Jump to content
IGNORED

Gravity (2013)


Weenie Pooh

Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    29

  • Indy

    25

  • Weenie Pooh

    23

  • ToniAdams

    12

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nažalost, film nije pošteđen klasičnog holivudskog proseravanja tipa "No hablo Chino!". Zašto? Zbog čega? Ko izgovara takvu budalaštinu u razlupanoj kapsuli, u sred zemljne orbite, u situaciji kada je šansa da preživite manja od šanse da se dezintegrišete?Kada je Sandra Bulok - apsolutni rekorder po broju debilnih replika izgovorenih tokom karijere- izgovorila tu rečenicu prekinuo sam da gledam film pošto je nakon toga bilo jasno kako će se završiti.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Meni nije jasna scena

kad cuje Eskime na radio stanici. Da li je to realno moguce?

Ne znam da li je do sad neko predlozi ovaj odgovor

u sceni kad se Kluni otkaci od Sandrice moguci razlog zasto ona ne cimne onu gurtnu i ne privuce ga prema sebi je sto bi reakcija na njeno cimanje bila sila istog pravca i intenziteta, a suprotnog smjera u uzadi u koju se uplela njena noga. Ako pretpostavimo da uzad nije dovoljno jaka tim cimanjem bi Sandrica mogla samu sebe katapultirati u suprotnom smjeru.

Link to comment

Eskimi su realno mogući, svakojaki radio talasi idu i mnogo dalje od orbite.Ali predlog ti nema nimalo smisla. Užad (i Sandrica) ili jeste ili nije dovoljno jaka da u trenutku zaustavi Klunija i neutrališe njegovo ubrzanje. Ako jeste, oboje postaju savršeno stacionarni i mogu bez problema da se odvuku nazad do stanice kad im bude zgodno. Ako nije, on je istog trenutka odleteo - nema mesta ni za kakvu dvominutnu "Pusti me, spasi se sama" dramatizaciju. Za tu scenu nema apsolutno nikakvog RW objašnjenja.

Link to comment

syme |mnogo mi se dopada kako si interpretirao film na drugoj strani. cak je i singer doprineo nekakvom komicnom pristupu na toj istoj stranici."ne samo da stade na noge vec odseta u suton" :Dbas sam se nasmejao i prosvetlio u jednom momentu.hvala vam obojici. :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

tjahoskar za fotografiju, i neke tehničke andromolje. sam film neću tako brzo zaboraviti, ipak je sama priča prilično originalna. ali beasto ispričana.7/10

Link to comment
  • 1 month later...

Pogledah film u ajeroplanu prekjuce, dok sam se vracao iz meksiko sitija. Namerno sam gledao na malecnom ekranu, jer me licno zabole za 3d efekte, sami po sebi efekti ne mogu da izvuku pricu. Pricu? Jbt, pa ovo nije ni za maloumnike. Sta li je onaj Kurcaton hteo da kaze, mozda ni samom njemu nije jasno. Da je svemir jedno negostoljubivo mesto? Ajde, nismo znali. Da je covek u svemiru najranjiviji i da nema mesta za gresku, jer se svaka skupo placa? Ma sta mi naprica. Ali glumci... plac Majke Bozije. Ne zna se ko je gori, Kluni u onom svom prdavom svemirskom odelu, s kojim, barem po scenariju, moze da se isprdi tri puta oko Zemlje, ili nervno neuracunljiva Bulokova, medicinski specijalista koji servisira Habl!!! Kada se tome doda da ama bas niti jedan naucni aspekt filma nije realan, pocevsi od eksplozije ruskog telekom satelita koji uzrokuju havariju, pa sve do Klunijevog dobrovoljnog "odlaska" u smrt, mada bi zapravo trebao da ostane ukopan u mestu, jer, Kurcatonu, u svemiru nema gravitacije. A o tome kako "iskusni" astronaut Kluni deli savete rukiju, da se skace s jedne stanice na drugu, ko da je to prelazak pesackog prelaza kod Londona, a ne letelice koje su udaljene stotinama milja i krecu se na potpuno drugim putanjama, ne vredi pricati. Izgovor, da je ovo samo film i da se ne obraca paznja na greske koje su svih 90 minuta je notorna glupost. Ali, ocigledno je ovaj film nasao svoju publiku.

 

Nasle su je i Kardasijanke. Aferim!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...