Jump to content
IGNORED

nesto sto ste jeli, a ne znate sta je to.


hoffnung

Recommended Posts

E pa onda je u pitanju belgijski Floris Chocolat, malo losija verzija onog prvog navedenog...

mm2z51Q.jpg

:ziga:taj je! hvala!i ako je to lošija verzija, jedva čekam da probam bolju, jer je ovo što sam pila meni bilo super :) Edited by funk soul sister
Link to comment
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    11

  • keksi krem

    11

  • darling

    10

  • MayDay

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo sad sam zvao, lepo se ispričao. Rade i dalje, prave ga, ista, jedinstvena receptura, isto sve, nema ga niko drugi.Moram da navatam nekog ko putuje da mi donese jedan pleh.

Link to comment
nema veze, nastavi da pogadjas na sta sve nije mislio, zabavno je.keksi, a meni daj recept za karamel tortu iz hotela milenijum, poslasticarnica vagner, u opatiji. :lol:
Ma ko tamo jede torte, tu je mesto iskljucivo za sladoled i nista vise :lol:

BU6b5yN.jpg

Nego bez zajebancije pokusao sam nesto preko jedne vezice, i evo sta mi je poslao...ali ne garantujem nista :lol:

MKYQDYU.png Café WagnerDessert Shop and Café in OpatijaMarsala Tita 109Opatija, Primorsko-goranska 51410Karamel TortaSastojciBiskvit:

  • 375g ostrog brasna, prosijanog
  • 3 kasicice praska za pecivo
  • 1/2 kasicice kasicice soli
  • 125g maslaca, omeksalog
  • 1,25dl ulja
  • 500g kristal secera
  • 3 cela jaja
  • 6 zumanca
  • 3dl punomasnog mleka
  • 3 kasicice vanila ekstrakta

KREM:

  • 600g solje kristal secera
  • 250g maslaca
  • 2,5dl slatke pavlake
  • prstohvat soli
  • 2 kasicice vanila ekstrakta

Instrukcije

  • Zagrejati rernu na 180 stepeni.
  • Podmazati posudu za tortu i staviti papir za pecenje.
  • Prosejati zajedno brasno, prasak za pecivo i so. Ostaviti sa strane.
  • Mesati maslac i ulje 5-7 minuta.
  • Dodati secer maslacu i mesati jos 7 minuta.
  • Dodati jaja i zumanca, jedno po jedno, i dobro mesati nakon svakog dodavanja.
  • Dodavati brasno i mleko naizmenicno, pocinjuci i zavrsavajuci sa brasnom.
  • Umesati vanilu.
  • Sipati u pripremljenu posudu za tortu i peci 20-25 minuta, sve dok kora ne bude zlatno braon i meka na dodir.
  • Ohladiti sa strane dok ne bude spremna za filovanje.

Karamel krem

  • U veliki tiganj, staviti 500g kristal secera, maslac, slatku pavlaku, prstohvat soli i vanilu. Kuvati na srednjoj temperaturi dok ne krene da kljuca, a onda dodati secerni sirup.
  • U isto vreme, u manjoj posudi, staviti 100g secera i topiti ga na srednjoj temperaturi dok ne dobije kristalno braon boju. Ovo je secerni sirup koji se dodaje u prethodnom koraku.
  • Nakon sto je dodat sirup, kuvati na srednjoj i visoj srednjoj temepraturi, konstantno mesati dok se krem ne sjednini i ne predje u meku fazu ili dok termometar ne pokaze 110 stepeni.
  • Skolinti posudu sa serpe i ostaviti da se ohladi sa strane oko 5 minuta.
  • Koristiti elektricni mikser ili rucno mesati sve dok krem ne dobije potrebnu teksturu za filovanje, oko 5-7 minuta.

Link to comment
ic ofisl, veci si smarac od moje zene :P
Inace taj recept dobijaju mladi poslasticari iz ugostiteljsko-turisticke skole iz Beograda, Osjeka i Sarajeva koji odlaze tokom leta na tromesecnu praksu u hotel Milenijum i uce u Wagner-u sve trikove zanata...ovo je osnovni recept za karamel tortu koji oni dobiju i onda vezbaju izradu biskvita i krema, dok sam nacin finalne prezentacije uglavnom varira (nekada je prave u slojevima, a nekada na onaj klasican nacin)...e sad, ne mogu da potvrdim da li je 100% identicna sa tortom koja se servira gostima, ali ako i postoje neke sitne izmene one mogu biti jedino u nekoj dekoraciji ili eventualnom dodatnom prelivu...Cafe Wagner organizuje Dane Cokolade svake godine u decembru, a covek koji odavde salje nase poslasticare na praksu je nekada i sam radio u hotelu Milenijum, ali u upravljackom timu... Edited by keksi krem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...