogroman skok i ogromnoj većini stanovništva Srbije 200 evra je kosmička razlika.

 

Ali, stvarno nisam očekivao na PPP da viđam ovakve šljamovske poruke surovosti.

 

Čuj, ko jebe ljude što su ostali bez posla kad su hteli veću platu...

 

Jebeno neverovatno.

Link to comment
  • Replies 313
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    42

  • Frank Pembleton

    30

  • renne

    26

  • beatakeshi

    15

nijemojastvar™ al cu da budem drveni advokat za simovica.

 

- svi ti ljudi su radili za daleko daleko vecu platu od 200e

- simovic je iz branse i veruje da je dobar deo tih ljudi preslo cisto iz "besa" tj vece plate i da su do tad imali sasvim OK i korektne uslove za rad

- nije isto kad imas platu 200 eur pa odes da radis za platu od 400 eur al nije bas ni isto kad imas platu 2000 eur pa odes da radis za 2200 eur

 

ovo pisem samo zato sto mi je zesce bilo kad je maja zezelj otisla sa RTS-a (a mislim da je otisla na NOVU, ako nije nema veze) i da sam bas bio u fazonu [decije]"eeeeeeeeee ja-dni-ce eeeeeee"[/jadnice]

 

in dzenrl, ekipica™ sa medija zaradjuje veri good za srbijan standards.

Link to comment

Otkud ja znam ko je iz branše ili nije iz branše i kakav je RL podtekst svakog posta. Ne znam, mogu da diskutujem samo sa onim što je napisano.
Inače, kada ljudi u mojoj branši ostaju bez posla, nikada ne pomislim "ko ih jebe". Surovo je kad u Srbiji ostaneš bez posla, surovo, baš surovo.
Druga stvar, 100% nije tačno da su svi zaposleni u Novi imali toliko ogromne plate, a i da jeste, ne možeš govoriti ko jebe bilo koga ko menja posao i hoće išta veću platu.

I treće, nisam siguran u forumski sleng, pa nisam siguran i šta je ekipica™, ali pošto je ™-ovano, pretpostavljam da misliš na neke ljude koji su u nekakvom medijskom klanu ili lobiju™ ili šta već. Okej, možda ta bukvalno nekolicina ljudi "sa medija" zarađuje "veri good za srbijan standards", ali ti kažem da 99,92% ljudi koji u Srvbiji rade u medijima su na ivici.

 

A i sve to što si rekao, nisi ni morao. Ne sporim ja bilo kome da misli i da priča šta god želi, pa ni ja da se čudim neosetljivosti i surovosti ljudi prema svojim komšijama.

Link to comment

 

A i sve to što si rekao, nisi ni morao. Ne sporim ja bilo kome da misli i da priča šta god želi, pa ni ja da se čudim neosetljivosti i surovosti ljudi prema svojim komšijama.

 

Mislim da ovde niko ne likuje sto su ljudi ostali bez posla i slazem se da je apsolutno jezivo ostati bez posla u Srbiji sad i tek u vremenu koje nam sledi. Vasa je lepo sumirao sa tim da ne srljas u u projekat koji nije postavljen i radi kako treba (samim time i finansiran ispravno).

 

Dobar deo tih zaposlenih ce vrlo brzo naci novi posao ili tezgariti dok ne nadju neku novu trajnu opciju.

 

Nije posao samo plata. Barem ne bi trebao da bude.... ok, brzo cemo da dodjemo do Srbija brale zakljucka al kako me je smorila Zezeljka tako su me tek zestoko smorili Dragan i Gorica koji su napustili radio Beograd i otisli na Index.

Link to comment

Puno nas se opeklo na taj način. Kreneš negde ponesen obećanjima, a onda bude  ono "ura, ura pa kura". Been there, done that.

Link to comment

Puno nas se opeklo na taj način. Kreneš negde ponesen obećanjima, a onda bude  ono "ura, ura pa kura". Been there, done that.

 

Pa je l' te to navodi da govoriš "ko ih jebe"?

Link to comment

Pa je l' te to navodi da govoriš "ko ih jebe"?

 

Nisam do kraja upucen u pozadinu price. Mene ne navodi. Mozda Simovic ima neke dodatne razloge da ovako oseca. 

Dalje, generalno je dobro da se mlad covek opece sa karijerom, dok ne mora da hrani porodicu. Nekad ti se zalomi ta gruba ljubav sudbine pa se posle potrudis da ti se to ne ponovi.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Nisam do kraja upucen u pozadinu price. Mene ne navodi. Mozda Simovic ima neke dodatne razloge da ovako oseca. 

Dalje, generalno je dobro da se mlad covek opece sa karijerom, dok ne mora da hrani porodicu. Nekad ti se zalomi ta gruba ljubav sudbine pa se posle potrudis da ti se to ne ponovi.

 

Nije loše da mladi ljudi svašta prođu, ali ovde nisu u pitanju samo mladi ljudi.

I drago mi je da te ne navodi. Mnogo, ali baš mnogo neko treba da bude loš da bih pomislio "ko jebe" nekog ko je ostao bez posla.

 

Evo, recimo Simo Čulić da dobije otkaz i ostane nezaposlen, pomislio bih ko ga jebe.

Link to comment

Kako će kao popišani razne Žeželj, Beleslini da mole svoje matične televizijske kuće da ih prime nazad. Sad će Beleslin da preklinje da mu daju da opet vodi onu splačinu na B92 zvanu Bulevar ...

 

Zinula im bulja za pare, računali, to je Vučićev čovek, biće to stabilan i unosan posao. Ali nisu računali na "sitnicu": Vučić već ima Pink i RTS, ne treba mu još jedna televizija ...

 

Sa druge strane, jedan Jugoslav Ćosić prelaskom na drugu televiziju nije prodao obraz i zato zaslužuje ful rispekt i neka ima platu i 10 hiljada evra, zaslužio je ...

Edited by stoka
Link to comment

BTW, tamo su Šarić, Maja Dragić i Šovljanski sa rtv. I naravno Štetin!

Послато тетејцем

Čekaj, matori, hoćeš da kažeš da Joca Štetin ne radi više na B92?!

Link to comment

 

nije isto kad imas platu 200 eur pa odes da radis za platu od 400 eur al nije bas ni isto kad imas platu 2000 eur pa odes da radis za 2200 eur

Cak i da je istina za taj skok sa 2000 na 2200 a nije (ko to ima 2000e i gde?) cemu ta pogan?Tih hipotetickih 200 e je nekom kirija,decija ekskurzija,lekovi za tetku iz Moldovina.To mi sve lici na ono:ja imam duplo manju platu od njega a on se (gle!) drznuo da ode u drugu firmu za jos vece pare!

Link to comment

preterao sam sa "ko ih jebe".

 

mada, medju njima ima i ljudi kojima bih mogao to u lice da kažem i koji na to ne bi mogli ništa da odgovore sem da slegnu ramenima i kažu u pravu si.

ostalih mi je duboko žao, i nadam se da će uspeti da se iz trenutne situacije što pre izvuku, ima opcija.

 

edit

ovo mu dodje najbenignije pojašnjenje bez ulaska u rl sferu, koju sam uspeo da ispišem evo iz trećeg puta

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...