Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

ovo je faktički no-fly zone

 

No-fly zona alzamalo. Evo živ nisam da vidim šta će da urade kada USAF noćas (ako već i nije do sada) uredno nastavi da operiše tamo gde hoće i kada hoće. Da neće možda da im obaraju avione?

 

Rusi su pod pritiskom sada. Svakako je za pohvalu to što su po svemu sudeći rešeni da im upotreba raketnih sistema bude poslednja opcija i da sve drugo probaju pre toga, ali ta uzdržanost nosi u sebi i problem reputacije. Imaju toliko izvikane sisteme na terenu ali nekako uvek propuste da ih iskoriste, čak i kada krstareće rakete padaju po bazama u kojima ima njihovog osoblja. U prethodnim slučajevima (udari  izraelskog RV na onoliko lokacija uključujući Damask, greške™ američkog RV posle kojih je isis ostvario najveće uspehe u Deir Ez-Zoru, itd.) ta neobaveštenost je i mogla da im prođe ali sada će kako u javnosti tako i u neocon klubu samo da raste utisak da su svi ti ruski sistemi običan blef a ne smrtonosna opasnost. Ako je zaista tako, i ako se Rusija vojno angažovala u Siriji igrajući na blef, onda ne da nemaju šta da traže u Siriji nego će ih Amerikanci tako sramotno išutirati napolje da će se to pamtiti i prepričavati. A sve to godinu dana uoči ruskih predsedničkih izbora (how convenient). Za tako idiotsku procenu i postupak moći će samo sebe da krive. Sa druge strane, ako im svi ti S-XXX sistemi nisu blef onda im opasno ističe vreme da to i demonstriraju na neki način koji će omogućiti da sukob i dalje ostane kontrolisan. Biće ovo 1 lepo i romantično proleće. 

Link to comment

rusi ce biti pod javnim pritiskom ako im pogine vojnik od americkih raketa al verujem da je to opcija koju svi izbegavaju. kao sto su i instruktori kod sirijske opozicije bili evakuisani na vreme.

cak postoji teorija da ce biti lakse i njima i trampu kao evo bombardovao je asada, ne saradjuju. jedino je problem sto ce tramp morati jos da se dokazuje na slican nacin, ako sada prihvate ovo kao resenje. 

Edited by Takeshi
Link to comment

Ne vidim ja da će se ovo nastavljati. Baš bih se iznenadio. 

 

Mada ovaj leak iz Pentagona o tome da se istražuje ruska uloga u hemijskom napadu je totalni wtf. Nazovite to deep stateom ili kako god, ali jasno je i dalje da ko god je predsednik, šta god da se dešava u svetu, koliko god grešaka da naprave, neocon mašina je i dalje jača nego bilo šta. Kada zahuktaju niko im ništa ne može. Uzgred budi rečeno, ono što CNN radi je gore od svakog zločina.

Edited by theanswer
Link to comment

rusi ce biti pod javnim pritiskom ako im pogine vojnik od americkih raketa al verujem da je to opcija koju svi izbegavaju. kao sto su i instruktori kod sirijske opozicije bili evakuisani na vreme.

cak postoji teorija da ce biti lakse i njima i trampu kao evo bombardovao je asada, ne saradjuju. jedino je problem sto ce tramp morati jos da se dokazuje na slican nacin, ako sada prihvate ovo kao resenje. 

 

Nije problem samo Tramparino dokazivanje pred Washington Postom, što je Marv već primetio. Problem je i to što se Rujanima smeši etiketa pozera koji nisu u stanju da zaštite svoje saveznike. A to je poslednja stvar koju Kremlj želi, kako na spoljnom tako i na unutrašnjem tržištu.

Link to comment

Ne vidim ja da će se ovo nastavljati. Baš bih se iznenadio. 

 

Mada ovaj leak iz Pentagona o tome da se istražuje ruska uloga u hemijskom napadu je totalni wtf.

 

Tako smo i posle Deir Ez-Zora mislili da se neće nastaviti pa evo. Biće veoma teško deeskalirati ovo, pogotovo sad kad su sve moguće i nemoguće hijene skočile da proslave i zatraže još.

Link to comment

Tako smo i posle Deir Ez-Zora mislili da se neće nastaviti pa evo. Biće veoma teško deeskalirati ovo, pogotovo sad kad su sve moguće i nemoguće hijene skočile da proslave i zatraže još.

 

Šta se nastavilo posle DeZ? Misliš na onaj slučajan™ pogodak, ne znam šta je bilo posle toga? Realno, Amerika je posle toga gađala dosta ISIS u i oko Palmire pre i posle ponovnog zauzimanja grada, totalno je eskalirala svoj odnos prema Nusri u smislu targetovanja njihovih lidera dronovima gotovo na dnevnoj bazi.,

 

Nije problem samo Tramparino dokazivanje pred Washington Postom, što je Marv već primetio. Problem je i to što se Rujanima smeši etiketa pozera koji nisu u stanju da zaštite svoje saveznike. A to je poslednja stvar koju Kremlj želi, kako na spoljnom tako i na unutrašnjem tržištu.

 

Pa jedino za ljude koji u startu nisu realno sagledali situaciju. Jasno je od početka da Amerikanci da hoće da ulete, Rusi tu nemaju šta mnogo da traže, ne znam dal je iko realno očekivao da ako Ameri ulete da će Rusi da im obaraju avione sa s300. Mislim, ni Turcima to nisu radili a ne Amerima. Mislim da Iran i Sirija vrlo dobro znaju koja su ograničenja Rusa i da tu nema neke preterane zablude.

Link to comment

Kada zahuktaju niko im ništa ne može. Uzgred budi rečeno, ono što CNN radi je gore od svakog zločina.

 

Sigurno je gore i od ubijanja dece bojnim otrovima.

Link to comment

Šta se nastavilo posle DeZ? Misliš na onaj slučajan™ pogodak, ne znam šta je bilo posle toga?

 

Od USAF nije bilo ništa sve do sinoć. Ali je zato od IAF bilo šta hoćeš i koliko hoćeš. Mislim, sve to ima neke svoje razloge i uporišta ali kako god da okreneš onaj ko se busa u grudi junačke sa svojim supermoćnim sistemima ispada malkice smešan u društvu ako mu pola ekipe letucka oko tih sistema i pegla po slobodnoj volji. No, kao što rekoh, to je problem Rusa i njihovog plana B koji po svemu sudeći nemaju - a to je jedan od najboljih recepata da se utakmica izgubi.

Link to comment

ne vidim da je asad toliki ludak sve ove godine dok plamti rat u siriji.verovatno je kasapin ali toliko glup da li je?ili kako je moguće da potruje toliko ljudi a da to rusi odobre?očito će ovo trovanje da plate rusi koji će sad morati da podviju rep

Link to comment

Nije mi jasno kako Eraserhead nema nimalo sumnje u medijske naslove da iza ovog hemijskog incidenta stoji Asad.(kome ovo nije potrebno u zivotu) :fantom:

Edited by Friend
Link to comment

ne vidim da je asad toliki ludak sve ove godine dok plamti rat u siriji.verovatno je kasapin ali toliko glup da li je?ili kako je moguće da potruje toliko ljudi a da to rusi odobre?očito će ovo trovanje da plate rusi koji će sad morati da podviju rep

 

Mislim da ima dosta ndokaza da je u pitanju prilicno veliki ludak. Par stotina hiljada dokaza.

 

 

Nije mi jasno kako Eraserhead nema nimalo sumnje u medijske naslove da iza ovog hemijskog incidenta stoji Asad.(kome ovo nije potrebno u zivotu)  :fantom:

 
Skoro pa ni jedan zlocin u istoriji "nije trebao" nikome pa se ipak dogodio. Sta ce Mladicu zlocin u Srebrenici kad je vec uzeo grad? Sta ce Tudjmanu da protera ljude u Oluji kad je vec osvojio teritoriju? Jednostavno, zlikovci prave zlocine, odmazde, konacna resenja... 
Edited by Eraserhead
Link to comment

Ne vidim ja da će se ovo nastavljati. Baš bih se iznenadio.

 

Evo ga i Asad izvadio crveno maramče i maše: par Tu-22 su danas popodne poleteli iz razorene™ baze, odradili par napada u okolini Homsa i vratili se nazad. Tillerson za to vreme priča o neverovatnom uspehu operacije, sad će tzv. mediji da ga poklope za sve pare.

Edited by Redoran
Link to comment

 

Mislim da ima dosta ndokaza da je u pitanju prilicno veliki ludak. Par stotina hiljada dokaza.

 

 

 

Skoro pa ni jedan zlocin u istoriji "nije trebao" nikome pa se ipak dogodio. Sta ce Mladicu zlocin u Srebrenici kad je vec uzeo grad? Sta ce Tudjmanu da protera ljude u Oluji kad je vec osvojio teritoriju? Jednostavno, zlikovci prave zlocine, odmazde, konacna resenja...

ne deluje kao takva vrsta kasapina.ne ponaša se on sve ove godine rata iracionalno.mnogo me podseća na mila,bez šale.ovi tuđmani,mladići,to je ološ.

koliko razumevam asadu u poslednje vreme ne ide loše.možda okreće leđa rujama?ipak, nejasan je poriv ovog trovanja

Link to comment

tramp vodja slobodnog sveta  :fantom:
 

"The UK Government fully supports the US action, which we believe was an appropriate response to the barbaric chemical weapons attack launched by the Syrian regime, and is intended to deter further attacks," Theresa May’s office said in a statement.
 
Angela Merkel, the German chancellor, and Francois Hollande, the French president, said in a joint statement that “President Assad alone” must bear responsibility for the strike.

 
C80Xx8FUQAEyaYU.jpg

 

 

situation%20room.jpg

 

Edited by Takeshi
Link to comment

Skoro pa ni jedan zlocin u istoriji "nije trebao" nikome pa se ipak dogodio. Sta ce Mladicu zlocin u Srebrenici kad je vec uzeo grad? Sta ce Tudjmanu da protera ljude u Oluji kad je vec osvojio teritoriju? Jednostavno, zlikovci prave zlocine, odmazde, konacna resenja... 

 

Eraser,

 

Da li si ikada pitao sta je trebalo Mascickom dan napadne Gleiwitz?

 

Pozdrav,

X500

Link to comment
×
×
  • Create New...