Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Da kad odluce na nepostojecim izborima. Da te podsetim da je ovaj haos i poceo zahtevima za izbore na koji je odgovoreno nasiljem, hapsenjem i ubistvima. Tada ISIS nije bio u igri. Kasnije se situacija radikalizovala na Asadovu srecu.

 

Saudi su ista govna samo sto svako ko podrzava ovaj nacin razmisljanja koji amnestira masovne ubice gubi pravo da poziva na njihov odlazak.

 

Cekaj, zar haos nije poceo nakon sto je Asad rekao njet saudisko-americkom pajplajnu koji su hteli proturiti kroz Siriju?  Zar nije od tada pocelo snabdevanje "umerene" opozicije americkim oruzjem I obukom? Zar nije Asad malo pre krize dobijo izbore (ok, milosrdni demokratski zastitnici ljudskih prava ce reci da nisu bili cisti, ili demokratski)?

Edited by assignment
Link to comment

Cekaj, zar haos nije poceo nakon sto je Asad rekao njet saudisko-americkom pajplajnu koji su hteli proturiti kroz Siriju? Zar nije of tada pocelo snabdevanje "umerene" opozicije americkim oruzjem I obukom?

Nije Saudijski pipeline u pitanju, vec Qatarski a oni kao sto smo videli nisu u savrsenim odnosima. Pre Sirije su bili i Tunis i Egipat i Libija. Sve mesta gde je vlasti istekao rok trajanja.

Link to comment

Nije Saudijski pipeline u pitanju, vec Qatarski a oni kao sto smo videli nisu u savrsenim odnosima. Pre Sirije su bili i Tunis i Egipat i Libija. Sve mesta gde je vlasti istekao rok trajanja.

 

Mozda nisu sada zbog Irana, inace braca puta tri.. A tim vladama ili vodjama je istekao rok trajanja zato sto su milosrdni demokratski zastitnici ljudskih prava sa sedistem u Washingtonu tako odlucili...

Edited by assignment
Link to comment

Gotova opsada...

 

Još ako uspeju danas da izbore plasman na SP u Rusiji (ako pobede Iran u Teheranu, a Uzbekistan pobedi Južnu Koreju kod kuće), mogli bi komotno da proglase 5. septembar za državni praznik.

Link to comment

Nista, evo onda da se slozimo da i Saudi i Asad treba da odu s vlasti. Moze?

 

Ne može. A black day for the main sponsor of terrorism in the world:

 

Edited by slow
Link to comment

Polako - vidis da je tek pocelo. Sasvim prigodno za smece od foruma gde se sistematski gaje ovakve navijacke budalastine...

 

 

uzas...

 

Pa i nije bas toliki: 1 medjunarodno priznata drzava se, po svoj prilici, izborila sa pobunom koja je prerasla u zamalo pa dezintergraciju, u dobroj meri iniciranom i pomaganom iz inostranstva, motivisanom svime osim dobrobiti gradjana iste.

Pitanje uredjenja i buducnosti Sirije, sa sve Asadom i podmuklim imputiranjem ljubavi prema njemu i diktaturi je podmuklo podmetanje i zamena teza.

Link to comment

Ajde niste fer, moja aktivnost na ovoj temi se podvodi pod konceptualnu umetnost i obuhvata trolovanja na cetiri fronta(dverasko avredz srbin grupama na fb tipa ruske vesti), arapskim alt rigt spicy sadam grupa, neonaci hriscani katolici  grupa, i sada kada je projekat doziveo vrhunac u kome ja komentare odavde kopiram besnim avredz asad putin srbima, a njihove odgovore sa arapskih grupa kopiram ovde, vi obrisete sve

Link to comment

Mozda nisu sada zbog Irana, inace braca puta tri.. A tim vladama ili vodjama je istekao rok trajanja zato sto su milosrdni demokratski zastitnici ljudskih prava sa sedistem u Washingtonu tako odlucili...

Saudi i Qatar su imali slicnu krizu vec 2014. i tada je KSA povukla ambasadora. Isteko im je rok kada je narod tako odlucio izasao na ulice i oterao ih. Slicno kao mi Slobu 2000. E sad moglo je i tada da bude rata kao sad u Siriji. Videcemo kako ce Vucic da ode jednog dana. Siguran sam da kad taj dan dodje bice neki Soros "kriv"

 

Ne može. A black day for the main sponsor of terrorism in the world:

 

Ma zezam se. Znao sam da nece moci. Ljubav prema diktatorima je neunistiva kod nekih. Sto se mene tice i Asad i Saudi sto pre to bolje.

Edited by Eraserhead
Link to comment

Pa i nije bas toliki: 1 medjunarodno priznata drzava se, po svoj prilici, izborila sa pobunom koja je prerasla u zamalo pa dezintergraciju, u dobroj meri iniciranom i pomaganom iz inostranstva, motivisanom svime osim dobrobiti gradjana iste.

Pitanje uredjenja i buducnosti Sirije, sa sve Asadom i podmuklim imputiranjem ljubavi prema njemu i diktaturi je podmuklo podmetanje i zamena teza.

 

Jel moze neki argument za ovu tvrdnju - mislim na to da je arapsko prolece 2011 inicirano iz inostranstva i da ono na pocetku nije bilo motivisano sa dobrobiti gradjana? 

Ili je mozda problem bio u tome sto su tek posle izbijanja pobune uleteli saudisjki i iranski ekstremisti, rusi su podrzali masovnog ubicu, a svako normalan je pobegao dok je mogao (skoro pola populacije)?

A za to vreme se Zapad/Obama uglavnom igrao of shore balancingom praveci dilove i sa KSA i sa Iranom iako obe te drzave i njihovu ideologiju treba tretirati kao najvece probleme u tom regionu i sire...

Cemu ovo medjunarodno priznata drzava - jel to treba da znaci da je OK da ta drzava masovno ubija svoje gradjane? Nesto mi zvuci mnogo poznato kad se setih devedesetih...

Edited by Anduril
Link to comment

Saudi i Qatar su imali slicnu krizu vec 2014. i tada je KSA povukla ambasadora. Isteko im je rok kada je narod tako odlucio izasao na ulice i oterao ih. Slicno kao mi Slobu 2000. E sad moglo je i tada da bude rata kao sad u Siriji. Videcemo kako ce Vucic da ode jednog dana. Siguran sam da kad taj dan dodje bice neki Soros "kriv"

 

 

Ma zezam se. Znao sam da nece moci. Ljubav prema diktatorima je neunistiva kod nekih. Sto se mene tice i Asad i Saudi sto pre to bolje.

 

To sigurno ne vazi za svinjariju koja se odigrala u Libiji I definitivno ne u Siriji,  mozda Egipat ali I tu se nije ispostavilo bas kao dobro po narod...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...