Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

"...We owe that to the army of Assad’s government and to Vladimir Putin, because he decided to intervene when the rebels threatened to take power..."

 

Dalje nisam citao. To ako propagandisticko smece ne nosi logo neke medijske kuce ne znaci da je nista manje propagandisticko smece.

Link to comment

Dakle preferiras propagandu uvijenu u oblandu, kao kada se iz Alepa javlja onaj Amerikanac koji je u Al Kaidi (Bilal Abdul Kareem) a CNN ga potpisuje kao "independent journalist"?

 

Bolja je ogoljena propaganda, onda bar imas neki uvid u mentalni sklop strane koja propagandu seje, nego prikrivena propaganda koja se prodaje kao objektivno novinarstvo 

Link to comment

Ne slažem se da je u pitanju prikrivena propaganda. Ovo što rade zapadni mediji je fully unleashed war propaganda i tu nema ničeg prikrivenog. U toku je ozbiljan rat, srećom po sve nas ograničen na ono što se u teoriji još uvek zove medijima. Da li će tamo i ostati ili će malkice da iskipi iz tog lonca, to ćemo da vidimo uskoro.

Link to comment

Dobre su te africke fore :)

 

Nego ja imam teoriju zasto se razni hazardi i manje kulturna i inteligentnija bratija voli raspravljati na ovakvim temama za erazerom i andurilom. Naime, vecina njih gaji pritajeno rusofilstvo a istvoremeno se vecina njih trudi da budu koliko toliko objektivni. E tu je problem. Kada se trudis isuvise dugo da budes fin, pa sve ides tiho u carapicama na vrhovima prstiju, pazljivo balansiras.. i onda anduril tresne nesto ala "asad - putin - nacionalizam - komunizam - ubice dece - pobiti sve", e onda natane lom u glavi, totalni nevera fazon "sta se bre ja trudim toliko ovde svo vreme" i krene lavina, onako iz srca :D

Link to comment

Dobre su te africke fore :)

 

Nego ja imam teoriju zasto se razni hazardi i manje kulturna i inteligentnija bratija voli raspravljati na ovakvim temama za erazerom i andurilom. Naime, vecina njih gaji pritajeno rusofilstvo a istvoremeno se vecina njih trudi da budu koliko toliko objektivni. E tu je problem. Kada se trudis isuvise dugo da budes fin, pa sve ides tiho u carapicama na vrhovima prstiju, pazljivo balansiras.. i onda anduril tresne nesto ala "asad - putin - nacionalizam - komunizam - ubice dece - pobiti sve", e onda natane lom u glavi, totalni nevera fazon "sta se bre ja trudim toliko ovde svo vreme" i krene lavina, onako iz srca :D

 

Nema to veze sa rusofilstvom, već sa tim što većinu na forumu iritira nekritičko ponavljanje stavova zapadnog mejnstrima, nastalih upotrebom istih metoda i na istim onim izvorima kao i kada smo mi bili na dnevnom redu. Takvi stavovi i postupci su mnogo doprineli da u krvi bude rastočena jedna relativno perspektivna zemlja, kao što je to bila naša bivša domovina, a novonastalim feudima bude namenjena uloga polunezavisnih kolonija trećeg reda, čija je perspektiva da šalju stanovništvo da mota kablove i robuje na latifundijama stranih zemljoposednika. Svi smo to na svojoj koži osetili, i vi što ste otišli daleko od svoje zemlje da biste mogli da sebi organizujete nekakav pristojan život, i mi koji smo ostali ovde u svakodnevnoj borbi sa vetrenjačama, naivno verujući da možemo od ove zemlje da napravimo nešto bolje, sve je to, između ostalog, manje ili više direktna posledica zapadnog licemerja koje nas je nokautiralo gvozdenom pesnicom (plus brda sopstvene gluposti i zla koje se na to nadovezalo, ali nije to sada tema). Otud i takva emotivna reakcija na ovakve stavove, nema to sa Rusima nikakve veze (premda ne sumnjam da se provuče i poneki prikriveni rusofil, koji na desktopu drži Putinovu sliku).

Link to comment

Prije nego krene +1ovanje, da naglasim da sam fasciniran tim anakronizmom koji zapadno™ mešanje premješta u početak rata, koji je počeo i trajao sasvim intrinizično, nije nitko nikoga gurao, jedni su htjeli svoje države, drugi su rekli OK, ali mi bismo malo prekrojili granice jer bismo da naša država izađe iz toga malo veća, a vi si ponesite te komade za koje nismo previše zainteresirani i tako je to išlo dalje.

 

Zapad je tu uletio samo kao do 89 minute nezainteresirani sudija, koji je onda 91 počeo suditi timu Srbija ofsajde i onda u 91, 92 i 93 minuti dosudio slobodni i dva penala jer mu se nije sviđalo da na sljedećem terenu drugi timovi misle da se s takvom igrom može proći. Razumijem da se i 20 godina nakon sudiji jebe mater i rod do u treće koljeno, ali nije mi jasno kako se sad novim generacijama prepričavaju lovačke priče da je pokvareni sudija kočio igru tima Srbije od početka, isključio im igrača u prvoj minuti i trenera u 5oj i da je sve bilo odlučeno prije izlaska na teren. Jer nije.

Link to comment

nema to sa Rusima nikakve veze (premda ne sumnjam da se provuče i poneki prikriveni rusofil, koji na desktopu drži Putinovu sliku).

 

Ja na desktopu drzim Orla i G4 a ne MiGa-29 i ako je na oko lepsi :fantom:

Link to comment

Imaš li nešto konkretno da zameriš tekstu osim ad hominem diskvalifikacije autora?

 

Naravno - autor se, kao i posteri ovde, koristi poluistinama gde se potencira jedan deo price a u potpunosti cuti o drugom. Kao recimo ti kada se brines za civile pobijene od dronova a mnogo manje za Asadove ili ruske. Isto smo gledali i devedesetih, oko Ukrajine, itd.

Zapad treba itekako kritikovati za mnoga nedela ali je smesno kada to cine ruski ili srpski geostratezi.

 

 

In truth, Amnesty’s narrative was a complete inversion: while attempting to lay the blame on Russia as being responsible for the escalation and sustained violence in Syria, the country was being over-run by tens of thousands of foreign terrorist militants, illegally trafficked weapons, along with CIA and other foreign assets, as part of the wider US-led Coalition presently waging a proxy war in Syria.

 

Posebno mu je zabavan ovaj deo gde spominje nekakve desetine hiljada a uopste ne spominje Hezbolah, iranske milicije i ruska pomoc/bombardovanja koja kao nisu bili tu na pocetku i nisu takodje eskalirala situaciju. Ali, autor je naravno tzv. nezavisni RT analiticar...

Link to comment

Nema to veze sa rusofilstvom, već sa tim što većinu na forumu iritira nekritičko ponavljanje stavova zapadnog mejnstrima, nastalih upotrebom istih metoda i na istim onim izvorima kao i kada smo mi bili na dnevnom redu. Takvi stavovi i postupci su mnogo doprineli da u krvi bude rastočena jedna relativno perspektivna zemlja, kao što je to bila naša bivša domovina, a novonastalim feudima bude namenjena uloga polunezavisnih kolonija trećeg reda, čija je perspektiva da šalju stanovništvo da mota kablove i robuje na latifundijama stranih zemljoposednika. Svi smo to na svojoj koži osetili, i vi što ste otišli daleko od svoje zemlje da biste mogli da sebi organizujete nekakav pristojan život, i mi koji smo ostali ovde u svakodnevnoj borbi sa vetrenjačama, naivno verujući da možemo od ove zemlje da napravimo nešto bolje, sve je to, između ostalog, manje ili više direktna posledica zapadnog licemerja koje nas je nokautiralo gvozdenom pesnicom (plus brda sopstvene gluposti i zla koje se na to nadovezalo, ali nije to sada tema). Otud i takva emotivna reakcija na ovakve stavove, nema to sa Rusima nikakve veze (premda ne sumnjam da se provuče i poneki prikriveni rusofil, koji na desktopu drži Putinovu sliku).

 

Jesi siguran da uopste znas sta je to zapadni mejnstrim? To podrazumeva pre svega pluralizam, pa se tako oko svake vece intervencije od Juge, preko Iraka pa do Sirije vodila zustra debata a tzv. mejnstrim je bio podeljen. Prema tome - ko sta tacno ovde ponavlja? 

Link to comment

Kao recimo ti kada se brines za civile pobijene od dronova a mnogo manje za Asadove ili ruske. Isto smo gledali i devedesetih, oko Ukrajine, itd.

 

Kako si to izmerio, kojom tačno metodom?

Link to comment

Jesi siguran da uopste znas sta je to zapadni mejnstrim? To podrazumeva pre svega pluralizam, pa se tako oko svake vece intervencije od Juge, preko Iraka pa do Sirije vodila zustra debata a tzv. mejnstrim je bio podeljen. Prema tome - ko sta tacno ovde ponavlja? 

 

Bukvalno ne verujem šta pišeš. Kakav crni pluralizam kakvi bakrači. Da li ti uopšte pratiš šta se vrti po američkim medijima? Kakve debate oko Iraka kakvo ludilo. Ceo establišment i politički i medijski je neocon do guše.

Edited by theanswer
Link to comment

Kako si to izmerio, kojom tačno metodom?

 

Pa brojem postova - nekih 90% kod ovih spoljno-politickih tema ti se bavi anti-zapadnom propagandom dok su zrtve u realnosti nesto drugacije rasporedjene. 

A to vazi za sve vece konflikte oko kojih se ovde diskutovalo: SRJ, Irak, Libija, Ukrajina, Sirija, itd...

Link to comment
×
×
  • Create New...