Jump to content
IGNORED

nesto sto ste jeli, a ne znate sta je to.


hoffnung

Recommended Posts

Kupio sam neki pasulj na pijaci i sad ga kuvam. Žena koja mi ga je prodala mi je rekla kako se zove, ali sam zaboravio. Izgleda kao sitni kamenčići, nije uopšte okrugao. Jel' zna možda neko kako se zove?

Link to comment
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    11

  • keksi krem

    11

  • darling

    10

  • MayDay

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kažu da je dobar za šećer. Inače izgleda totalno kao te bombonice, ja sam mislio da je to neki specijalan šljunak koji ima funkciju peska za mace, zato sam i prišao da pitam. :)

Link to comment

Još se kuva. Mada, natrpao sam svašta, kao i kad pravim običan pasulj, tako da ne znam baš koliko će sam ukus pasulja doći do izražaja. Mogu da kažem da su zrna skroz omekšala i jestiva su, ali se nisu raskuvala, nego su sačuvala oblik.

 

edip - probao sam malo, slično kao običan pasulj, ima neku nijansu specifičnosti, ali ne bih tačno mogao da kažem u čemu je razlika. :)

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Daj link neki da pročitam. :)

 

Na prvom linku koji je delovao ozbiljnije piše to za dijabetes, a ni na vikipedijama se ni jednom rečju ne spominje da snižava šećer.

 

S druge strane, prvi link koji sam dobio na google scholar je na ovaj rad.

 

Zaključak: istina je negde na sredini nemam pojma  :)

Link to comment

Da, sad sam prevrnuo neke forume i uglavnom kažu ovo što i ti kažeš - da je mit da snižava šećer. Kažu još da se ne sme jesti samo to iz dana u dan jer izaziva nekakvu slabost u nogama.

 

Kažu još da je jako otporan i da je biljka koja preživi kad sve okolo ne uspe. I da tamo gde je bio sađen, ili pored njega uvek sve drugo bolje raste. Ali dobro, nije ovo poljoprivredni forum.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...