Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

A i Trump u USA :fantom:

 

Pa sad, Tramp je samo wannabe diktator - zato se i navijalo da slucajno Klinton ne pobedi. Ali Vucic je vec nesto drugo - siguran sam da ce ga Tramp podrzati kad zatreba ili ce prosto reci to nije moj problem. Samo polako... 

Link to comment

A gde je sada FSA?

Nestala u sendvicu izmedju vladinih ubica i ISIS ubica. Zar nije to divno kada neki narod moze da bira imedju diktatora i ekstremista. Bas onako za slavlje.

Link to comment

To je odlicno. Kad se slomi ISIS treba i tog ubicu poslati u penziju.

 

 

Nije li Tramp bio latentan vlazni san i ovde.

ja relativno slabo poznajem situaciju u siriji i moguce je da si apsolutno u pravu sto se tice asada

ali i to relativno slabo poznavanje situacije mi je dovoljno da uvidim da je isis najvece zlo koje se pojavilo na planeti jos posle hitlera. mislim na globalne okvire, lokalno je bilo podjedankih zlocinaca

u takvoj situaciji mi je naprosto cudno da se ne moze poradovati njihovom slomu, a da se po svaku cenu ne mora uvesti asad u recenicu

Link to comment

Владине снаге су у претходном периоду очистиле скоро целу централну Сирију од ИСИС.

Остало је још један џеп северозападно од Палмире у ком има 50-ак насељених места, овим темпом то могу да заузму за 20-ак дана.

 

Фронт са ИСИС се драстично смањио, а снаге ИСИС потрошиле.

Осим тога, углавном је примирје са умереним побуњеницима, па су све ударне снаге на фронту ка ИСИС.

 

ИСИС је североисточно од ДеЗ скоро одсечен. Иако имају контакт са својим снагама преко Еуфрата, ту нема мостова, само пар скела које лако могу да се потопе.

 

Шансе за успешан противнапад ИСИС у овој ситуацији не постоје. Треба да нападну јаче владине снаге, на делу фронта где их сви очекују, са све авијацијом.

За који месец ће вероватно бити почишћени из целе Сирије.

Dobro, imaju pomoc sa juga i iz pravca Iraka , bice tu dosta jos gerilskih napada i ponovnog preuzimanja nekih mesta ... Slazem se da vise nemaju tu snagu da dovuku veci broj fanatika , niti to moze sada proci neopazeno (dosta suzen front)

Link to comment

ja relativno slabo poznajem situaciju u siriji i moguce je da si apsolutno u pravu sto se tice asada

ali i to relativno slabo poznavanje situacije mi je dovoljno da uvidim da je isis najvece zlo koje se pojavilo na planeti jos posle hitlera. mislim na globalne okvire, lokalno je bilo podjedankih zlocinaca

u takvoj situaciji mi je naprosto cudno da se ne moze poradovati njihovom slomu, a da se po svaku cenu ne mora uvesti asad u recenicu

Ovo bi bilo kao da neko kaze da svako o ne podrzava rat u Avganistanu je automatski za Al Kaidu a ima i takvih ovde. Tesko da se bilo ko ne raduje slomu ISISa ali okolnosti pod kojima se sve to dogodilo ne treba da se zaborave. OK sad kad je ISIS gotov treba da se slozimo da sledeci ko treba da ide je upravo on. Je l tako?

Link to comment

ja bih da se slozimo oko toga da je po civilizaciju bitno da se slomi ovo zlo i da se to sme napisati u postu, bez nekakvog ali...

a kad dodje do toga, a jos nije doslo, onda treba videti sta i kako dalje, ali to ce vec oni bolje upuceni u situaciju u siriji i toj regiji od mene

Link to comment

Ovo bi bilo kao da neko kaze da svako o ne podrzava rat u Avganistanu je automatski za Al Kaidu a ima i takvih ovde. Tesko da se bilo ko ne raduje slomu ISISa ali okolnosti pod kojima se sve to dogodilo ne treba da se zaborave. OK sad kad je ISIS gotov treba da se slozimo da sledeci ko treba da ide je upravo on. Je l tako?

 

Ерасе,

кад си при шуту дај појасни мало како иде ослобађање Раке и Мосула/Тал Афара, кад си се већ дохватио масовних убица.

Link to comment

Dobro, imaju pomoc sa juga i iz pravca Iraka , bice tu dosta jos gerilskih napada i ponovnog preuzimanja nekih mesta ... Slazem se da vise nemaju tu snagu da dovuku veci broj fanatika , niti to moze sada proci neopazeno (dosta suzen front)

 

Фронт не само да је много сужен, него је и доста положаја на више стотина километара пустиње од непријатељских положаја.

Сада владине снаге у долини Еуфрата практично могу да наступају у оба правца од ДеЗ - и то је практично цела ширина фронта.

Нема више хиљада километара мирних линија фронта где је ИСИС могао да изненади. А нема више ни чиме.

Link to comment

Ovo bi bilo kao da neko kaze da svako o ne podrzava rat u Avganistanu je automatski za Al Kaidu a ima i takvih ovde. Tesko da se bilo ko ne raduje slomu ISISa ali okolnosti pod kojima se sve to dogodilo ne treba da se zaborave. OK sad kad je ISIS gotov treba da se slozimo da sledeci ko treba da ide je upravo on. Je l tako?

 

Ne, prvo treba da odu oni koji su najodgovorniji za haos na Bliskom i Srednjem Istoku, a to su vladari Saudijske Arabije, zalivskih monarhija i njihovi moćni patroni i tutori. Tek kad oni odu možemo da pričamo o demokratiji i ljudskim pravima u drugim muslimanskim zemljama. To je uslov svih uslova da bi se savremeni svet obračunao sa islamskim ekstremizmom i terorizmom. Asad kao predstavnik sekularnog režima treba da ode kada o tome odluče građani oslobođene Sirije a ne islamističke ubice i njihovi moćni zapadni saveznici i saučesnici. 

Edited by slow
Link to comment

Ne, prvo treba da odu oni koji su najodgovorniji za haos na Bliskom i Srednjem Istoku, a to su vladari Saudijske Arabije, zalivskih monarhija i njihovi moćni patroni i tutori. Tek kad oni odu možemo da pričamo o demokratiji i ljudskim pravima u drugim muslimanskim zemljama. To je uslov svih uslova da bi se savremeni svet obračunao sa islamskim ekstremizmom i terorizmom. Asad kao predstavnik sekularnog režima treba da ode kada o tome odluče građani oslobođene Sirije a ne islamističke ubice i njihovi moćni zapadni saveznici i saučesnici. 

 

E pa ne oni treba da odu posle Asada, tako da u četvrtoj Erasovoj etapi čišćenja ološa na Bliskom istoku uglavnom neće niko živ ostati

Link to comment

Ne, prvo treba da odu oni koji su najodgovorniji za haos na Bliskom i Srednjem Istoku, a to su vladari Saudijske Arabije, zalivskih monarhija i njihovi moćni patroni i tutori. Tek kad oni odu možemo da pričamo o demokratiji i ljudskim pravima u drugim muslimanskim zemljama. To je uslov svih uslova da bi se savremeni svet obračunao sa islamskim ekstremizmom i terorizmom. Asad kao predstavnik sekularnog režima treba da ode kada o tome odluče građani oslobođene Sirije a ne islamističke ubice i njihovi moćni zapadni saveznici i saučesnici.

Da kad odluce na nepostojecim izborima. Da te podsetim da je ovaj haos i poceo zahtevima za izbore na koji je odgovoreno nasiljem, hapsenjem i ubistvima. Tada ISIS nije bio u igri. Kasnije se situacija radikalizovala na Asadovu srecu.

 

Saudi su ista govna samo sto svako ko podrzava ovaj nacin razmisljanja koji amnestira masovne ubice gubi pravo da poziva na njihov odlazak.

Edited by Eraserhead
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...