Jump to content
IGNORED

nesto sto ste jeli, a ne znate sta je to.


hoffnung

Recommended Posts

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    11

  • keksi krem

    11

  • darling

    10

  • MayDay

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

moji rođaci sa planine mi već godinama daju po malo tog graha svake godine (sami ga uzgajaju), ja ga uvek mešam u onaj obični grah kada kuvam (cca 20% dodam)

nema ovaj grah skroba toliko kao standardan, ukus mu je zamiljiv, a i ja sam čula to da je kao dobar ko ima šećer

 

kada bi se on sam kuvao, ne bi bila gusta čorbica kao od običnog, baš zato što ovaj ima manje skroba

 

ed.

pa možda je u tom svetlu ta priča o šećeru

tj. zbog manje skroba, svakako je bolji od običnog graha

Edited by dùda
Link to comment

istina,ugl te stare sorte imaju manje skroba..meni izgleda jako zanimljivo,nisam ga nikad videla i bas me zanima kakvog je ukusa..pravila bih ga kao i obican pasulj,sa gomilom raznog povrca,tikvicama i breskvama

Link to comment

istina,ugl te stare sorte imaju manje skroba..meni izgleda jako zanimljivo,nisam ga nikad videla i bas me zanima kakvog je ukusa..pravila bih ga kao i obican pasulj,sa gomilom raznog povrca,tikvicama i breskvama

pravi slobodno, odličan je, baš tako sa mnogo povrća

samo što čorbica neće biti gusta - skrobasta

Link to comment

Pojeo, bilo prste da poližeš, jedino je bilo malo ljuto, jer sam stavio neku Mađarsku kobasicu, koja je pustila dosta paprike, tako da alevu nisam morao ni da stavljam. Nisam primetio da je ređi neko inače, mada ja nikad ne stavljam brašno, pa ni ne ispadne nešto gusto. Od neuobičajenih stvari stavio sam samo kurkumu, kapiram da nije nešto promenila ukus, samo mu je dodala lepu sjajnu boju. Sve ostalo - bluk, cluk, slaninica, aleva i to je otprilike to. Mada imam utisak da će biti bolje sledeći put kad malo uzmem da eksperimentišem, probaću više da ga spremam kao sočivo, totalno mild vajrijanta.

 

Stavio sam i jedan oljušten krompir, pa sam ga izvadio i bacio nakon 3/4 kuvanja, tako otklanjam mogući stomačni razvoj događaja. Farth status javljam nešto kasnije. :)

Link to comment

Pojeo, bilo prste da poližeš, jedino je bilo malo ljuto, jer sam stavio neku Mađarsku kobasicu, koja je pustila dosta paprike, tako da alevu nisam morao ni da stavljam. Nisam primetio da je ređi neko inače, mada ja nikad ne stavljam brašno, pa ni ne ispadne nešto gusto. Od neuobičajenih stvari stavio sam samo kurkumu, kapiram da nije nešto promenila ukus, samo mu je dodala lepu sjajnu boju. Sve ostalo - bluk, cluk, slaninica, aleva i to je otprilike to. Mada imam utisak da će biti bolje sledeći put kad malo uzmem da eksperimentišem, probaću više da ga spremam kao sočivo, totalno mild vajrijanta.

 

Stavio sam i jedan oljušten krompir, pa sam ga izvadio i bacio nakon 3/4 kuvanja, tako otklanjam mogući stomačni razvoj događaja. Farth status javljam nešto kasnije. :)

Koliko se kuva u odnosu na obicni?Cisto ako ga nadjem da znam...

Link to comment
  • 2 months later...

mislim znam sta sam jeo, nego ne znam gde da okacim. sad mi dade komsija Kinez da probam susene slatke kineske masline.

kako bi se gadno navukao na njih, fala bogu te ih nema u prodaji. e da, nije boja tako zuta, vise drap-oker, bem li ga.

2lcn4gp.jpg

Edited by Lancia
Link to comment

fak, izgleda ooodlicno, sutra idem kod kineza da pazarim.

 

inace:

The first thing to say about Chinese olives is that they aren’t olives. Nor are they necessarily Chinese. They are the fruit of an evergreen tropical tree native to SE Asia, India and Africa. The scientific name is Canarium album.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

da li neko ima iskustva sa guaom? iz radoznalosti sam kupila kutiju toga, sacekala da bude zuto i mirisno, kao sto mi je savetovao internet. i sada kada presecem guavu, unutra ima gomila tvrdih i nejestivih semenki i spolja debela kora. sta se u uopste jede ili sta moze da se napravi od toga?

Link to comment

da li neko ima iskustva sa guaom? iz radoznalosti sam kupila kutiju toga, sacekala da bude zuto i mirisno, kao sto mi je savetovao internet. i sada kada presecem guavu, unutra ima gomila tvrdih i nejestivih semenki i spolja debela kora. sta se u uopste jede ili sta moze da se napravi od toga?

 

Da li je okruglo ili u obliku velike zelene mahune?

 

(postoje guava i guaba, razlikuju se)

Link to comment

Da li je okruglo ili u obliku velike zelene mahune?

 

(postoje guava i guaba, razlikuju se)

 

pa, sad kad kazes, na kutuji pise guava, velicine je male sljive i izgleda ovako:

 

Beneficios-de-comer-guayabas-3.jpg

 

a tu kod slike pise guayaba.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...