Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

the weather channel app je keva

 

 Nekad davno ali je strašno smarao s lokacijama i od onda koristim MSN weather. Meni najbolja, a sad ima i prozirnu pločicu. Radi bez greške. Pričam o desetki. 

 

cSnVJ4.jpg

 

Sa lijeve strane pored vremenske prognoze imam GPS termometar koji ne prikazuje trenutne podatke jer sam isključila rad te aplikacije u pozadini pa se, logično, pločica ne osvježava sve dok ručno ne otvorim app. 

Edited by Zoe
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zena skoro kupila Lumia 640 W 8.1 sve lepo radi do sinoc.

 

Prvo je dobila sms od drugarice da nije vise na Viberu, a kad je ponovo aktivirala izgubila je sve razgovore, grupe i sl.

Danas joj se opet desilo isto, pokrenula Viber i opet joj trazio kod sa aktivira.

Da li je to opsti problem ili da joj reinstaliram Viber i to je to?

 

Poslato sa Redmi Note 3 Pro ili Asus tableta

Link to comment

 Moja preporuka - neka se ne zadržava ni sekunde na 8.1 jer za to ne postoji nijedan opravdan razlog nego skinite iz trgovine aplikaciju upgrade advisor https://www.microsoft.com/en-us/store/p/upgrade-advisor/9nblggh0f5g4 i pomoću njega nadogradite na desetku. 

 Nije loše, s obzirom da su 8.1 i w10mobile takoreći dva različita OS-a, napraviti hard reset odnosno čistu instalaciju desetke čime se otklanja mogućnost grešaka i bugova. 

Ima više načina, jedan je pomoću WDRT-a, - https://support.microsoft.com/hr-hr/help/12379/windows-10-mobile-device-recovery-tool-faq

Dakle, ne ostavljati ništa od osmice, uključujući aplikacije, nego ponovo nakon nagodradnje na desetku instalirati aplikacije. 

To je dosta posla, ali neće požaliti. Imat će daleko bolje performanse (jer se 8.1 više ne razvija), stalne updateove OS-a i aplikacija, puno više opcija nego što ima na 8.1 i bolje će joj raditi i Viber. 

Najnovija službena verzija OS-a desetke je - 10.0.14393.448

Jako dugo nisam nadograđivala na desetku pa radila hard reset i ne znam više kako teče sam postupak nadogradnje  jer ih ima više uključujući i Anniversary update ali pretpostavljam da je MS maksimalno pojednostavnio pa je lako moguće da te odmah baci na najnoviju verziju OS-a. 

Treba računati na to da telefon neko vrijeme neće biti u punoj funkciji jer nakon same nadogradnje kreće update svih aplikacija, ali se isplati. L640 radi dobro na desetki i bit će puno zadovoljnija.

Edited by Zoe
Link to comment

umro mi je ekran, ne reaguje na dodir.

 

stižu poruke, pozivi, dugmad funkcionišu, ali ništa ne mogu jer pipanje ne pali. samo se zaledio u jednom trenutku. 

da nije od hladnoće? mada, radio je čim sam ušla u stan, zakočnjenje je krnulo tek nekih par minuta posle.

mogu li nešto sama da uradim ili da nosim nekom stručnjaku?

Link to comment

meni nije nikad, sve je radilo kako treba.

sad ne znam šta je kod mene volume down jer ništa se ne menja kad pritisnem power i to gornje dugme gde regulišem jačinu tonova. 

 

edit: starinska nokia 625 je u pitanju

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

Koji model?

Neka kombinacija dugmića™ bi trebalo da uradi restart uređaja, bez gubljenja podataka.

Meni se to više puta desilo na 925

 

E:Držiš dok se ne resetuje. 10-15 sec

Edited by wall
Link to comment

meni nije nikad, sve je radilo kako treba.

sad ne znam šta je kod mene volume down jer ništa se ne menja kad pritisnem power i to gornje dugme gde regulišem jačinu tonova. 

 

edit: starinska nokia 625 je u pitanju

 

Probaj da izvadiš bateriju na neko vreme pa vrati nazad.

Link to comment

ok. probaću. javiću vam kasnije da li sam uspela.

hvala.

 

edip: jeee! evo ga, radi.

stvarno sam debil. prvo pitam forum, pa tražim rešenje na drugim mestima. zato vas volim :heart:

 

hvala!

Edited by Frau Gabrijela
Link to comment

Jebo si cvorka kad Zoe vidi sta si napisao

 

Xgka5_f-thumbnail-100-0.jpg

 

 

Triggered
Getting filled with hate after seeing, hearing or experiencing something you can't stand.

 

 

Uz sve mane win phone-a ja ga volem  :wub:

 

jos na 8.1 i ich me ne zanima 10-ka dok mi ne obezbede Here

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...