Jump to content
IGNORED

Gravity (2013)


Weenie Pooh

Recommended Posts

:lolol:Ne bre, pa i pametni okeani se računaju u vanzemaljce.

Sećam se poslednje scene filma - glavni junak umire na nekoj svemirskoj stanici usledn nedostatka vazduha i pritom vidi sebe na plaži, negde na zemlji. Vrlo potresna scena. Nadam se da mi se nije svašta pomešalo u tom sećanju.

Link to comment
  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    29

  • Indy

    25

  • Weenie Pooh

    23

  • ToniAdams

    12

odlican film! ne koliko CoM ali i dalje odlican. mada je meni i ona 3D reklama u IMAXU, pred sam pocetak filma, izazvala osecaj slobodnog pada, ali prezivela sam.i sve se slazem sa Symetom, film je najmanje o astronautima i svemirskim stanicama. ko to ne ukapira kod poslednje (odlicne) scene, ne znam sta je gledao. u tom svetlu i ono zrtvovanje Klunija, iako u praksi potpuno nepotrebno, dobija smisao. pored sve njegove motivacione govorancije Sandri, on je taj koji na kraju bira da se ne vrati, koji zakljucuje da taj sputavajuci, komplikovani svet, bas i nije toliko vredan cimanja. bira kosmicku perspektivu naspram zemaljske i to je skroz validan izbor, sto se mene tice. ima ljudi takvih, sto bi rekla buba.

Edited by estel
Link to comment
Ja sam verovatno glup, posto ne kapiram kako ovo nije film o svemiru, al' ajde.
Još jedan glup, da se ne osećaš usamljeno. Sumnjam da režiser nije ubacio kojekakve primese u radnju, ali "najmanje o svemiru" mi je blago rečeno - overstatement. Jer da je najmanje o svemiru, mogli su da nađu neku drugu dosta jevtiniju "lokaciju" koja bi budžet umanjila za par desetina a možda i stotina meleona.
Link to comment

Ne slazem se. Gravity je film o ljudima u svemiru. (Otuda, recimo, Sandra u undies, da potcrta tu ranjivost... scena koja je izgleda mnoge zbunila ovde).EDIT. I ubuduce da mi takve poruke saljes velikim cirilicnim slovima u pastelnim bojama. Posto se tako obraca (maloj) deci i retardima.

Edited by Indy
Link to comment

Pa, ne, ti ne mozes da prodjes a da ne zasolis nekom pamet.Jasno je o cemu je film, ja se samo zevzecim ne bih li izazvao vas par sto volite ovde da nam objasnjavate sta je sta i ko je ko.

Link to comment
Još jedan glup, da se ne osećaš usamljeno. Sumnjam da režiser nije ubacio kojekakve primese u radnju, ali "najmanje o svemiru" mi je blago rečeno - overstatement. Jer da je najmanje o svemiru, mogli su da nađu neku drugu dosta jevtiniju "lokaciju" koja bi budžet umanjila za par desetina a možda i stotina meleona.
svemir je ovde background (i bukvalno), ja sam to tako dozivela. nisu mogli da nadju jeftiniju lokaciju jer ne postoji, bolji, realisticniji i efektniji background za pricu koju pricaju.
Link to comment

Pa, jeste, to je o personal growth thru adversity, a kuces veceg adverzitija od potpuno negostoljubivog prostora u kome nema ni vazduha ni zvuka... ali zato ima hrpa leteceg debrija.Ziv nisam da jos neko nije dosao do interpretacije da je film o buducnosti koja pripada Kini - propadaju medjunarodni napori, propali su vec Ameri, Rusi su napusteni... jedino kineska kapsula radi uprkos svemu. I oni ce nas spasti.

Link to comment
Pa, jeste, to je o personal growth thru adversity, a kuces veceg adverzitija od potpuno negostoljubivog prostora u kome nema ni vazduha ni zvuka... ali zato ima hrpa leteceg debrija.
nemam pojma jel si ozbiljan ili se zezas :Dmeni je film o razlicitim perspektivama. ne znam sto je cudno da ne mislim da je film primarno o onome sto nam je pred nosom (nosem?) - tu mi je ista situacija kao sa Com-om. ja sam ocekivala SF film o misterioznom uzroku neplodnosti etc, a videla film koji uopste nije o tome. ovo 'najmanje o svemiru...' je moj subjektivni dozivljaj toga koliko su snazno podvuceni neki drugi aspekti price (narocito poslednjom scenom). verovatno je ono "ko to ne ukapira ne znam sta je gledao" prejako, jer ne dozivljavamo svi jednako te razlicite aspekte.
Link to comment

Ozbiljno se zezam, meni je ona bas 1 svemirski heroj (a i Kluni). Ovom prilikom bih da je i odlikujem. Zar nije hodala kao 1 gigant kada je stupila na onu pescanu obalu? (Sorry za spoilere za one koji su negledali).11%20gagarin%20medal.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...