Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Ja ozbiljno mislim da me zezas, pa jebote, po toj logici je i Bush uradio "ono sto je trebao" da uradi u Iraku. Problem je nastao kad nije imao plan za posle. Znam ja da je kod vecine levicara intervencionizam postao zadnja rupa na svirali kad je Obama postao pretsednik ali postoje ljudi kao Jeremy Scahill koji su zestoko kritikovali njegov militarizam. Ne zbog toga sto su rasisti, republikanci ili libertarijanci, vec zbog toga sto su na terenu videli sta su pacifist i njegova administracija radili. I zato sto su imali neki novinarski integritet.

Bush je u Iraku napravio rat gde ga nije bilo. Obama je reagovao na vec postojeci rat u Libiji. Meni su Sirija i Libija pokazatelj da je intervencija nekad manje zlo. A Scahill i Greenwald mi nisu nikakva mera objektivnosti.

Link to comment

Pa u Libiji je reagovao uz podrsku UN i uradio je ono sto je trebalo da uradi. Problem je nastao u tome sto je trebalo da ima plan za posle. Za dronove se slazemo. Plus mu je na dusi i pogresna politika u Iraku. Ali u sustini on jeste covek koji ne veruje u ratove.

Eraser,

zaboravio si da napomenes da je zbog takvog antiratnog stava dobio i Mirka Nobela. Barak Obmana je skoro pa kao Majka Tereza.

Nasledio je 2 rata, a izasao je sa trupama u barem jos 2-3 zemlje (Sirija, Libija, Jemen). Ko zna koliko bi tek ratovao da nije pacifista?!

 

Obmana je bio patoloski lazov:

 

 

koji je i druge terao da lazu. Znoje se, muvaju se, muljaju i nemaju muda da kazu - predsednik SAD laze:

 

Ovom tupadziji koji se sada predsednik barem svako kaze da je laz - laz.

 

Pozdrav,

X500

Link to comment

Nemojte ga u Obamu kumim vas, neće se nikad vratiti Siriji i aktuelnoj situaciji :(

 

@Eraser, sad već moram ozbiljno da te pitam pošto po internetu uveliko trešte teoretičari zavere - kako ti zvuči ideja da je Putin, zabrinut za Trampove rejtinge, naručio od Asada napad na civile nervnim gasom da bi svom američkom ljubimcu dao povod da malo ožeže po muvi Tomahavkom i tako popravi sebi reputaciju kod kuće?

 

(Ima tu i raznih posrednih dokaza™, recimo to što je za onoliko prangijanje šteta bila relativno mala - svesno su ostavili neoštećenu pistu da bi Putinov sirijski ljubimac mogao ponovo da je iskoristi kad zatreba.)

 

Meni zvuči kao neopisiva glupost scenario ideološki stvoren za tebe.

Link to comment

Ima tema o Iraku pa mozemo tamo i verovatno cemo se sloziti. 

 

 

 

 

Oh. Ta fina izdvojena mišljenja koja ništa ne koštaju, ni tebe a USofA još manje. Nisam čuo za neke sankcije, izolaciju i ostalo. Niti za prizivanje ruske ili bilo čije druge akcije kao kontrateže u Iraku. 

Link to comment

Bush je u Iraku napravio rat gde ga nije bilo. Obama je reagovao na vec postojeci rat u Libiji. Meni su Sirija i Libija pokazatelj da je intervencija nekad manje zlo. A Scahill i Greenwald mi nisu nikakva mera objektivnosti.

Scahilla i Greenwalda, by proxy, sam spomenuo zbog toga sto su levicari koji nisu zaboravili americki intervencionizam 15 minuta otkako je Obama postao pretsednik, za razliku od MSNBC-a, recimo.

 

Sad kad si postavio jasne parametre oko intervencija, mozda mi mozes reci zasto je pravdoljubivi pacifist intervenirao na strani islamsta (ili bar ideoloski sumljive opozicije) a protiv Gadafija?

Edited by mandingo
Link to comment

Pa ne znam koji su to Obamini ratovi i interevencije? Obama na dusi ima dronove ali nema nikakav Irak.

Obama je u slucaju Sirije cak bio i previse oprezan i suzdrzan. On jeste u sustini ono kako izgleda kada pacifista dodje na celo supersile.

 

irak, libija i sirija, da to su njegovi ratovi iako ne direktno kao bush mali (za koga u poredjenju sa ovim sibicarem mogu reci samo - respect) nego bas kurvinski koristeci bradonje totalno sjebao irak, libiju i siriju. nijedan americki predsednik nema na dusi toliko krvi, suza i patnje ko sibicar. pacifista my ass, uncle tom je jedan od najvecih ratnih zlocinaca u istoriji covecanstva

Link to comment

irak, libija i sirija, da to su njegovi ratovi iako ne direktno kao bush mali (za koga u poredjenju sa ovim sibicarem mogu reci samo - respect) nego bas kurvinski koristeci bradonje totalno sjebao irak, libiju i siriju. nijedan americki predsednik nema na dusi toliko krvi, suza i patnje ko sibicar. pacifista my ass, uncle tom je jedan od najvecih ratnih zlocinaca u istoriji covecanstva

bush mali je imao ekipu kakvu je shibicar samo mogao da sanja - mostly u vlaznim snovima...

Link to comment

Bush je u Iraku napravio rat gde ga nije bilo. Obama je reagovao na vec postojeci rat u Libiji. Meni su Sirija i Libija pokazatelj da je intervencija nekad manje zlo. A Scahill i Greenwald mi nisu nikakva mera objektivnosti.

 

Aha, Skejhil i Grinvold nisu mera objektivnosti ali Brajan Vilijams i Džejk Taper jesu. Ni na jednom MSM mediju nije postavljeno glavno pitanje koje je srž svega: Ko dobija ako Asad gubi u Siriji?

Link to comment

bush mali je imao ekipu kakvu je shibicar samo mogao da sanja - mostly u vlaznim snovima...

 

bush mali uradio ono sto se i ocekivalo od njega, bar nije bio prevarant ko ovo govno. nije obecavao nesto a uradio sasvim suprotno, sibicara se prestavljao kao pacifista a zavrsio kao veci zlocinac od busha

Link to comment

(Ima tu i raznih posrednih dokaza™, recimo to što je za onoliko prangijanje šteta bila relativno mala - svesno su ostavili neoštećenu pistu da bi Putinov sirijski ljubimac mogao ponovo da je iskoristi kad zatreba.)

 

ima tramp objasnjenje, nisu gadjali jer se lako popravlja  :fantom:

sto da trose skupe tomahavke na asfalt.

to sto je asadova vojska isti dan nakon gadjanja imala letove sa aerodroma je dokaz uspesnosti cilja akcije, americke medije.

 

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/850785347038576640 

Edited by Takeshi
Link to comment

ne znam, ali za mene postoji velika razlika izmedju obicnog pedofila i svestenika pedofila

ima smisla.

svestenik pedofil je svakako blizi nastavniku/uceitelju pedofilu nego obicnom pedofilu... 

Link to comment

bush mali uradio ono sto se i ocekivalo od njega, bar nije bio prevarant ko ovo govno. nije obecavao nesto a uradio sasvim suprotno, sibicara se prestavljao kao pacifista a zavrsio kao veci zlocinac od busha

meni se nije predstavljao kao pacifista ne znam za druge - a ko kupi™ sa ili bez masla to sto takvi (kao on i sto sede na toj poziciji) prodaju - taj moze da diskutuje o predstavljanju - sve ostalo je business as usual... :)

Link to comment

 

 

Paradoksalno psiho je uradioono stoje Obama trebalo da uradi pre 4 godine.

šta je tu paradoxalno osim što ti nisi razumeo ništa?

rekoh da će trampara biti na kraju omiljeli prezidente-visionar..

negde se uz put zagubio princip al ko ga jebe i ko se seća

Link to comment
×
×
  • Create New...