Jump to content
IGNORED

windows phone(s)...


Zoe

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zoe

    204

  • katamaran

    112

  • wall

    106

  • Roger Sanchez

    103

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa moraju sad sve snage da ujedine sa Canonicalom da dovedu bash i druge Ubuntu delove u Windows. 

 

Jooooj, kakva će to katastrofa da bude...   :s_d:

Link to comment

Pa moraju sad sve snage da ujedine sa Canonicalom da dovedu bash i druge Ubuntu delove u Windows. 

 

Jooooj, kakva će to katastrofa da bude...   :s_d:

:D :D :D

Prosto covek ne moze zamisliti scenario u kome se to sve spektakularno raspada.

Link to comment

Ne znam, MS generalno pravi sasvim solidne stvari u poslednje vreme. Skoro sam poceo da koristim npr. Visual Studio Code i sasvim je solidan. Cak ni WinPhone nije los, ali tu me vise stagnacija ubija u pojam. Tako da sam optimista za tu bash vest, ionako vec duze odlazem full time prelazak na Ubuntu/Linux.

Link to comment

Zezam se nesto sa Androidom od 100e (Moto E) i prosto me sramota koliko mu dobro ide kada ga uporedim sa Lumiom 640. Ili bolje receno kilavom Lumiom. Primetio sam pre neki dan i kad sam imao Nexus 5, ali reko' ajde to je Nexus, bolji telefon, itd. Nisam siguran da bih trenutno preporucio Win telefon bilo kome.

Ja sam se malo igrao sa koleginim Moto G 3 generacije... bombona telefon, za 170e ne postoji bolji telefon, a ako ima 16GB prostora ima i 2 GB RAM memorije.Moja Lumia 830 nije ni prineti :(

 

I meni se cini da ce WP ubiti stagnacija i manjak aplikacija i razvoj postojecih...

Link to comment

Ne znam, MS generalno pravi sasvim solidne stvari u poslednje vreme. Skoro sam poceo da koristim npr. Visual Studio Code i sasvim je solidan. Cak ni WinPhone nije los, ali tu me vise stagnacija ubija u pojam. Tako da sam optimista za tu bash vest, ionako vec duze odlazem full time prelazak na Ubuntu/Linux.

 

Nije samo bash u pitanju, biće tu dosta drugih biblioteka i stvari, jer hoće da naprave kompletno okruženje za developere i privuku ih sa linuxa, koji je sve popularnija platforma za rad, otkako se otišlo u web vode skroz i ne zavisi se toliko od native platforme. To treba da ispadne nešto kao wine pod linuxom za teranje windows aplikacija, samo obratno.

What could go wrong?  ^_^

 

U isto vreme, kad već pomenu Studio, MS je odlučio da se priključi Eclipse alijansi, što znači da je neko tamo odlučio da im je jeftinije da ne teraju inat i rade sve duplo sa svojim standardima i da očekujemo Eclipse ediciju iz MS kuhinje u dogledno vreme.

 

 

No, sve ovo nije tema o windows mobilcima, tako da prestajem da trolujem...

Link to comment

Pretpostavljam da bi svasta moglo da krene kako ne valja, ali htedoh zato reci da u poslednje vreme imam vise poverenja u MS nego ranije. Za mene je sustina da, ako to bude radilo, radice, ako ne, alternativa ima koliko hoces. Kako god okrenes, optimista sam. edit: troll off.

Edited by Venom
Link to comment

Meni 640xl pravi posao. Ne sumnjam da sam za tu lovu mogao da biram android ili kineza al mi ovde odgovara i ekran, kamera, navigacija, baterija...

 

Telefon po mom ukusu.

Link to comment

Pretpostavljam da bi svasta moglo da krene kako ne valja, ali htedoh zato reci da u poslednje vreme imam vise poverenja u MS nego ranije. Za mene je sustina da, ako to bude radilo, radice, ako ne, alternativa ima koliko hoces. Kako god okrenes, optimista sam. edit: troll off.

Of topik smo, ali moram da dodam: Ja bih jako voleo da to sve uspe i radi kako treba. Dosta puta sam pokusao da objasnim nekim prijateljima iz drugih bransi kako bi i njima samima zivot mogao postati laksi kad bi potrosili 10 dana da shvate shell script i kako bi neki delovi njihovog posla koji im zderu vreme mogli biti automatizovani. Svaki takav razgovor je zavrsavao na neophodnoj instalaciji Linuxa. Ne mogu ljudi da se zajebavaju sa svim tim dodatnim glupostima koje ih se realno ne ticu. Ne sumnjam da vecina tih stvari moze nekako da se prevede i uradi i na Winu, ali oni koji takve stvari znaju obicno nisu na Winu :D

Tako da ako neko moze na svom sistemu na poslu jednostavno nauciti par trikova za koje postoji milion tutorijala i aktivna zajednica na netu, on ce se mnogo lakse upustiti u tako nesto. Posle basha bi tu mogao doci i package manager i dosta alata i onda bi se ceo jedan svet otvorio tipicnom laiku, unapredjujuci mnoge zivote.

That being said, sumnjam da ce to sve raditi kako treba jer ne delim tvoje poverenje da MS vise ikad moze uraditi nesto ozbiljno u smislu o kome ovde govorimo (ostavljam mogucnost da je to usled mog nepoznavanja trenutne situacije jer zaista ne pratim detaljno).

Link to comment

Ja sam se malo igrao sa koleginim Moto G 3 generacije... bombona telefon

To, još da je zamenljiva baterija. Koji q im je s tim trendom. Kupiš top model od 600+ evra i nepostojanje proširenja skladišta™ još i nekako, ali da nemaš mogućnost zamene baterije... Ali ok, valjda je u pravom potrošačkom stilu cilj zameniti ceo kad ti se degradira ili rikne baterija.

Link to comment

Ja sam se malo igrao sa koleginim Moto G 3 generacije... bombona telefon, za 170e ne postoji bolji telefon, a ako ima 16GB prostora ima i 2 GB RAM memorije.Moja Lumia 830 nije ni prineti :(

 

Moto g i redmi 3 su vrhunske ponude, prestalo je davno da važi ono da nema sreća sa jefinim androidarama.

 

Inače kad spomenušte nexus 5 - ovom mom ima jače od 2 godine, još mi ne pada na pamet ni jedan jedini razlog da ga menjam. Čini mi se da je razvoj malo usporio, šta smo bitno dobili u poslednje vreme osim fakin fingerprint senzora?

Link to comment

To, još da je zamenljiva baterija. Koji q im je s tim trendom. Kupiš top model od 600+ evra i nepostojanje proširenja skladišta™ još i nekako, ali da nemaš mogućnost zamene baterije... Ali ok, valjda je u pravom potrošačkom stilu cilj zameniti ceo kad ti se degradira ili rikne baterija.

Motorola Moto G trece generacije kosta oko 170 evra i mislim da u se baterija menja :)

Na koji si ti model mislio?

 

Poslato sa Asus tableta ili Lumia 830

Link to comment

Mislim da proizvođači, što se tiče nezamenljivih baterija, (ispravno) rasuđuju da će baterija svakako trajati 2 godine, a da će ljudima u međuvremenu da istekne ugovor, što je taman da se malo počaste novim telefonom.

 

Da parafraziram gradonačelnika iz "Singles", kad mu onaj glavni junak predloži supervoz koji će zameniti automobile: "People love their phones (cars)".

Link to comment

Mislim da je rasuđivanje ok za entry modele. Ali za nešto bolje i jače modele nema smisla, jer će oni i nakon 2 godine biti i dalje više nego upotrebljivi. U krajnjem slučaju, čak i da se neko i pored toga oseća da mora da menja, taj stari telefon će dobiti deca, babe ili neko sličan - i oni su ljudi.

Link to comment

jbg, meni je glupo i za najjeftinije modele.

ne menjam u principu mob sve dok funkcionise, i ovo mi je bas vid otimacine, ko sto te recimo toshiba tera da kupis novi lapot, tako sto ne zele da izbace drajvere za win10 za stari ali i dalje korektan model.

ogavna praksa, nadam se da ce se prekinuti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...