Jump to content
IGNORED

Regionalna liga?


kud u maglu Simoviću

  

76 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Da...slažem se. S tim, da 3 prvoplasirana tima predstavljaju Srbiju, ne nužno CZV, PFC i VOJ...

mislim da će im osnov za poziv biti marketinško/finansijski, a ne nužno stanje na tabeli. nešto poput aba lige. a tu je voša ispred radničkog. ono što sam ja načuo da je poslednja opcija o kojoj se pričalo dve lige(prva i druga) sa po dvanaest klubova(3 cro i srb, 2 slo, 2 bih, 1mne i 1cg)

mada sve je to prazna priča bez uefinog pristanka

Link to comment
  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nikodije

    73

  • gone fishing

    27

  • hazard

    26

  • Meazza

    25

ukoliko bi se nacionalne lige i dalje igrale po sadasnjem sistemu, sto znaci da najjaci klubovi takodje igraju bez izuzetka (a mislim da je cefurin rekao da nema napustanja domacih liga zbog regionalnog takmicenja) onda je moguc samo nekakav kup - recimo 16 klubova podeljenih u 4 grupe, iz svake grupe dalje idu dva, a onda od cetvrtfinala po nokaut sistemu do pobednika.

moguće je i prvenstvo, to je samo 22 tekme, moglo bi se igrati od avg. do marta a onda u aprilu i maju da 4 kluba koji su igrali u reg. ligi sa još 2 ili 4 prvoplasirana tima iz domaćeg prvenstva koje se igralo paralelno, formiraju jsl, rezultati iz reg. lige bi mogli da se računaju i to bi onda bilo još samo 6 kola, u varijanti sa 8 timova, ako se abi računali onda bi pasovala liga sa 6 timova, tj još 10 tekmi...

Link to comment

moguće je i prvenstvo, to je samo 22 tekme, moglo bi se igrati od avg. do marta a onda u aprilu i maju da 4 kluba koji su igrali u reg. ligi sa još 2 ili 4 prvoplasirana tima iz domaćeg prvenstva koje se igralo paralelno, formiraju jsl, rezultati iz reg. lige bi mogli da se računaju i to bi onda bilo još samo 6 kola, u varijanti sa 8 timova, ako se abi računali onda bi pasovala liga sa 6 timova, tj još 10 tekmi...

 

ja bih vise  voleo da se igra klasicna liga, ali secam se cefurinovog intervjua u kojem je rekao da uefa ne podrzava izlazak najboljih klubova iz domacih liga, tj. morali bi da igraju domace lige od starta. a ako je tako, onda svakako nema prostora i za klasicnu regionalnu ligu od 22 kola, vec bi moralo da se pribegne kup takmicenju, koje bi trajalo verovatno u periodu februar-maj, kada su ovdasnji klubovi oslobodjeni evropskih obaveza. liga je bolja, jer u eventualnom kup takmicenju moze da se desi da velika cetvorka ne odigra nista izmedju sebe, a ipak su njihovi medjusobni okrsaji sustina svega.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ukoliko bi se iz regionalne lige islo u evropska takmicenja (a nema mnogo smisla da ne bude tako), nacionalna prvenstva bi izgubila poentu i samo predstavljala opterecenje kao sto je slucaj u kosarci. 

Link to comment

Ukoliko bi se iz regionalne lige islo u evropska takmicenja (a nema mnogo smisla da ne bude tako), nacionalna prvenstva bi izgubila poentu i samo predstavljala opterecenje kao sto je slucaj u kosarci. 

 

istina, ali zadatak uefa je da stiti i male klubove, i da se fudbal sto vise razvija. ukoliko bi zvezda, partizan i vojvodina napustili domacu ligu, ili hajduk, dinamo i rijeka svoju ligu, ovi ostali klubovi bi komotno mogli da se amaterizuju, takmicenje bez ovih velikih ne bi nikog zivog interesovalo. mislim, ja licno nemam nikakav problem sa tim da javor ili borac budu poluprofesionalni klubovi, ali nisam siguran da ce uefa to dozvoliti. u kosarci je to moglo da prodje, jer je fiba, kao neko telo koje mora da stiti bazicnu kosarku go kurac, a uefa je ipak ozbiljna organizacija koja brine o razvoju fudbala i u malim sredinama, i ulaze u njih

Link to comment

ja bih vise  voleo da se igra klasicna liga, ali secam se cefurinovog intervjua u kojem je rekao da uefa ne podrzava izlazak najboljih klubova iz domacih liga, tj. morali bi da igraju domace lige od starta. a ako je tako, onda svakako nema prostora i za klasicnu regionalnu ligu od 22 kola, vec bi moralo da se pribegne kup takmicenju, koje bi trajalo verovatno u periodu februar-maj, kada su ovdasnji klubovi oslobodjeni evropskih obaveza. liga je bolja, jer u eventualnom kup takmicenju moze da se desi da velika cetvorka ne odigra nista izmedju sebe, a ipak su njihovi medjusobni okrsaji sustina svega.

- napisao si i sam zašto bi kup sistem bio promašaj, pa čak i da se nac. liga mora igrati paralelno opet ima rešenja :D  npr reg. l. bi mogla da se igra po jednokružnom sistemu to je 11 tekmi i da onda prve 4 ekipe igraju 1/2f. dvokružno i 1 meč u finalu u unapred predviđenom gradu domaćinu, to je dakle max 14 termina

- jsl bi mogla da ima 10 timova

- igralo bi se naizmenično, jednog vikenda reg. l., narednog jsl

- 6 timova koji nisu u reg. l. bi odmarale u tim terminima....

Link to comment

istina, ali zadatak uefa je da stiti i male klubove, i da se fudbal sto vise razvija. ukoliko bi zvezda, partizan i vojvodina napustili domacu ligu, ili hajduk, dinamo i rijeka svoju ligu, ovi ostali klubovi bi komotno mogli da se amaterizuju, takmicenje bez ovih velikih ne bi nikog zivog interesovalo. mislim, ja licno nemam nikakav problem sa tim da javor ili borac budu poluprofesionalni klubovi, ali nisam siguran da ce uefa to dozvoliti. u kosarci je to moglo da prodje, jer je fiba, kao neko telo koje mora da stiti bazicnu kosarku go kurac, a uefa je ipak ozbiljna organizacija koja brine o razvoju fudbala i u malim sredinama, i ulaze u njih

 

Mislim da je ovo bitno. Ne sada da UEFA mnogo brine o Balkanu, ali UEFA ne zeli da se stvori neki presedan koji ce da se preslika na druge delove Evrope. Npr. nonstop ima ta prica o Seltiku i Rendzersu koji bi da igraju EPL, ako se na Balkanu napravi regionalna liga u kojoj 2-3-4 najveca kluba ulaze u nacionalnu ligu tek u nekoj plejof fazi (ABA stajl) zasto onda isto tako ne mogu i Rendzers i Seltik da budu u EPL pa igraju samo neku skotsku super ligu od par kola, zasto onda ne Holandija i Belgija napravila neku regionalnu ligu gde bi opet kao sto si lepo opisao ispusili manji holandski i belgijski klubovi, itd. Ne mislim da bi iko u sedistu UEFA-e plakao za konkretno Javorom ili Borcem, ali sigurno ne bi voleli da se takva sudbina malih klubova prosiri na pola Evrope.

Link to comment

Regionalni kup/Maršala Tita je trebalo već odavno da se igra. Nacionalni kupovi su i onako živ q po svim zemljama i nikome ne bi nedostajali da su ukinuti. a dok se smisli savršeno idealan svemirski sistem ligaškog takmičenja koji će sve da zadovolji, proći će još nekoliko decenija i poješće se i ovo malo supstance po klubovima i neće imati na kraju šta da se regionalizuje

Link to comment

mislim da će im osnov za poziv biti marketinško/finansijski, a ne nužno stanje na tabeli. nešto poput aba lige. a tu je voša ispred radničkog. ono što sam ja načuo da je poslednja opcija o kojoj se pričalo dve lige(prva i druga) sa po dvanaest klubova(3 cro i srb, 2 slo, 2 bih, 1mne i 1cg)

mada sve je to prazna priča bez uefinog pristanka

Simoviću....bolje da je samo na marketinškom nivou, finansijski "rendgen" ako bude preduslov, učestvovaće Čuka,Voždovac...i Radnički. Ali pirotski ;)

Link to comment

Kad ti klubovi izadju(citaj odstranjivanje rak rane) opet ce se zvati super liga Srbije i igrace kula, zr, ki, so, zemun, lion, kg, po, va, ue, za, pi, le,vr.. .itd

Link to comment

Mislim da je sumanuto, ako se već ide po istoriji, tradiciji, broju navijača i sveukupnom potencijalu, da se ubacuje Čuka, a ne Radnički Niš. Ko navija za Čuku uopšte?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...