Jump to content
IGNORED

Regionalna liga?


kud u maglu Simoviću

  

76 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Znači vi ste listom protiv ove podele, koliko vidim? :)

 

Meni lično je avejedno samo da nismo u istom košu sa albanskim timovima,sa njima ne možemo da igramo.

Meni su draži grčki i turski timovi nego slovački i češki,pošto mislim da su jači.

Kod bugara imamo ludogorec koji može da odere celu austrijsku ligu.

A te austrougarske političke fore koje furaju hrvati me se ne dotiču. :)

Iovako će biti kako uefa odluči.

 

turski timovi su toliko jači od naših da je to besmisleno igrati. čak i grčki. au toj i takvoj podeli albanci moraju u tu ligu, gde će inače? a to nema šanse, i to je to.

Link to comment
  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nikodije

    73

  • gone fishing

    27

  • hazard

    26

  • Meazza

    25

vidim da se albanci bune sto nisu pozvani u ovu ligu mladih, pa kontriraju peticijama za ujedinjenje kosovske i albanske lige.

 

realno svako izopstavanje albanskog faktora iz regionalnih inicijativa gura njih  jos vise ka zelji da se ujedinjuju

Edited by Nikodije
Link to comment

ma kako je to samo slatko, na šta li me to podseća, ne mogu da se setim...

 

Treba BiH da prebace u "nasu" regionalnu ligu, nema poente da sada arbitrarno uzimamo 1878./1908. kao prelomnu godinu :fantom:

Link to comment

Ili još bolje kada se već pravi nekoliko regionalnih liga, neka naprave i drugu ligu koju bi činile ekipe sa kosova, albanije, crne gore i bih.

Pobednik ove mini lige bi imao prohodnost direktno do 3.kola kvalifikacija za ligu evrope.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Problem Lige sa Madjarima, Bugarima, Rumunima, Grcima i Turcima je sto bi nasi timovi , Partizan i Zvezda recimo, bili u najboljem slucaju 5 ili 6 na toj tabeli. Tako da igranje u Evropi ce da podrazumeva samo igranje u toj Ligi i nista vise.

Link to comment

Ne, meni je super ono gde bi stavili srpske i albanske klubove u jednu ligu. Kako bi to izgledalo ne mogu ni da zamislim.

 

Ma to je spin da se lakse proguta ex-SFRJ liga. Neko ce progutati, nekima ovo dodje kao neophodni povod. Ostaje problem da ce Torcida i Delije otvoreno biti protiv toga, a i jedni i drugi defakto, cak i institucionalno, kontrolisu Hajduk i Zvezdu. Videcemo sta ce sa tim biti. Nadam se da ce ulazak u ligu znaciti da je dobijeno njihovo precutno odobrenje, jer ako ga nema, oni ce napraviti sranje gde ce i krv pasti.

Edited by Malvo
Link to comment

Ma to je spin da se lakse proguta ex-SFRJ liga. Neko ce progutati, nekima ovo dodje kao neophodni povod. Ostaje problem da ce Torcida i Delije otvoreno biti protiv toga, a i jedni i drugi defakto, cak i institucionalno, kontrolisu Hajduk i Zvezdu. Videcemo sta ce sa tim biti. Nadam se da ce ulazak u ligu znaciti da je dobijeno njihovo precutno odobrenje, jer ako ga nema, oni ce napraviti sranje gde ce i krv pasti.

 

A ko njih pita? Ako tako uefa bude odlučila ima da igraju kao bele lale.

Link to comment

Regionalna liga da. Malo lošeg, a mnogo dobrog bi donela.

Za prvi sastav lige bi se igrale kvalifikacije, a nakon toga prvak "državnog prvenstva" bi igrao baraž sa ostalim prvacima u regionu i dva (ev. 3) pobednika bi se plasirala u Reg.Ligu a dva (ev tri) najslabija iz nje ispala.

Prvo mesto u RL bi vodilo u grupnu fazu LŠ, a drugu bi igrao kvalifikacije.Bar 2+1 mesto u LE. 

Kriterijumi za takmičenje, pre svega infrastrukturni, minimum kao za grupnu fazu LE. Nema "iznajmljivanje" stadioma, odnosno igranje na obližnjem pošto tvoj ne ispunjava uslove...ili jesi ili nisi :)

Organizovano navijanje na gostujućim terenima, organizovani put do grada domaćina u prvih nekoliko sezona...NE.

Ponašanje na tribinama - posebna pažnja. Bez političkih, rasističkih, nacionalističkih parola, baklji i sličnih ispada...u protivnom out i suspenzija na nekoliko godina-sezona dotičnog kluba. Ulazak na teren i restriktivni prostor "civilia" i navijača kažnjavati minimum 8 meseci zatvora bez "nanogica" i bez prava na smanjenje kazne zbog dobrog vladanja.

 

Garantujem da bi se igre za kladionice i ostali folklor nameštanja utakmica sveo na minimum,a za tri do četiri sezone ne bi nam trebala ograda izmedju tribina i terena.

Link to comment

Ja ne znam zasto se svi loze na regionalnu ligu a zaboravljaju jednu stvar...SFRJ nije imala samo zajednicku 1. saveznu ligu, nego i drugu (ponekad i trecu, zavisno od godine). 1989./90. Jugoslavija je imala prvu ligu od 18 klubova i jedinstvenu drugu od 20 (sad, kako su se tacno zvale, da li 1A i 1B ili 1. i 2., zaboravih).

 

Ako se napravi regionalna liga samo na najvisem nivou kao u kosarci, desice se isto sto i u kosarci - umrece svi klubovi koji nisu u regionalnoj, postace jos gori nego sto su sad. Srpska liga je trenutno krs, tek ce biti krs ako iz nje izadju 3-4 najbolja kluba. A sta tek reci za CG, Bosnu, Makedoniju...?

 

"Prvi esalon" klubova iz svake zemlje ce otici da igra sa boljima od sebe ili svojim jednakima, a "drugi esalon" ce ostati da igra samo sa gorima od sebe...nece otici da igra sa svojim "vrsnjacima" iz drugih drzava.

 

Cak i UEFA na evropskom nivou - koji se igra paralelno a ne umesto nacionalnih liga - ima "prvu" (LS) i "drugu" (LE) ligu.

Link to comment

Doduse MB bi se bez problema borio za titulu u regionalnoj ligi. Tako da mi je čudna ta izjava ZZ-a.

 

Precenjujes Maribor, kao i mnogi drugi. Vecina njihovih navijaca je protiv Zahovica. Oni su imali taj bljesak 1-2 sezone u Evropi, zadnje 2 sezone nisu videli grupe.

Jeste da su ovo bili prijateljske, ali to je bilo kad su bili mozda na vrhuncu snage, sad bi se i u nasoj ligi borili sa Vojvodinom za 3-4 mesto. Glavni igrac im je i dalje Tavares koji je vec u nekim godinama.

 

 

Bogosavac se izivljavao nad njima

 

 

I pored toga sto Dinamo nije ne znam sta, mislim da bi oni lagano bili sampioni u toj regionalnoj ligi, verovatno bi i sudije bile na njihovoj strani.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...