Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Sad kad si postavio jasne parametre oko intervencija, mozda mi mozes reci zasto je pravdoljubivi pacifist intervenirao na strani islamsta (ili bar ideoloski sumljive opozicije) a protiv Gadafija?

Zato sto je Gadafi bas kao i Asad manijakalni diktator koji je avijacijom razvaljivao civile u podrucijima koja su mu okrenula ledja. Ukoliko takvi ne prihvate dogovor jedina ispravna stvar je onesposobiti im kapacitete za rat. Sve drugo vodi vecem haosu, vecim zrtvama i vecem vakuumu za razne ISISe. Zato je ISIS mahon u Siriji a ne u Libiji iako Sirija nema izvorista nafte bni blizu onima koja ima Libija. Istorijska lekcija da je antiintervencionizam nekad stetniji od intervencionizma (sto se pre toga pokazalo i na primeru Bosne do 95.)

 

U svetu raznih Bushova, Putina i slicnih zlikovaca Obama je bio osvezenje

Edited by Eraserhead
Link to comment

ima tramp objasnjenje, nisu gadjali jer se lako popravlja  :fantom:

 

Pa šta da kaže, neće valjda sam da ističe da 30+ od 59 projektila nije ni palo gde je trebalo...

Link to comment

Zato sto je Gadafi bas kao i Asad manijakalni diktator koji je avijacijom razvaljivao civile u podrucijima koja su mu okrenula ledja. Ukoliko takvi ne prihvate dogovor jedina ispravna stvar je onesposobiti im kapacitete za rat. Sve drugo vodi vecem haosu, vecim zrtvama i vecem vakuumu za razne ISISe. Zato je ISIS mahon u Siriji a ne u Libiji iako Sirija nema izvorista nafte bni blizu onima koja ima Libija. Istorijska lekcija da je antiintervencionizam nekad stetniji od intervencionizma (sto se pre toga pokazalo i na primeru Bosne do 95.)

 

U svetu raznih Bushova, Putina i slicnih zlikovaca Obama je bio osvezenje

 

Dzizs Krajst.

Link to comment

Dzizs krajst za putina asada i ostale koji decu ubijaju bojnim otrovima 0

 

Dzizs krajst za one koji bi da oni budu spreceni u tome 1

 

Dovoljno govori o stanju svesti

Link to comment

Nemojte ga u Obamu kumim vas, neće se nikad vratiti Siriji i aktuelnoj situaciji :(

 

@Eraser, sad već moram ozbiljno da te pitam pošto po internetu uveliko trešte teoretičari zavere - kako ti zvuči ideja da je Putin, zabrinut za Trampove rejtinge, naručio od Asada napad na civile nervnim gasom da bi svom američkom ljubimcu dao povod da malo ožeže po muvi Tomahavkom i tako popravi sebi reputaciju kod kuće?

 

(Ima tu i raznih posrednih dokaza™, recimo to što je za onoliko prangijanje šteta bila relativno mala - svesno su ostavili neoštećenu pistu da bi Putinov sirijski ljubimac mogao ponovo da je iskoristi kad zatreba.)

 

Meni zvuči kao neopisiva glupost scenario ideološki stvoren za tebe.

Ako pogledas topic o kampanji u USA videces da sam ja na vise mesta pominjao da meni Putinovo navijanje za Trampa ne ide i da je on mozda i veca opasnost za Putina od Hilari. Tako da bih se i sad suzdrzao od takvih teorija. Ja mislim da se on okruzio raznoraznim olosem i ekstremiatima i da su takvi prirodno imali simpatije i kontakte sa ljudima bliskim Kremlju ali ne verujem u neku zaveru.

Link to comment

Zato sto je Gadafi bas kao i Asad manijakalni diktator koji je avijacijom razvaljivao civile u podrucijima koja su mu okrenula ledja. Ukoliko takvi ne prihvate dogovor jedina ispravna stvar je onesposobiti im kapacitete za rat. Sve drugo vodi vecem haosu, vecim zrtvama i vecem vakuumu za razne ISISe. Zato je ISIS mahon u Siriji a ne u Libiji iako Sirija nema izvorista nafte bni blizu onima koja ima Libija. Istorijska lekcija da je antiintervencionizam nekad stetniji od intervencionizma (sto se pre toga pokazalo i na primeru Bosne do 95.)

 

U svetu raznih Bushova, Putina i slicnih zlikovaca Obama je bio osvezenje

 

gadafi jeste bio manijakalni diktator, asad jeste diktator ali trenutno je jedini normalan lider u bliskom istoku (naravno po bliskoistocnim standardima), i ako treba da se izabere izmedju njih i bradonja treba da budes ili glup ko kurac ili zlonameran da budes na stranu glavoseca kao tvoj miljenik sibicar, da je glup nije, nego ovo drugo. to o alternativnim cinjenicama o namernom bombardovanju civila, koriscenjem hemijskog oruzja i slicnih gluposti necu da trosim ni reci ni prostora u serveru foruma, o likvidiranju glavoseca bez sudjenja - koga boli kurac, isto je uradio i tvoj miljenik (hint: osama). nego, da te pitam nesto i da te molim za iskren odgovor, kako opravdavas/objasnjavas da tvoj miljenik nije imao problema sa izvorom zla, mislim na to da nisu mu smetali jebeni saudijci, jebeni fckng erdogan i jebeni iran nego problem je asad koji je za ove gorepomenute majka tereza, bas me interesuje tvoje objasnjne

Link to comment

Dzizs krajst za putina asada i ostale koji decu ubijaju bojnim otrovima 0

 

Dzizs krajst za one koji bi da oni budu spreceni u tome 1

 

Dovoljno govori o stanju svesti

 

cinjenica, ne postoji nikakav dokaz da je asad koristio hemijsko oruzje ikada

Edited by marv
Link to comment

cinjenica, ne postoji nikakav dokaz da je asad koristio hemijsko oruzje ikada

A kao dokaz nece biti prihvaceno nista manje od video snimka u kome on licno izdaje naredjenje da se upotrebi hemijsko oruzje. Reakcija je bila adekvatna. Udar po vojnim postrojenjima u meri u kojoj je to upozoravajuce da se tako nesto ne ponovi.

Link to comment

A kao dokaz nece biti prihvaceno nista manje od video snimka u kome on licno izdaje naredjenje da se upotrebi hemijsko oruzje. Reakcija je bila adekvatna. Udar po vojnim postrojenjima u meri u kojoj je to upozoravajuce da se tako nesto ne ponovi.

 

ne, dokaz bi bio medjunarodna istraga pod pokroviteljstvom un-a, sve ostalo je rekla kazala eraser marv

Link to comment

Zato sto je Gadafi bas kao i Asad manijakalni diktator koji je avijacijom razvaljivao civile u podrucijima koja su mu okrenula ledja. Ukoliko takvi ne prihvate dogovor jedina ispravna stvar je onesposobiti im kapacitete za rat. Sve drugo vodi vecem haosu, vecim zrtvama i vecem vakuumu za razne ISISe. Zato je ISIS mahon u Siriji a ne u Libiji iako Sirija nema izvorista nafte bni blizu onima koja ima Libija. Istorijska lekcija da je antiintervencionizam nekad stetniji od intervencionizma (sto se pre toga pokazalo i na primeru Bosne do 95.)

 

U svetu raznih Bushova, Putina i slicnih zlikovaca Obama je bio osvezenje

Sunce ti jebem ako izuzmemo 99% onoga sto si napisao ovde i zadrzimo se na ostatku oko ISIS-a prosto je nemoguce da ovoliko masis fudbal. ISIS je direktna posledica intervencionizma i ISIS je nastao u Iraku ne u Siriji.

 

U Siriji je ISIS samo posledica druge vrste intervencionizma u kojima su sipane pare i borci u Nusru i drugu umerene dzihadiste takodje sa strane. U Libiji gde je ISIS takodje iznikao kao posledica intervencije nije bas uspeo da preuzme drzavu jer je vecina stranih boraca vec bila u Siriji i Iraku ili tamo isla jer je tamo jaca prica. A i Libija se ne granici sa Turskom.

Edited by theanswer
Link to comment

A kao dokaz nece biti prihvaceno nista manje od video snimka u kome on licno izdaje naredjenje da se upotrebi hemijsko oruzje. Reakcija je bila adekvatna. Udar po vojnim postrojenjima u meri u kojoj je to upozoravajuce da se tako nesto ne ponovi.

 

Može da se prihvati mnogo manje od video snimka ali ne može da se prihvati: "Asad je to uradio jer ja tako kažem i tačka". Zbog takvog odvratnog i bahatog stava ljudi sumnjaju u celu priču, a ne zato što im se Asad dopada pa veruju u njegovu nevinosti.

Link to comment

Ako pogledas topic o kampanji u USA videces da sam ja na vise mesta pominjao da meni Putinovo navijanje za Trampa ne ide i da je on mozda i veca opasnost za Putina od Hilari. Tako da bih se i sad suzdrzao od takvih teorija. Ja mislim da se on okruzio raznoraznim olosem i ekstremiatima i da su takvi prirodno imali simpatije i kontakte sa ljudima bliskim Kremlju ali ne verujem u neku zaveru.

 

Neočekivano razumno od tebe. Kakva ti je situacija u okruženju, kažu li ti da si useful idiot kad osporiš da je Putin objašnjenje za sve što se dešava sa Trampom i oko njega? Ili ta demokratska uravnilovka važi više za medije.

Link to comment
×
×
  • Create New...