Jump to content
IGNORED

Najprecenjeniji albumi evr


Turnbull

Recommended Posts

dovoljan dokaz vrednosti blazenopocivseg roy orbisona je da su svojevremeno zlatka golubovica zvali srpski roy orbison.
uh, ovo stvarno nije moj teren. povlačim se.
Link to comment
  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tsai

    36

  • MocaVukotic

    32

  • kobni zelaya

    28

  • Indy

    26

Vidim da su se skinule rukavice ovde. Bilo je samo pitanje vremena.
ako misliš na moj komentar na račun orbisona, bio sam maksimalno obazriv u iznošenju kritika - jednostavno, nisam uspeo da ukačim njegov doprinos muzici, svestan da je među nama solidan generacijski jaz.ili misliš na stonse, što je mnogo očiglednije :) Edited by pacey defender
Link to comment

ja koliko znam, orbison je bio veoma popularan u prvim godinama karijere. otprilike je bio elvisov glavni rival. ako se ne varam.

Link to comment

RS-ima se ne moze oduzeti uticaj na stvaranje onoga sto se naziva rnr-om. Medjutim, opsta je ocena, bar sam ja takav utisak stekao, da je recimo punk celu tu scenu sjebao dok kazes keks i da posle toga ostaju samo delovi, parcici onoga sto se naziva rnr-om: gledajte nije rnr nikakv originerni izum, doso Elvis i reko ja rokam, vec je nastao na tragovima upravo bluza, jump-a, folka, surfa, rnb... cega god, i kada se taj zaokruzeni rnr raspolutio i dalje su ostali taj jebeni bluz, folk i rnb itd.A rnr, a samim tim i RS, je po meni vise stil zivota, negoli muzicki pravac, zanr. Takoreci, jedan hibrid.

Link to comment
Krajnje subjektivna nota, nikada nisam razumeo zbog čega je Roy Orbison toliko bitan muzičar. Za mnoge druge iz njegove generacije nemam takvu dilemu.
Mogu da ti objasnim za Orbisona kako hoćeš, samo ne znam šta znaš i odakle da krenem. Najbolje bi bilo da pročitaš člančiće na Allmusicu i Vikipediji za uticaj u muzici i imidžu, i da poslušaš nešto selektivno. Ako imaš potpitanja, samo izbacuj.
pljeska decenije
Kakva decenija, ovo je najpljeska svih vremena zauvek. Ukinulo nagradu. Mada, mislim da čovek troluje.
Link to comment

ja bih voleo da čujem neko kao obrazloženje za tu tvrdnju o stonesima, mada pretpostavljam da ih nisu slušali. a ako ih nisu slušali, kako onda znaju da ovi nisu uticali ni na koga....i ako može, voleo bih da čujem koji su vulejovu i mostly harmlessu omiljeni bendovi.

Link to comment
ja bih voleo da čujem neko kao obrazloženje za tu tvrdnju o stonesima, mada pretpostavljam da ih nisu slušali. a ako ih nisu slušali, kako onda znaju da ovi nisu uticali ni na koga....i ako može, voleo bih da čujem koji su vulejovu i mostly harmlessu omiljeni bendovi.
aha, oni su u stvari uticali da se rnr raspadne? e tako već može.
Ovde jasno kaže da nisu ostavili nikakakv uticaj. Uticati na nekoga znači promeniti ga nekako.
The Rolling StonesSviranje kurcu, od početka do kraja..Apsolutno se ništa ne bi promenilo u muzici da nisu postojali..
Svakako, to je notorna budalaština.No, možda bi tu tvrdnju mogao da spase kad bi rekao da su Stonsi pripadali rastućem blues pokretu u Engleskoj(sam Kit Ričards kaže da su prvih godina sao želeli da sviraju Čikago blues) i da bi, da oni nisu postojali, neki drugi takav bend zauzeo njihovo mesto. Mogao bi da tvrdi da Stonsi, jednostavno, nisu originalni, jedinstveni, da su prvi boy band i slično.Ja, naravno, o tim časnim starinama nikad ne bih rekao takvo nešto.
Link to comment

Slažem se da je pregrubo rečeno.Ali zaista, Stonsi su mi od sredine sedamdesetih na ignore listi, a i ovo prethodno je prehajpovano.Ne kažem da nisu imali uticaj, samo zaista ne vidim čemu tolika masovna pomama za njima.

Link to comment
ako misliš na moj komentar na račun orbisona, bio sam maksimalno obazriv u iznošenju kritika - jednostavno, nisam uspeo da ukačim njegov doprinos muzici, svestan da je među nama solidan generacijski jaz.ili misliš na stonse, što je mnogo očiglednije :)
mislim naravno na glupost o stonesima, mada ni ti orbisonom nisi predalekonemojte da ste ko kudravi gaucos, po sistemu, dosli ste posle svega, pa ste samim tim najpametniji. u sustini je savrseno nebitno sta mi mislimo o onome sto je bilo 60tih. bitno je kako i sta je onda bilo i sta je to onda znacilo
Link to comment
Mogu da ti objasnim za Orbisona kako hoćeš, samo ne znam šta znaš i odakle da krenem. Najbolje bi bilo da pročitaš člančiće na Allmusicu i Vikipediji za uticaj u muzici i imidžu, i da poslušaš nešto selektivno. Ako imaš potpitanja, samo izbacuj.Kakva decenija, ovo je najpljeska svih vremena zauvek. Ukinulo nagradu.Mada, mislim da čovek troluje.
Наравно да тролује, то нико при здравом разуму не би нажврљао. То што су они данас карикатура без имало интегритета нема никакве везе с тим шта су урадили и како без њих р'н'р не ни постојао у форми у којој је. Оно за најлепши глас рока не чуди код нас из сасвим волшебних разлога извесне легенде никада нису достигле утицај које имају на светском нивоу. Мислим да је разлог то што су касно лиценцно објављени код нас.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...