Jump to content
IGNORED

Dom za nezbrinute sitkome


Lrd

Recommended Posts

Daj Lrde, vrtimo se u krug - odakle ti sad "stroga definicija" ako si me dve strane ubeđivao da je OK suludo široka definicija, da gde god ima bilo kakve "situacije" i "komedije" to se onda zove sitcom? :D

 

Da, buni me pre svega to što je SF - mainstream komedije tog podžanra možeš da izbrojiš na prste jedne ruke, toliko je mala kategorija da bi bilo neuporedivo smislenije da se ta definicija koristi. Ako kažeš nekome ko nije gledao Futuramu da je u pitanju "animirana SF komedija", znaće otprilike o čemu pričaš. Ako im kažeš da je "animirani sitkom", očekivaće Two and a Half Men crtaće. 

 

Vrtimo se u krug jer ti nećeš da proširiš način razmišljanja, molim lepo, uprkos ogromnoj količini dokaza i činjenica. -_-

A Futuramu bih opisao kao "blesavi animirani SF sitkom" i mislim da bih time rekao sve - da nema skečeva i čime se generiše smeh.

 

Priznaj da sam pobedio i dostojanstveno se sepukkuiraj.

Link to comment
  • Replies 263
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lrd

    75

  • nemoderisani

    21

  • katamaran

    13

  • darling

    13

Recept za pobedu: lepi etiketu jednog podžanra gde god stigneš*, blitzkrieg dok se suparnik ne povuče. Čestitam -_-
 
*dobro, na cca 98% stvari

 

zoidberg-seppuku-o-s.gif

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Recept za pobedu: lepi etiketu jednog podžanra gde god stigneš*, blitzkrieg dok se suparnik ne povuče. Čestitam -_-

 

*dobro, na cca 98% stvari

 

zoidberg-seppuku-o-s.gif

 

giphy.gif

 

 

 

:Hail:

 

Link to comment

za sitkom su glavne dve stvari

- repetitivnost (likovi i njihovo ponasanje, mesto radnje...)

- epizodicnost radnje

 

prvo imamo (u meri malo-manjoj-od-standardne za jedan sitkom), a drugo nemamo vec je tu prilicno ozbiljna i koherentna kontinuirana radnja.

tako da meni isto ovo nije bog zna kakav sitkom. 50% sitkom, 50% "cista" komedija (kao u dugometraznom filmu recimo)

Link to comment

za sitkom su glavne dve stvari

- repetitivnost (likovi i njihovo ponasanje, mesto radnje...)

- epizodicnost radnje

 

prvo imamo (u meri malo-manjoj-od-standardne za jedan sitkom), a drugo nemamo vec je tu prilicno ozbiljna i koherentna kontinuirana radnja.

tako da meni isto ovo nije bog zna kakav sitkom. 50% sitkom, 50% "cista" komedija (kao u dugometraznom filmu recimo)

 

Govoriš o Silicon Valley? Na šta tačno misliš pod "epizodičnost radnje"?

Link to comment

da je epizoda self-contained sto se tice radnje i da je radnja sledece epizode odvojena.

ovde to nije slucaj; npr. ne mozes bas da pocnes gledati od pola serijala, cak se i cela serija desava u kontinuitetu (nije bas fora ni gledati drugi serijal bez prvog).

 

edit: da, s.valley

Edited by Krošek
Link to comment

E jebiga, ovo je prva epizoda koja me je iznervirala - glavni detalj kao da su im osmislili GOT Cock Merchants, toliko je besmislen. 

 

 

Ako u sred velikog transfera podataka slučajno zaglaviš Delete taster, počećeš magično da brišeš sve podatke i kod sebe na destinaciji i kod njih na izvoru? I još će sve mašine magično da vam se blokiraju u isto vreme? Zato što je neka budala spustila flašu na Delete key?

 

 

To je budalaština NCIS ranga. Solidno su me razočarali :(

Link to comment

Meni je jedino bilo glupo što su im ovi kao slali original i jednu kopiju, ali me takve stvari u suštini ne tangiraju. Monika, aplikacija malog Kineza i pušenje...:Hail:

 

Inače, 

 

Ne budališite, ima više serija koje sam ja bezrezervno hvalio. Evo Arrested Development, pa... ovaj... Samurai Champloo... um. Onda Sitcom Valley... nije da nema.

 

Počelo je suočavanje. :(

Link to comment

Mene tangiraju takvi Deus Ex Techina trenuci zato što su obično znak usputnog ošljarenja i/ili nerazumevanja, još gore je ovde kad 1) su glavni plot point i 2) znam da mogu daleko bolje.

 

SV je sve do sada bio prilično on top of things, bar za mene slabo do osrednje upućenog u te stvari. Tech žargon mi je uvek zvučao uverljivo, čak i tamo u S1 finalu kad kombinatorikom uzajamne masovne masturbacije dolaze do nekakve genijalne ideje za novi standard kompresije :D Zato mi je ovo neshvatljivo bedno, nema apsolutno nikakvog razumnog opravdanja za slučajno pritiskanje tastera koje zaglavljuje sve moguće sisteme odjednom i nepovratno briše podatke.

 

Bar da je bio i pitanju neki nenadjebivi i krucijalni geg pa su žrtvovali smisao radi humora, ali nisu. Money Guy ih zajebao po petnaesti put, big deal; smešnije je bilo kad ih izvede napolje da im pokaže novi auto sa mašnicom koji je kupio... sebi. Epizoda ništa ne bi izgubila da se odrekla idiotluka sa čarobnim Delete tasterom.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

stvarno ste smorili ovde.

zanima me tabloidno pitanje: ko je u rl piter gregori i moze li algoritam tako da se zastiti da ne moze konkurencija da izvuce the it.

 

omiljeni lik mi, naravno, bighead.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...