Jump to content
IGNORED

Gravity (2013)


Weenie Pooh

Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    29

  • Indy

    25

  • Weenie Pooh

    23

  • ToniAdams

    12

ja sam presto da gledam betlstar galaktiku kad su u prvoj epizodi prilikom nekog vijanja po svemiru rekli da se neko krece ka severu

actually http://en.wikipedia.org/wiki/Galactic_coordinate_system

 

mislim dobro si ucinio sto nisi gledao no ipak postoji galakticki sever.

 

i iam ona divna bredberijeva prica apples of the sun koja igra na fonu jug - sever u svemiru.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

mislim dobro si ucinio sto nisi gledao no ipak postoji galakticki sever.

 

 

Postoji zato sto je neko tako odlucio. Fizicke sile koje deluju u "Gravity" ne postoje i niko ne moze da jednostavno odluci da postoje.

Edited by CowBoy
Link to comment

od SF filma/knjige očekujem da me ubedi, ili dobrom ekstrapolacijom nauke, ili kreiranjem uverljivog alternativnog/budućeg sveta. "Gravity" to nije uspeo. kad saberem utiske o filmu, sećam se nekakvog prenemaganja i  tumbanja u svemiru i ničeg više.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Cek, zasto je Gravity SF? 

 

I ja sam razmišljao o tome da li je SF. Pre će biti da je to film koji je malo SF jer govori o jednoj mogućoj budućnosti, a malo film katastrofe koji se odvija u svemiru. 

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Pa, radnja se odigrava u alternativnom univerzumu u kome postoji kineska svemirska stanica, spejs satl Explorer, a i Habl se nalazi u istoj orbiti kao i ISS..To nije nasa Zemlja.

Edited by katodik
Link to comment

I ja sam razmišljao o tome da li je SF. Pre će biti da je to film koji je malo SF jer govori o jednoj mogućoj budućnosti, a malo film katastrofe koji se odvija u svemiru. 

 

Zanrovski, ovo je drama (monodrama, evo rece ultra plasticni). Ne vidim SF elemente sem onih koji ratuju sa logikom ali to nisu SF elementi vec prosto nepreciznost i nedoslednost price.

 

Otprilike kao kad bi (sniman u klasicnoj dramskoj formi) izasao iz hrama Svetog Save da bi u miru posmatrao krivi toranj u Pizi na platou ispred hrama, a onda mrtav ladan pozvao ortaka da prosetate do Hong Konga, ali peske, da se ne smarate busom, ionako je dva coska odavde.

 

Pri tom ptice lete unazad a preko radija vam javljaju da je u Batocini eksplodirao bojler koji rusi sve pred sobom.

 

 

edit: jeste SF jebote, ako se ovako cita  :o

Edited by CowBoy
Link to comment

A Mlečni put je poseban pa ima sever :D Misliš da u ta njihova 3 kurca nije bilo zgodno da se uspostave neke proizvoljne koordinate? 

 

u 3 kurca se koristi supergalakticki koordinatni sistem koji se ravna prema Mlecnom putu i u njemu se takodje koristi oznaka za sever. Toni nije u pravu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...