Jump to content
IGNORED

nesto sto ste jeli, a ne znate sta je to.


hoffnung

Recommended Posts

  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kobni zelaya

    11

  • keksi krem

    11

  • darling

    10

  • MayDay

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

@keksi moj duboki naklon. ne mozes da zamislis kakvo me je uzbudjenje preplavilo kad sam u spojleru ugledala znak milenija (ovako nekako: zmarci, dlake uvis, trnci, sve :D )eh, karamel torta. to je bila moja najomiljenija torta u vagneru.,od prosle godine je nema u meniju. mislila sam da je samo sezonski, al su mi kelneri rekli dvaput, u razmaku od nekoliko meseci, da je slabo interesovanje i da je vise nece biti. tako da, arame, da sam znala da ide tvoja zena, mogli smo da koordinisemo pritisak na kuhinju, pa da pomisle da je interesovanje poraslo za 100 posto. :Dnisam sigurna da je ovo recept. ta torta je bila zanimljiva jer se zvala karamel, a karamela u njoj nije bilo, osim nekakvih karamel kapljica preko. torta je zapravo bila puna oraha, pa mi se cinilo da je fina i lepsa, profesionalnija verzija koleginice sto se u narodu zove mokra tortainace je ta poslasticarnica genijalna, sve im je odlicno, praline, kolaci, keks, bas sve. izvini, keksi, sladoled nisam jela nikad :D ne moze covek sve da stigne... i super mi je to mesto jer apsolutno svi jedu kolace, jeste kavana, ali ljudi piju kafu i jedu kolace. i gledaju u more. i cute. i cavrljaju, citaju novine.. i gustaju.(hoteli iz tog lanca su super. 4 opatijska cveta s ponudom 1+1 gratis su najjeftinije letovanje na jadranu, a i deca su za dz. no, o tom na drugoj temi)ide mi se u opatiju. keksi, tenkju. kad bi bio po jedan ti za svaku oblast zivota koja me muci, da mi resava probleme, ja pomislim, a on/ona resi... ^_^

Link to comment
ta torta je bila zanimljiva jer se zvala karamel, a karamela u njoj nije bilo, osim nekakvih karamel kapljica preko. torta je zapravo bila puna oraha, pa mi se cinilo da je fina i lepsa, profesionalnija verzija koleginice sto se u narodu zove mokra torta
Otprilike znam na sta mislis...jeste, podloga je kao kod mokre torte, prepuna je oraha i natrpana filom, a onda prelivena obicno karamelom ili cokoladom, uglavnom pravljena u austrijskom fazonu...

GQdgS0K.jpgZqLMTGj.jpg

Sledeci put obavezno probaj njihov sladoled jer je mozda i najbolji u celoj Opatiji...mada razumem zasto je tesko ignorisati njihove cokoladne praline :D

c37lYOc.jpg

Edited by keksi krem
Link to comment

A sto su je onda zvali Karamel kad ima svega nekoliko kapljica karemele preko :DTo sa slike veoma lici na Vienna Chocolate Cake, ukrasenu orasima odozgo i poprskanu karamelom...

Link to comment

Definitivno je u pitanju Vienna Chocolate Cake...ova fora sa orasima i karamelom je vise zbog dekoracije, a usput je i dobar izgovor da joj daju drugo ime koje mozda vise zagolica mastu :D

Link to comment

ja zapravo znam sta sam jela to jednom u zivotu. mislim da se zvalo lesnik makarone, proizvodila je neka slovenacka firma, zito sumi ljubljana, te tri reci su mi u glavi, kesa je bila zuta, makaroni su bili zlatni, samo polovine, bez cokoladnog krema, dakle, oblika puslica, bozanstvenog ukusa, toliko da su mi se urezali u secanje na zauvek.kao kroz maglu se secam i da sam mislila da su skupi, koliko vec moze da bude skupa kesa keksa u socijalizmu i koliko dete moze da ima osecaj da je nesto skupo. e to je bilo dobro kad sam ja bila mala. i kuvani ceo kesten u konzervi, koji se kupovao u merkatoru. kesten pire u konzervi je bio sranje, ali kuvani - besprekoran.

Edited by darling
Link to comment
ja zapravo znam sta sam jela to jednom u zivotu. mislim da se zvalo lesnik makarone, proizvodila je neka slovenacka firma, zito sumi ljubljana, te tri reci su mi u glavi, kesa je bila zuta, makaroni su bili zlatni, samo polovine, bez cokoladnog krema, dakle, oblika puslica, bozanstvenog ukusa, toliko da su mi se urezali u secanje na zauvek.kao kroz maglu se secam i da sam mislila da su skupi, koliko vec moze da bude skupa kesa keksa u socijalizmu i koliko dete moze da ima osecaj da je nesto skupo. e to je bilo dobro kad sam ja bila mala. i kuvani ceo kesten u konzervi, koji se kupovao u merkatoru. kesten pire u konzervi je bio sranje, ali kuvani - besprekoran.
Lešnik makronen. Nema ga viša u prodaji, bar kod nas u BiH ali ima i ova varijanta, možda i vrijedi da se pokuša sa njom. Odličan slatkiš je bio, meni takođe omiljen. Edited by pogranicni
Link to comment

Drugim recima popularni Haselnussmakronen, prvi ga je proizvodio nemacki Lambertz, ali su odavno prestali...danas jedino prave Knusprige Makronen i Saftiges Kokosgebäck od tih slicnih proizvoda...Na prostorima ex-yu nekoliko kompanija je pravilo svoju imitaciju ovog proizvoda...sto se tice Srbije to je radio Pionir (Subotica) i bili su pakovani u poluprovidnoj zutoj kesi sa nacrtanim lesnicima...Danas gotovo da vise nema bas ovakvog tipa prozivoda, jedini izuzetak je ovaj sto ga pravi nemacki Hanneforth...on je otprilike najslicniji tom originalnom...obicno se prodaje u ovoj varijanti...

RfimtMS.jpg

Link to comment

ko je pravio? pricaj, covece, kakva je, opisi, ja sam teorijska kuvarica hrcak, skupljam recepte, al slabo sta kuvam. najvise jedem slike i recepte :)daj sliku, da se i ja najedem. :D

Edited by darling
Link to comment

Slobodno utefteri ovaj recept, stvarno je dobar, mi turili lješnjaka i badema... juče pravljena u pokušaju karamel torta recepta od gore i nešto smo uprskali sa korom, ukusna jako al kad se ispekla ispala nekako bljuzgava, sledeće nedelje ponavljam i jedan i drugi pa i slikam, ovog puta nije bilo vremena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...