Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

Prije nego krene +1ovanje, da naglasim da sam fasciniran tim anakronizmom koji zapadno™ mešanje premješta u početak rata, koji je počeo i trajao sasvim intrinizično, nije nitko nikoga gurao, jedni su htjeli svoje države, drugi su rekli OK, ali mi bismo malo prekrojili granice jer bismo da naša država izađe iz toga malo veća, a vi si ponesite te komade za koje nismo previše zainteresirani i tako je to išlo dalje.

 

Zapad je tu uletio samo kao do 89 minute nezainteresirani sudija, koji je onda 91 počeo suditi timu Srbija ofsajde i onda u 91, 92 i 93 minuti dosudio slobodni i dva penala jer mu se nije sviđalo da na sljedećem terenu drugi timovi misle da se s takvom igrom može proći. Razumijem da se i 20 godina nakon sudiji jebe mater i rod do u treće koljeno, ali nije mi jasno kako se sad novim generacijama prepričavaju lovačke priče da je pokvareni sudija kočio igru tima Srbije od početka, isključio im igrača u prvoj minuti i trenera u 5oj i da je sve bilo odlučeno prije izlaska na teren. Jer nije.

Zaboravio si muzicku pratnju, ne ide to tako na brdovitom zapadnom Balkanu  :fantom:

 

A i malo istorije, pamte ovde k'o slonovi...

 

Link to comment

 

Bukvalno ne verujem šta pišeš. Kakav crni pluralizam kakvi bakrači. Da li ti uopšte pratiš šta se vrti po američkim medijima? Kakve debate oko Iraka kakvo ludilo. Ceo establišment i politički i medijski je neocon do guše.

 

 

Bilo je opozicije i u Americi ali govorimo o Zapadu gde je 80% EU bilo protiv...

Link to comment

Pa brojem postova - nekih 90% kod ovih spoljno-politickih tema ti se bavi anti-zapadnom propagandom dok su zrtve u realnosti nesto drugacije rasporedjene. 

A to vazi za sve vece konflikte oko kojih se ovde diskutovalo: SRJ, Irak, Libija, Ukrajina, Sirija, itd...

 

Tvoje je pravo da moje postove smatraš anti-zapadnom propagandom ako ti tako deluju. Ali tvrdnju da je meni do života civila koje su ubile Asadove/ruske bombe manje stalo nego do života civila koje su ubili američki dronovi... e, tu tvrdnju ćeš ipak biti zamoljen da dokažeš nečim opipljivijim od svog ličnog utiska.

Link to comment

Zaboravio si muzicku pratnju, ne ide to tako na brdovitom zapadnom Balkanu  :fantom:

 

A i malo istorije, pamte ovde k'o slonovi...

 

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Tvoje je pravo da moje postove smatraš anti-zapadnom propagandom ako ti tako deluju. Ali tvrdnju da je meni do života civila koje su ubile Asadove/ruske bombe manje stalo nego do života civila koje su ubili američki dronovi... e, tu tvrdnju ćeš ipak biti zamoljen da dokažeš nečim opipljivijim od svog ličnog utiska.

 

Pa sam si ovde pisao kad sam spominjao Asadova burad da je to dzihadisticka propaganda. Ako ti je toliko stalo do civila generalno, zasto nam onako pesnicki kako ti to umes ne objasnis i Asadovo ili Putinovo zlo? Umesto toga citamo samo o zapadnom zlu a kad se spomenu ovi drugi kreces sa geopolitikom, suverenitetom (osim kod Ukrajine, naravno) itd...

Link to comment

Pa sam si ovde pisao kad sam spominjao Asadova burad da je to dzihadisticka propaganda. Ako ti je toliko stalo do civila generalno, zasto nam onako pesnicki kako ti to umes ne objasnis i Asadovo ili Putinovo zlo? Umesto toga citamo samo o zapadnom zlu a kad se spomenu ovi drugi kreces sa geopolitikom, suverenitetom (osim kod Ukrajine, naravno) itd...

 

molim te, da li možda primećuješ i kod sebe isto ovo (naravno, samo zamenjene strane) ?

Link to comment

Kakva epohalna frojdovska omaska Rodjere. Pa ruski tenkovi > nemacki tenkovi, to je valjda svakom osnovcu jasno

 

Bogami se nemački oklop raspada kod Al Baba iz dana u dan.

Link to comment

roger objasnio :Hail:

mislim da niko nikad na forumu nije bolje opisao sustinu "problema" 

jbt, ulazak ruskih mirotvoraca = ulasku nacisticke vojske :Hail:

 

i jos stav da si suknuo™ namenskom

 

folklor je naravno fenomenalan u svim prikazanim situacijama, ali to je ovde apsolutno sporedna stvar

 

uzgred

Prije nego krene +1ovanje, da naglasim da sam fasciniran tim anakronizmom koji zapadno™ mešanje premješta u početak rata, koji je počeo i trajao sasvim intrinizično, nije nitko nikoga gurao, jedni su htjeli svoje države, drugi su rekli OK, ali mi bismo malo prekrojili granice jer bismo da naša država izađe iz toga malo veća, a vi si ponesite te komade za koje nismo previše zainteresirani i tako je to išlo dalje.
 
Zapad je tu uletio samo kao do 89 minute nezainteresirani sudija, koji je onda 91 počeo suditi timu Srbija ofsajde i onda u 91, 92 i 93 minuti dosudio slobodni i dva penala jer mu se nije sviđalo da na sljedećem terenu drugi timovi misle da se s takvom igrom može proći. Razumijem da se i 20 godina nakon sudiji jebe mater i rod do u treće koljeno, ali nije mi jasno kako se sad novim generacijama prepričavaju lovačke priče da je pokvareni sudija kočio igru tima Srbije od početka, isključio im igrača u prvoj minuti i trenera u 5oj i da je sve bilo odlučeno prije izlaska na teren. Jer nije.
samo sto niko nije rekao ok, ne zbog zelje da nasa drzava bude malo veca, nego da ne bude mnogo manja
srbija je ponovo nezavisna od 2006
to je ono sto se uvek zaboravi, pa se prodaje prica kako smo imali nezavisnu sloveniju, hrvatsku, bosnu, srbiju... a onda je poceo rat
bice da je rat poceo dok je jos postojala nasa drzava
Link to comment

molim te, da li možda primećuješ i kod sebe isto ovo (naravno, samo zamenjene strane) ?

 

Primecujem da nesto nisam podrzavao rat u Iraku, dronove, surovanje sa KSA, nego sam ih kritikovao koliko uostalom i Kremlj. A slicno je i sa Trampom. Ali, sta ces, PPP je navijacki forum gde se domaci tim odavno raspao, tako da ostaje samo pljuvanje po drugoj strani sta god da uradi... 

Link to comment
×
×
  • Create New...