Jump to content
IGNORED

Gravity (2013)


Weenie Pooh

Recommended Posts

Zato što je ljudima intuitivno da je sever negde "gore" a jug "dole" kad gledaš mapu/model u standardnoj orijentaciji. Ali ne možeš pravce da nazoveš gore, dole, napred, nazad, itd. zato što brod milion puta promeni orijentaciju pa to što posada vidi kao "dole" u jednom trenutku može da postane "levo gore" u drugom.

 

Sever-jug se ipak uzima kao neka konstanta, pa je zgodno da se koristi neformalno. Dva nedostajuća pojma možeš da izmisliš kako hoćeš, neka budu widdershins/clockwise ako ti se sviđa, mada bi se i oni i istok/zapad sigurno ređe koristili nego sever/jug jer zavise od proizvoljnog "Griniča", a ne samo odvrlo očiglednog centra galaksije.

 

У суштини имаш леве и десне координатне системе. У начелу се држимо десних, а десни су, Ђуро, шта? Па кад у з осу забодеш вијак са десним навојем, па позитиван смер икс осе окрећеш најкраћим путем према позитивном смеру ипсилон осе, тај вијак (ако сматрамо да је заварен за икс осу) се креће ка позитивном смеру з осе. Практично сви наши координатни системи су десни осим оних на екрану (где је позитиван смер ипсилон осе од врха ка дну, па би онда, кад би био десни, позитиван смер з осе био иза монитора, што можда и неће остати тако кад једном будемо имали стварно три де мониторе).

 

Е сад што се позитивни смер з осе зове севером, бемлига... код било којег тела које се обрће истоком зовеш смер ка ком се обрће (низвртни) а западом обратни (узвртни). А кад гледаш низвртно, север ти дође лево, тј севером се назива она страна која ти дође лево (ако си у десном координатном систему). А за то већ има и традиције: Galactic North.

Link to comment
  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    29

  • Indy

    25

  • Weenie Pooh

    23

  • ToniAdams

    12

pretpostavicu da se 3 kurca nalaze u okviru grozda Device, u okviru koga se nalazi i nasa lokalna grupa galaksija.

Pretpostavka je nelogicna: u okviru Device po definiciji ne moze biti ni jednog kurca, a kamoli tri.

Link to comment

A i ti si našla koga da mu preporučuješ, Starabakicu...photo_women_11_129044471357___CC___640x3

... dok su žive Tricia Helfer i Grace Park.

 

photo_women_01_129044471700___CC___640x3

ja to po lost iskustvu, tamo je voleo kejt, zenu zmaja.

Link to comment

"Žena zmaj" bi pre moglo da se primeni na ove cylonke nego na to tvoje, spoiler alert, anđeosko stvorenje :puke:

 

Joj, što mi to radiš, sad opet mislim o kraju BSG, najbednijem i najjadnijem raspletu jedne serije u istoriji univerzuma. Lost finale je poezija za to šta su uradili mučenoj Galaktici...

Link to comment

a jel su oni konopci od padobrana koji nisu bili dovoljno jaki da izdrže Klunija i Sandricu isti oni zbog kojih onaj Ruski modul nije mogao da odleti pod punim mlaznim pogonom pa je Bulokova morala da oblači ruski skafander i da ručno to otkači?

Link to comment

"Žena zmaj" bi pre moglo da se primeni na ove cylonke nego na to tvoje, spoiler alert, anđeosko stvorenje :puke:

 

Joj, što mi to radiš, sad opet mislim o kraju BSG, najbednijem i najjadnijem raspletu jedne serije u istoriji univerzuma. Lost finale je poezija za to šta su uradili mučenoj Galaktici...

 

Још горе, ја сам то био узео са нетфликса, и онако испижђен што су од сасвим добре серије на крају направили пропаганду за религију, узео да погледам и ону верзију са њиховим коментарима. Дакле они седе, гледају и коментаришу шта су где радили и шта су зашто урадили. Ужас, па они се још сами себи диве како су то генијално извели, и како су све лепо разрешили, а за то ко је и шта је Старбак, "треба да имате мало вере". Мршбре, не занимате ме у овом веку више.

Link to comment

Што, мени је она била баш онако... ем пуши, ем пије, ем је луда, ем уме да се побије, ем има сво ордење класичног епског јунака. Фаца с којом бих се радо запио па докле стигнемо.

 

Више ме је нервирало што су се вечито држали тога да и мала нужда закон мења, а да неће велика, па оно што уклешу у камен у једној епизоди служи само да да тежину кршењу тог истог четири епизоде касније, што су у ограђивању од црнобеле изградње ликова отишли на скроз другу страну па је свако по пет минута гуд гајз пет минута јок... чиста контра није новина, она је само изврнут оригинал.

 

Е, да, и нервирало ме са којом вештином су конструисали Балтарове текстове. Кад се тако двеста пута за длаку извуче 1 Џемс Бонд док изводи вратоломије јурећи 1 злотвора, то изгледа уверљиво ал' замало. Ово је изгледало много нестабилније и требало би мало помније претражити ко је све неким чудом заборавио шта је рекао пре два минута, ко се све случајно предомислио, заборавио да сабере два и два и уопште како то да Балтар није проваљен још у првој сезони. Ал' наравно, све те брљотке на крају прекрече религијом, он је 1 анђелрж и ко јебе логику радње, важно да се наше летелице понашају по Њутновој механици и да не шкрипе гумама у кривини (на чему им свака част, ал' то није довољно).

Link to comment

Што, мени је она била баш онако... ем пуши, ем пије, ем је луда, ем уме да се побије, ем има сво ордење класичног епског јунака. Фаца с којом бих се радо запио па докле стигнемо.

 

 

U tome i jeste problem, em je sve to i još mnogo toga, em je neopisivo loša glumica. 

 

Al nabije malo sise, pa ljudi odmah fleksibilniji po pitanju svega ostalog. 

Link to comment

U tome i jeste problem, em je sve to i još mnogo toga, em je neopisivo loša glumica. 

 

Al nabije malo sise, pa ljudi odmah fleksibilniji po pitanju svega ostalog. 

 

Де густибус итд итд. Да се сложимо да се нећемо сложити око овог.

 

Ал' за скоро све остало, БСГ је ко она крава што на крају шутне канту.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...