Jump to content
IGNORED

Sirija


Budja

Recommended Posts

ne čini li ti se malo neobičnim da je brutalni zločinac samo prema radikalnim islamistima dok recimo hrišćani i ostale manjine u Siriji baš i nemaju problema sa njim?!

Pa nije bas brutalni zlocinac samo prema islamistima vec prema onima koji su protiv njegovog diktatorskog rezima. To sto su i radikalni islamisti protiv njega je druga prica. To ne znaci da je on dobar. Eno kurdi vec 50 godina bez drzavljanstva u sopstvenoj zemlji.

Link to comment

ja nisam ni rekao da je dobar a nekako se baš ispostavilo da su samo islamisti protiv njegovog režima ili možda znaš za neku rebelsku frakciju a da nije otvoreno islamistička, Kurdi imaju problema svuda, realno koliko ih ima i koliko se bore zaslužili su taj Kurdistan

Link to comment

ja nisam ni rekao da je dobar a nekako se baš ispostavilo da su samo islamisti protiv njegovog režima ili možda znaš za neku rebelsku frakciju a da nije otvoreno islamistička, Kurdi imaju problema svuda, realno koliko ih ima i koliko se bore zaslužili su taj Kurdistan

A ovi sto ih turska podrzava kopnenim trupama a Rusi sada malo ulete pa im i oni pomognu iz vazduha, jesu li i oni islamisti?

Link to comment

ja znam ljude koji su prije rata putovali u Siriju, njihove priče se kose sa stavom da sa njim svako normalan ima problem, bar ne toliki problem da uzme pušku u ruke

 

Sirija se nije razlikovala previše od jednog npr. Azerbejdžana ili Tadžikistana, jednostavno standardna priča za taj dio planete

 

Sa njim nemaju problem oni koji su deo državnog aparata i/ili žive od njega - a Sirija ima ogroman državni aparat i javni sektor.

 

Svako normalan ima problem sa režimom u kojem može da te proguta mrak ako negde izvan svoja 4 zida zucneš nešto protiv vlasti (ne u smislu da pozivaš na oružani ustanak, nego bilo šta da zucneš, recimo da ih opsuješ što je lavaš poskupeo ili što su neki nameti podignuti).

 

U pravu si za ovo da većina tih koji imaju problem sa njim ipak ne bi uzela pušku u ruke niti bi prihvatili da njegov režim zamene režimom Al Kaide.

Link to comment

ja znam ljude koji su prije rata putovali u Siriju, njihove priče se kose sa stavom da sa njim svako normalan ima problem, bar ne toliki problem da uzme pušku u ruke

 

Sirija se nije razlikovala previše od jednog npr. Azerbejdžana ili Tadžikistana, jednostavno standardna priča za taj dio planete

kako da ti kazem, imas i ti problem sa milom, pa ne uzimas pusku u ruke. razgovarao sam sa 1 sirijcem, kaze da su pre rata ziveli uglavnom normalno. onda su izbile neke mirne demonstracije, cak ne protiv asada nego nekog njegovog poteza. ovaj je odgovorio brutalnom silom, cak su i pucali u masu. tog lika uhapsili i drzali nedelju dana u zatvoru, a on se samo vracao sa faksa. i onda nastaje picvajz, demonstranti krecu da divljaju, islamisti i id vide svoju sansu i uskacu, cia pomaze umerenu al kaidu, posle ulece hezbolah, iran, turci i rusi... sve u svemu, asad jeste diktator koji zasluzuje minimum 200-300 godina robije, ali je opet najbolja i najnormalnija opcija tamo. posle tih bliskoistocnih diktatora ne dolazi mir i demokratija, vec haos, ludilo, ko zna koliko medjusobno suprotstavljenih frakcija i velike sile koje vode proxy rat.
Link to comment

ako nastavi sa analizama kao proteklih nekoliko na politici, forum moze da se zakljucava :fantom:

zahvata siroko, a gadja u sridu, jos sve to sazme u nekoliko recenica

 

asad nije dobar, ali boljeg sirijci nemaju

radule nije dobar, ali mi bojeg nemamo

 

miralem, ni dobar je miralem, forum boljeg miralema nema :fantom:

Link to comment

kako da ti kazem, imas i ti problem sa milom, pa ne uzimas pusku u ruke. razgovarao sam sa 1 sirijcem, kaze da su pre rata ziveli uglavnom normalno. onda su izbile neke mirne demonstracije, cak ne protiv asada nego nekog njegovog poteza. ovaj je odgovorio brutalnom silom, cak su i pucali u masu. tog lika uhapsili i drzali nedelju dana u zatvoru, a on se samo vracao sa faksa. i onda nastaje picvajz, demonstranti krecu da divljaju, islamisti i id vide svoju sansu i uskacu, cia pomaze umerenu al kaidu, posle ulece hezbolah, iran, turci i rusi... sve u svemu, asad jeste diktator koji zasluzuje minimum 200-300 godina robije, ali je opet najbolja i najnormalnija opcija tamo. posle tih bliskoistocnih diktatora ne dolazi mir i demokratija, vec haos, ludilo, ko zna koliko medjusobno suprotstavljenih frakcija i velike sile koje vode proxy rat.

 

upravo je jedna od osnovnih karakteristika neocon politike što je humanizovala likove kao asad, sadam, gadafi.

Link to comment

 

 

asad nije dobar, ali boljeg sirijci nemaju

radule nije dobar, ali mi bojeg nemamo

 

 

a oće oči eraseru izvadit na 'loš je Milo al opzicija je tek go qrac'. BiglicimurinJapan

Link to comment

...

Znaci shoot the messenger iako ima i gomila drugih izvora o Asadovim zlocinima.

Jos zanimljiviji su ti visoki standardi naspram AI

a ne smeta ti da prenosis RT analiste. Dobro.

Edited by Anduril
Link to comment

Znaci shoot the messenger iako ima i gomila drugih izvora o Asadovim zlocinima.

Jos zanimljiviji su ti visoki standardi naspram AI

a ne smeta ti da prenosis RT analiste. Dobro.

 

Imaš li nešto konkretno da zameriš tekstu osim ad hominem diskvalifikacije autora?

Link to comment
×
×
  • Create New...